Denní vs. noční krém – proč je používat a jaký je mezi nimi rozdíl?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč používat denní i noční krém? Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Zjistěte to s námi!

Denní krém – pomocník v boji proti každodennímu stresu

Po denním krému byste měli sáhnout každé ráno po vyčistění pleti. Jde totiž o krok, který pleti zajistí celodenní výživu a hydrataci. Zároveň by měl pleť chránit před UV zářením, které má velký vliv na předčasné stárnutí pleti a vznik pigmentových skvrn, proto byste měli volit péči s SPF faktorem nebo aplikovat i ochranný opalovací krém. Denní krémy mají oproti těm nočním lehčí texturu, která se rychle vstřebává a je tedy vhodným podkladem pod make-up.

Noční krém – pracuje, zatímco spíme

V nočních hodinách se mikrocirkulace v pleti přirozeně zvyšuje a kyslík lépe proniká k buňkám. Během spánku tak naše pleť odpočívá, regeneruje se a doplňuje antioxidační ochranu. Zbavuje se tak stresu, projevů stárnutí i únavy. Noční krém jí v tom může skvěle pomoci! Postará se o pleť tak, aby byla připravena na další den. Oproti dennímu krému postrádá SPF a má výživnější a bohatší texturu, která pleti poskytne dostatečnou výživu. Zároveň obsahuje větší koncentraci aktivních látek.

Denní i noční krém by měly být součástí každodenní rutiny péče o pleť a můžete je najít ve všech řadách péčí o pleť Vichy. Nejnovějším přírůstkem je Slow Âge Noční péče s neobvyklým vzhledem – sytě  hnědou „karamelovou barvou“, svěží texturou a rostlinnou vůní.

Slow Âge Noční péče

Tak co myslíte? Jste připraveni nechat vaši pleť v noci zregenerovat a odpočinout s noční péčí a přes den připravit na každodenní stres s tou denní?

denní vs. noční krém

Redakce

Náš ikonický přípravek

SLOW ÂGE

Slow Âge - Noční péče

Noční krémy - Péče proti stárnutí pleti

Obnovující a okysličující noční péče

Nejčtenější

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více