OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

3 stylingové tipy pro řídnoucí vlasy

Nejste si jisti, jak upravovat své vlasy? Podělíme se s Vámi o odborné tipy a prozradíme vám, jak docílit maximálního objemu.

3 stylingové tipy pro řídnoucí vlasy

Tipy, jak na styling řídnoucích vlasů

Specialistka na vědeckou komunikaci značky Vichy Laurie Jacquet v souvislosti s péčí o řídnoucí vlasy zdůrazňuje tři zásadní věci. Za prvé, chovejte se ke svým vlasům šetrně. Vyvarujte se necitlivého kartáčování a kartáčování ihned po sprchování: k rozčesávání vlasů po použití kondicionéru použijte raději hřeben a jemně z nich odstraňte přebytečnou vodu, abyste tak usnadnili proces sušení.

Teplo může řídnoucím vlasů ještě více uškodit, proto nechejte své vlasy raději přirozeně uschnout na vzduchu a na fén zapomeňte. Jestliže si vlasy myjete spíše večer, můžete je volně zaplést nebo dát do culíku. Zabráníte tak jejich krepatění, vlasy získají větší objem a ráno se vám navíc budou snadněji upravovat. A pokud se bez fénu opravdu neobejdete, pokuste se z něj alespoň odstranit násadu, aby došlo k většímu rozptýlení tepla.

Jak fingovat hustší vlasy

Pokud máte jemné vlasy, které mají tendenci se lámat, neměli byste je foukat na nejvyšší teplotní stupeň fénu. Pro extra objem fénujte vlasy v předklonu hlavou dolů a fén nastavte na nižší teplotu, vlasy budou vypadat lépe. Laurie také doporučuje masáž hlavy u kořínků vlasů, pomůžete tím ulevit vlasovému vláknu a zároveň podpoříte cirkulaci uvnitř vlasové pokožky, čímž se zlepší celkové zdraví folikulu. Pomůže to rovněž narovnat kořínek a vlasy získají větší objem.

Změňte účes

Důležité je věnovat pozornost i účesu. Pokud chcete svým vlasům okamžitě dodat objem, zkuste změnit místo pěšinky – přirozené rozdělení vlasů totiž může přispět k tomu, že působí celkově řidší. Vlasy nežehlete. Abyste zdůraznili jejich přirozenou texturu, nechejte je nejprve uschnout a až poté aplikujte lehký balzám či pěnu, abyste jim dodali tvar.

Výše uvedené tipy vám pomohou zlepšit vzhled řídkých vlasů. Pokud však často bojujete se ztrátou objemu a vaše vlasy postrádají sílu, vyzkoušejte kúru Densi Solutions z řady Dercos od Vichy, u níž bylo prokázáno, že působí na vlasovou hmotu.[1] Vlasová hmota se výrazně zlepšila za pouhých šest týdnů a 96 % testujících subjektů potvrdilo hustší vlasy.[2]


[1] Klinická studie, 79 žen po dobu 6 týdnů.
[2] Spotřebitelský text, 138 žen po dobu 6 týdnů používalo kompletní rutinu Densi-Solutions.

Nejčtenější

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Péče o vlasy

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Na vlasy působí v dnešní době stále více negativních faktorů. UV záření, znečistění, fénování, barvení atd. To vše má za následek poškození struktury vlasu, který je pak slabý, unavený a má větší sklon k vypadávání. Laboratoře Vichy a DERCOS proto vyvinuly kompletní regenerační řadu 3 přípravků DENSI-SOLUTIONS!

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4