PÉČE PROTI VRÁSKÁM: VŠE, CO JSTE CHTĚLI VĚDĚT

Když se vám na obličeji začínají tvořit drobné linky, je třeba jednat! Odbornice Florence Benech, lékárnice a mezinárodní ředitelka pro vývoj pleťové péče společnosti L´Oréal, se s námi podělí o komplexní informace týkající se anti-agingové technologie.

Pokud v poslední době pozorujte na svém obličeji drobné linky pod očima, nebo jste si všimli prvních známek povadání pleti v oblasti brady a linie čelisti, je třeba jednat! Jste připravena vzít stárnutí pleti do svých rukou a jste zvědavá, jestli jsou pleťové krémy proti vráskám opravdu účinné? A co séra? Podívejme se na několik mylných domněnek spojených se stárnutím pleti a tipy, jak to udělat, aby se věci pohnuly kupředu.

„Krémy proti vráskám“ a „anti-agingové krémy“ jsou v podstatě stejné.

Lež. „Jak už napovídá jejich název, ‚krémy proti vráskám’ jsou navrženy pouze pro řešení vrásek,“ vysvětluje Florence Benech. „Ale ‚anti-agingové péče’ nabízejí širší škálu účinků, cílí na faktory spojené se stárnutím pleti jako ztráta pevnosti pleti, tmavé skvrny, povadání kontur a mdlý vzhled pleti.“

Hydratační přípravky jsou pro řešení známek stárnutí pleti zcela zásadní.

Pravda. „Bez náležité hydratace se buňky nemohou regenerovat – a to je vidět!“ říká Florence Benech. Mezi indikátory chybějící hydratace patří kruhy pod očima a výrazové vrásky. „Nepřetržitá hydratace je pro pleť nezbytná proto, aby nedocházelo kjejímu vysušování a také proto, aby byla chráněna před vnějším podrážděním jako UV záření a volné radikály,“ radí naše odbornice.

Anti-agingové péče existují pro všechny věkové skupiny.

Lež. I když se zdá, že některé známky stárnutí jsou víceméně univerzální – vrásky, ztráta pevnosti pleti a povadající rysy, každá žena má svou vlastní unikátní geneticky danou strukturu pleti. „Ženy mají rozdílný životní styl a žijí v různých prostředích a právě proto se první známky stárnutí u každé jednotlivé ženy liší.“ Každý člověk je jiný a v úvahu musíme brát faktory jako věk či životní podmínky. Proto je tak důležité zvolit si pro svou pleť ten nejvhodnější kosmetický přípravek.

Séra jsou účinnější než anti-agingové krémy.

Ano i ne. Séra obsahují vyšší koncentraci aktivních látek než běžné krémy. Díky jejich fluidní, lehké textuře je pro pleť snazší vstřebat aktivní látky, což často vede k lepším výsledkům. Séra však nemohou nahradit denní a/nebo noční krémy, ty totiž pleti dodávají komfort a výživu, které potřebuje a které jsou důležitou součástí jakékoli každodenní rutiny péče o pleť. Tak proč nepoužívat obojí? Začněte sérem a následně aplikujte svůj anti-agingový krém – rozhodně vám to bude ku prospěchu.

Anti-agingové krémy lze používat také na oblast očí a rtů.

Ano i ne. Záleží na aktivních látkách obsažených v daném přípravku. Některé látky jako rhamnóza jsou pro tyto křehké oblasti obličeje skvělé, ale AHA kyseliny (známé také jako ovocné kyseliny) mohou způsobit podráždění. Vždy se ujistěte, že přípravek byl oftalmologicky testován. „Péče určené pro kontury očí a rtů jsou speciálně formulovány a obsahují aktivní látky, jež respektují potřeby oblastí obličeje s jemnou pletí. Obsahují také látky s účinkem vypnutí kolem rtů, drenážní látky a látky působící proti tmavým kruhům pod očima,“ vysvětluje Florence Benech. „ A pro opravdu velmi citlivé okolí rtů a řasy vždy použijte speciálně navržené přípravky, abyste se vyhnuli podráždění.“

Na den i noc vám stačí pouze jedna anti-agingová péče.

Lež. Pleť potřebuje změnu – během dne je třeba ji chránit před vnějšími agresory, v noci se ale soustředí na buněčnou obnovu. Když spíte, pleť je propustnější, absorbuje více aktivních látek, ale také ztrácí vodu. Noční krémy proto obsahují větší množství aktivních látek a zároveň pleti doplňují živiny, aby bylo zaručeno, že po probuzení budete vypadat úchvatně!

Redakce

Náš ikonický přípravek

LIFTACTIV

Collagen Specialist Denní krém

Denní krémy - Default

Koriguje viditelné známky ztráty kolagenu 50ml

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více