OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Drdol, culík, copánky… Může být příčinou vypadávání vlasů váš účes?

Kterým účesům se vyhnout v případě, že vás trápí vypadávání nebo řídnutí vlasů? Vyzpovídali jsme specialistku na vědeckou komunikaci značky Vichy Laurie Jacquet, která zároveň prozradí ty nejlepší tipy, jak se o křehké vlasy starat.

Drdol, culík, copánky… Může být příčinou vypadávání vlasů váš účes?

Co způsobuje vypadávání vlasů?

Trápí vás vypadávání vlasů? Nepanikařte. Problém nejspíš nebude ve vaší závislosti na zaplétání francouzských copů. Hlavní příčina vypadávání vlasů totiž souvisí spokožkou hlavy. Kolagen hromadící se kolem vlasového kořínku postupně tvrdne, v důsledku čehož pak dochází ke ztuhnutí a zcitlivění vlasového pouzdra – zpomaluje se výživa vlasu a životní cyklus vlasu se drasticky zkracuje. Výsledný tlak na vlasový folikul způsobuje, že křehké vlasy vypadávají mnohem snadněji, což pak vede k předčasnému vypadávání vlasů.

Každodenní nošení culíku nebo drdolu samozřejmě není tím hlavním důvodem, proč vlasy vypadávají. Pokud jste však zaznamenali, že vám vlasy vypadávají více než dříve, může být ten pravý čas na změnu vaší stylingové rutiny (alespoň dokud se problém nevyřeší). Změna způsobu, jakým upravujete své vlasy, dá odpočinout vlasovým vláknům od tahu stejným směrem, minimalizuje riziko jejich lámání a zmírní i další extra stres kladený na již tak zcitlivěné vlasy.

Pokud jste si všimli, že vám vypadává více vlasů než obvykle [...] vyhněte se přílišnému kartáčování vlasů.

Tipy, jak pečovat o křehké vlasy

Požádali jsme odbornici Laurie Jacquet, aby se snámi podělila o své tipy, jak pečovat o jemné vlasy se sklonem křídnutí či vypadávání. Zaprvé, chovejte se ke svým vlasům šetrně. Laurie tvrdí: „Pokud jste si při česání či mytí hlavy všimli, že vám vypadává více vlasů než obvykle, vyhněte se přílišnému kartáčování vlasů, které může vlasy tahat. Buďte také šetrní při nanášení šamponu a vždy následně použijte balzám nebo kondicionér ve spreji, aby se vlasy při rozčesávání necuchaly.“ Posilující šampon Dercos je obohacen Aminexilem, patentovanou molekulou Vichy působící proti vypadávání vlasů, u níž bylo prokázáno, že pomáhá zastavit hromadění kolagenu u kořínků vlasů.
Čemu byste se měli raději vyhnout? Vyvarujte se nešetrného barvení a tepelného ošetření vlasů, jako jsou například trvalá či foukaná. Vlasy byste také neměli příliš pevně stahovat do culíků a copánků. Laurie doporučuje vlasy nechat co nejčastěji volně rozpuštěné, čímž předejdete tahání již tak oslabených pramenů. Pokud do práce nosíte pokrývku hlavy nebo helmu, stáhněte vlasy ideálně látkovou nebo plastovou gumičkou. Zmírníte tak tlak na pokožku hlavy a předejdete lámání a třepení vlasů. Pravidelně také obměňujte účes a místo pěšinky, může to pomoci zmírnit tlak na jemné vlasy.

Náš ikonický přípravek

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

( 11 recenzí )

Energizující šampon

Energizující šampon

( 110 recenzí )

ŠAMPON PSOLUTION

ŠAMPON PSOLUTION

Densi-Solutions - Obnovující balzám pro hustší vlasy - obrázek výrobku

Densi-Solutions - Obnovující balzám pro hustší vlasy

Zvyšte odolnost svých vlasů

( 2 recenzí )

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

( 51 recenzí )

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů - obrázek výrobku

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů

Zvyšte množství svých vlasů

( 4 recenzí )

go to top