Jak správně aplikovat vysoce krycí korektor?

Korektory s vysokou krycí schopností jsou skvělé pro zamaskování nedokonalostí, začervenání a nejednotného tónu pleti. Často je však těžké je správně „zapracovat do pleti“. Poradíme vám, jak na to!

Dermablend korektor

Jakou variantu zvolit?

Korektory jsou dnes k dostání v mnoha různých formátech - od tyčinek a krémů až po tekuté korektory a korektory v tužce. Při výběru přípravku, který bude vyhovovat potřebám vaší pleti, věnujte pozornost dvěma hlavním faktorům: textuře a krytí. Pokud chcete především zakrýt či korigovat příležitostné pupínky a nedokonalosti, volte lehčí složení korektoru. Ovšem hlavní nevýhodou těchto produktů bývá, že se během dne mohou rozmazat či zcela zmizí. Korektory s vyšším stupněm krytím, které jsou oproti tomu hutnější a na pleti vydrží déle. Problém však může nastat s jejich „zapracováním do pleti“. Krycí tuhý korektor od Vichy je navržen tak, aby byl maximalizován jeho krycí účinek bez kompromisu na splynutí s pletí.  Na pleti tak vydrží až 14 hodin, nedrolí se a nepůsobí příliš hutně.

Dermablend korekční tyčinka
vydržíaž 14 hodin

Korektor a kruhy pod očima


Lehčí formule v tomto případě neposkytují optimální krytí, zatímco klasický stick či krém bývají příliš hutné a drolí se (a to zejména produkty s obsahem pudru). Pleť je navíc v oblasti pod očima nejtenčí, proto je třeba korektor pod oči vždy jedním prstem lehounce vklepat. Korekční tyčinka Dermablend je obohacena včelím voskem, a proto po pleti snadno klouže. Přes 94 % testovaných subjektů uvedlo, že se produkt snadno zapracovává do pleti, a 98 % testujících ocenilo neuvěřitelně lehkou texturou s dlouhou výdrží.[1] Hypoalergenní složení produktu navíc obsahuje alantoin, látku známou svými zklidňujícími účinky, což je ideální pro boj se začervenáním pleti.

Tipy, jak zakrýt začervenání a nedokonalosti

Pokud vás trápí pupínky a jiné nedokonalosti, korektor spíše než prsty aplikujte štětcem. Dosáhnete tak cílenějšího krytí v místech, kde je to nejvíce potřeba. U rozsáhlejších ploch se změnami zabarvení nebo nejednotnou pletí přípravek vklepávejte prsteníčkem, dosáhnete lepšího krytí bez zbytečných nánosů přípravku. Díky vysokému krytí a splývavé textuře je Korekční tyčinka Dermablend ideální pro lokální korekci nedokonalostí, jizev, začervenání či nejednotného tónu pleti.

Zdroje:
[1] Testováno na 69 ženách ve věku od 18 do 65 let. Všechny typy pleti.  

Redakce

Náš ikonický přípravek

Nejčtenější

Proměna s Dermablendem

Tým Vichy a časopis Cosmopolitan na začátku ledna hledal nové tváře řady Dermablend. Vybrané dívky pak čekal den profesionálního focení a stylingu. Podívejte se s námi, jak Dermablend dokáže vykouzlit úsměv na rtech a zvednout sebevědomí.

Přečtěte si více