OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Co jsou to kožní peptidy a co mohou pro vaši pokožku udělat?

Jaké jsou výhody kožních peptidů? Proč jsou ve vaší rutině proti stárnutí nutností? Objevte, jak peptidy, nejnovější buzzzword v oblasti krásy, mohou pomoci proti stárnutí pokožky.

Pokud víte něco o stárnutí pokožky, jistě jste už slyšeli o kožních peptidech, proteinových fragmentech vyzdvihovaných jako nejnovější anti-age aktivní ingredience. Pravděpodobně také víte, že udržování hladiny kolagenu v pokožce je klíčem k udržení mladistvé pokožky, jak stárnete. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je výběr péče o pleť, která obsahuje specifické peptidy, které jakožto aktivní látka posilují kolagen. Existuje mnoho různých peptidů, z nichž každý se zaměřuje na konkrétní oblast, ale z hlediska stárnutí pleti je produkce kolagenu nejvýše na seznamu přání.

Ztráta kolagenu v průběhu času vede k jemným linkám, vráskám a ztrátě tonicity.

Jakožto hlavní pojivo pokožky, udržuje kolagen pokožku pevnou a pružnou. S věkem ale tělo tvoří kolagenu stále méně, zvláště pokud byla pokožka vystavena velkému poškození UV zářením nebo toxickému cigaretovému kouři. Ztráta kolagenu v průběhu času vede k jemným linkám, vráskám a poruchám pigmentace, takže z hlediska péče o pleť jsou investice do ochrany a produkce kolagenu účinným způsobem, jak bojovat proti procesu stárnutí. Peptidy pro pokožku s tím mohou pomoci. Co ale vlastně dělají? Zde je vše, co potřebujete vědět.

Kožní peptidy jsou přirozené


Tyto krátké řetězce aminokyselin jsou přirozeně v těle přítomny a tvoří základ mnohých bílkovin, včetně kolagenu, keratinu a elastinu, které se v kůži nacházejí. Rostlinné peptidy, zejména z rostlin hrachu a pšenice, se často používají v péči o pleť k posílení bílkovin již přítomných v kůži.

Kožní peptidy mohou tělo povzbudit, aby vytvářelo více kolagenu


Průnikem do receptorových buněk peptidy spouštějí metabolické akce a účinně je stimulují, aby například vytvořily nebo využily živinu. V péči o pleť to obvykle znamená stimulovat buňky hluboko uvnitř pokožky, aby syntetizovaly více kolagenu, jednoho z proteinů, které udržují pokožku neporušenou, čímž je odolnější vůči procesu stárnutí.

Kožní peptidy mohou pokožku zpevnit


Kolagen pomáhá udržovat dvě hlavní vrstvy pokožky - horní vrstvu neboli dermis; a druhou vrstva neboli epidermis - pohromadě. Během procesu stárnutí se epidermis ztenčuje a spojovací vrstva mezi dermis a epidermis se zplošťuje, což způsobuje pokles a ztrátu pružnosti. Stimulací pokožky, aby vytvořila více kolagenu a posílením již přítomného kolagenu, mají peptidy v pokožce účinek na tonicitu i pružnost. Více kolagenu znamená pevnější, hladší a mladší pleť.

Různé kožní peptidy fungují různými způsoby


Zaměřením na velmi přesné receptory v kůži mohou různé peptidy stimulovat různé účinky. Peptid Dermican ™ například podporuje opravu tkání. Další peptidy mohou působit na rozjasnění pokožky, redukci akné či zlepšení rosacey. Od vyhlazení linií a nápravy poškození až po zvýšení hydratace a zlepšení pigmentace pleti, péče o pleť proti stárnutí často obsahuje peptidy, a to zejména ty, které stimulují tělo, aby efektivněji vytvářelo kolagen, a pomáhají tak udržovat pokožku tonizovanou a hladkou.

Kožní peptidy lze kombinovat s dalšími aktivními látkami


Peptidy jsou samy o sobě skvělé, ale stejně jako mnoho věcí, jsou lepší jako součást balíčku. Výběr krému, jako je LiftActiv Collagen Specialist, který spojuje silné spojení pleťových peptidů proti stárnutí s rozjasňujícím vitaminem C, pomáhá také v oblasti hydratace a oxidace. Vedle účinků na pevnost a pružnost založených na peptidech je dvojitou zbraní proti stárnutí.

Při správném použití mohou být peptidy aktivními hráči v péči o pleť, stimulují obnovu a regeneraci kožních buněk a hrají hlavní roli při řešení několika různých známek stárnutí cílenou akcí. Udělejte si prostor pro produkty, které obsahují peptidy ve vaší každodenní rutině péče o pleť, a získáte výhodu proti stárnutí.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Best-seller

Collagen Specialist Denní krém

Collagen Specialist Denní krém

Koriguje viditelné známky ztráty kolagenu

50ml

( 407 recenzí )

Vichy COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ - obrázek produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ
Komplexní noční péče proti vráskám a snižování kvality kolagenu v pleti

50 ml

( 3 recenzí )

B3 Sérum proti pigmentovým skvrnám & vráskám

B3 Sérum proti pigmentovým skvrnám & vráskám

Snížení pigmentace a sjednocení tónu pleti

30ml

( 32 recenzí )

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ NOČNÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ NOČNÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM

( 84 recenzí )

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM SUCHÁ PLEŤ

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM SUCHÁ PLEŤ

KOREKCE JEMNÝCH LINEK A VRÁSEK

( 4 recenzí )

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

Působí na všechny známky stárnutí pleti

go to top