Zbavte se pupínků a černých teček: Jak pleť nejlépe vyčistit?

Už víte, že čistění je pro mastnou pleť se sklonem k nedokonalostem zcela zásadní. Ale přílišné tření obličeje, může však situaci ještě zhoršit. Vyzkoušejte proto tyto 3 tipy, které vám čistění usnadní.

Tip č. 1: Pečlivě se odličte

Odličování může vypadat jako jedna z těch nevděčných činností – tuhle náladu míváme možná až příliš často. Odličování je ale důležité pro zdraví a vitalitu pleti, a to zejména pokud máte mastnou a aknózní pleť. Farmaceutická specialistka na pleť Loubna Id Said radí: „Pokud používáte pouze lehký make-up, odličujte se micelární vodou. Jde o výborný způsob, jak odlíčit obličej i oči za pár sekund.“ Pokud máte odolnější make-up, „sáhněte po odličovacím mléku. Ale pozor, velmi výživné přípravky mohou být pro mastnou pleť komedogenní,“ říká Loubna Id Said. Odličovací přípravek naneste na vatový tampon a jemně jím poklepávejte oční víčka i obličej, aniž byste pleť zbytečně třeli. Make-up se rozpustí a sám zmizí, což pleti umožní během noci dýchat a regenerovat se.

Tip č. 2: Řekněte ne nadměrnému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistit. Váš čisticí přípravek by rozhodně měl být jemný a k pleti šetrný. Ráno používejte pěnící gel pro normální pleť nebo micelární vodu, která je „nejlepším řešením pro citlivou pleť,“ dodává Loubna. Večer pak k odlíčení použijte čisticí mléko, následně na obličej nastříkejte termální vodu, jejíž přebytek jemně osušte čistým ručníkem. Můžete sáhnout i po výživnějším pěnovém čisticím přípravku, ale ujistěte se, že neobsahuje mýdlo a je hypoalergenní. Nelíčíte se? I tak je dobré pleť večer vyčistit pomocí micelární vody. Odstraníte tak nečistoty jako maz, pot nebo prach, které se na povrchu pleti mohou během dne nahromadit.

Tip č. 3: Používejte péči proti pupínkům a pleť hydratujte

Jakmile pleť vyčistíte, je důležité pomoci jí regenerovat se a odstranit zní odumřelé buňky, které mohou ucpávat póry. Používejte proto speciálně formulovanou péči pro aknózní pleť a ujistěte se, že je kromě jiného také hydratační – i mastná pleť totiž potřebuje hydratovat!

Redakce

Náš ikonický přípravek

NORMADERM

Normaderm Phytosolution - Intenzivní čisticí gel pro pleť se sklonem k akné

Přípravky na čištění pleti - Čištění s oplachováním

Důkladně vyčištěná pleť. Bez vysoušení. Jemnější textura pleti.

NORMADERM

PROBIO-BHA
SÉRUM PROTI
NEDOKONALOSTEM PLETI

Séra na obličej - Denní péče

Koriguje viditelnost výsevu hormonálního akné.

PURETÉ THERMALE

Čisticí pěna pro rozjasnění pleti

Přípravky na čištění pleti - Pěna (bez mýdla)

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více