OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

10 nejlepších rostlin pro zen menopauzu a způsoby, jak je využít

V menopauze je důležité zůstat v klidu a pokusit se o rovnováhu. Hledáte řešení na bázi bylinek? Rostlinné extrakty mohou pomoci s mnoha symptomy – od výkyvů nálad, návalů horka až po zmírnění stresu a úzkosti.

10 nejlepších rostlin pro zen menopauzu a způsoby, jak je využít

Rostlinných řešení se nabízí celá řada, vsadit můžete na esenciální oleje, homeopatika, potravinové doplňky nebo třeba uklidňující šálek čaje!

Ten správný rostlinný doplněk by měl mít podobné kvality jako estrogen. Kromě užívání doplňků, které vám v menopauze pomohou s výkyvy nálad a úzkostí, si kvůli mdlé pleti a únavě dopřejte také lepší spánek.  

Dobrými kandidáty z rostlinného světa jsou: sója, pískavice, lněné semínko, ploštičník, andělika, drmek, jetel luční, ženšen, rozchodnice růžová (nebo také zlatý kořen) a pupalka.

Pískavice

Výživová specialistka Sandra Greenbank doporučuje při návalech horka užívat pískavici*. Jedna studie prokázala, že každodenní užívání pískavice v porovnání s placebem snižuje noční pocení až o 57 %. Pískavice působí také proti výkyvům nálad, nespavosti a bolesti hlavy.

Sója

Sója obsahuje velké množství isoflavonů, fytohormonů podobných estrogenu, a je proto doporučována proti symptomům menopauzy, například návalům horka. Je propagována také v souvislosti s hubnutím a pro posílení kostí. Americká kardiologická asociace American Heart Association doporučuje konzumaci sójových bílkovin ke snížení cholesterolu, pro ochranu srdce a ke zmírnění symptomů spojených s menopauzou.

Ploštičník

Indiáni před dvěma stoletími objevili, že kořen ploštičníku (Actaea racemosa) pomáhá proti menstruačním křečím a symptomům spojeným s menopauzou. Působí proti návalům horka, výkyvům nálad a potížím se spánkem. Není na čase ploštičník vyzkoušet?

Andělika

Andělika někdy bývá označovaná jako ženský ženšen. Jde o vonnou rostlinu s drobnými bílými kvítky, podobá se mrkvi a celeru. V Číně, Koreji a Japonsku se tato rostlina využívá již 2 000 let k regulaci imunitního systému, pro podporu průtoku krve, ke zmírnění křečí a pro rozjasnění mdlé a suché pleti.

Drmek

Drmek obecný, známý také jako mnišský pepř, se využívá při premenstruačních potížích. Působí proti dráždivosti a úzkosti.

Výtažek z jetele

Jetel luční nebo také jetel červený či trefoil je dobrým přírodním zdrojem molekul isoflavonu. Pro řešení symptomů astmatu a menopauzy se doporučují produkty Promensil a Menoflavon.

Ženšen

Kolísání estrogenu a progestronu může mít neblahý vliv na spánek. Ženšen pomáhá přizpůsobit se stresu, zklidnit mysl a obnovit spánek. Ženšen v mozku zároveň navyšuje serotonin, dopamin a jiné chemikálie, díky nimž se cítíme dobře. Vzhůru za lepší náladou!

Rozchodnice růžová

Rhodiola rosea je bylina, která se často využívá v boji proti únavě. Pomáhá také zmírnit symptomy spojené se stresem.

Pupalka

Kvetoucí bylina původem z Ameriky, z čeledi pupalkovitých. Je doporučována na citlivost prsů, proti návalům horka a je také zdrojem mastných kyselin. Pomáhá také při endometrióze, revmatické artritidě a diabetické neuropatii.

Lněné semínko

„Lněné semínko je zdrojem vlákniny. Obsahuje také lignany, které jsou obzvláště silnými fytoestrogeny,“ říká specialistka na výživu Sandra Greenbank. Sandra dodává: „Lněné semínko byste před konzumací měli pomlít a nechat nasáknout vodou, výsledná konzistence pak připomíná gel. Většinou stačí semínka ponořit do vody asi na deset minut, případně je můžete nechat nasáknout přes noc.“

Správné dávkování si vždy raději ověřte. Obraťte se proto na svého lékárníka či výživového poradce. Každý jedinec má totiž jiné potřeby a omezení.

Náš ikonický přípravek

 • Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX - Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Noční krémy

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • VYHLAZUJÍCÍ PÉČE OBNOVUJÍCÍ HUTNOST PLETI - Kontury rtu a očí - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  VYHLAZUJÍCÍ PÉČE OBNOVUJÍCÍ HUTNOST PLETI - Kontury rtu a očí

  Oční krémy

  Pleť se zdá více vypnutá, vyhlazená a vyplněná.

 • Nejčtenější

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4