OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

5 triků, jak se probouzet snadněji a zdravěji

Zdravá ranní rutina nutně neznamená, že se musíte probouzet za úsvitu! Tady je našich top 5 rychlých triků, jak správně nastartovat den – a to s minimálním úsilím.

5 triků, jak se probouzet snadněji a zdravěji
5 triku

Věnujte pozornost teplotě

I když může znít zapnuté topení během noci lákavě (zejména v zimním období), vytopená ložnice může narušit váš spánkový rytmus. Důvod? Může za to melatonin, hormon zodpovědný za snížení vaší tělesné teploty, což následně vede ke spánku. Je-li tento proces narušen, trvá nám obecně déle, než usneme, a je pravděpodobné, že se budeme často probouzet. Ideální teplota doporučovaná pro noční spánek je kolem 18°C, takže si na chladná zimní rána raději nařiďte termostat!

Najděte svou ranní motivaci

Jak se ráno nestresovat? Naslouchejte svému tělu. Řízená meditace je skvělý způsob, jak začít den. Pokud však potřebujete trochu motivace k tomu, abyste ráno vstali, zvažte lehkou formu jógy nebo třeba jogging, abyste v těle rozproudili krev. Ať už jste sova, skřivan, nebo něco mezi, najděte si svůj rytmus a zakomponujte probouzecí aktivitu do své každodenní ranní rutiny – už žádných 40 minut v polospánku na Instagramu, než vůbec vylezete z postele!

Voda, stále voda

O důležitosti zdravé snídaně a o tom, jak začít den správně, už jsme mluvili, ale stejně tak důležitá je pro předcházení dopolední únavě hydratace. Výživový poradce Raphaël Gruman doporučuje pro nastartování trávícího systému horkou vodu s citronem, ale stará dobrá voda z kohoutku úplně postačí. A možná ještě lépe – dejte si sklenici vody k posteli, bude to totiž první věc, kterou po probuzení uvidíte.

Příprava jídla: nejen kvůli Instagramu

Upřímně: všichni jsme si řekli, že budeme oběd nosit s sebou do kanceláře, stojíme pak ale v pondělí ráno před prázdnou ledničkou a vypadá to, že přijdeme pozdě do práce. Příprava celotýdenního jídla naráz je nejspíš trochu nerealistická, ale věřte nám, trocha času strávená přípravou týdenního jídelníčku je lepší nejen pro vaši peněženku, ale i pro vaši linii! Skvělým zdrojem inspirace pro přípravu více porcí najednou je například Meal Prep On Fleek’s Instagram feed nebo recepty veganské bloggerky Oh She Glows’.

Vstaňte a jděte ven!

Třetinu svého života trávíme v práci, pokud tedy (podobně jako mnoho z nás) trávíte spoustu času u počítače, ranní aktivita vás může nastartovat do zdravějšího a produktivnějšího dne. Jestliže zrovna neholdujete rannímu cvičení, tak zkuste třeba vystoupit z metra či autobusu o tři zastávky dříve než obvykle, pomůže vám to s bojem proti poškozeným svalů, jejichž příčinou může být právě 8 hodinové sezení u stolu.[1]

[1]
http://www.huffingtonpost.com/2013/08/07/yoga-desk-job_n_3707818.html

Redakce

Náš ikonický přípravek

Hyaluron-Booster Oční 15 ml - obrázek výrobku

Hyaluron-Booster Oční 15 ml

Každodenní dávka síly pro oční okolí

( 7 recenzí )

Hyaluron-Booster Posilující a obnovující pleťová maska - obrázek výrobku

Hyaluron-Booster Posilující a obnovující pleťová maska

( 1 recenzí )

go to top