OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Vitamín C – váš bojovník proti unavené pleti!

Odborníci na pleť a beauty blogeři po celém světě neustále hovoří o benefitech, které Vitamín C přináší pleti. Čtěte dál a zjistěte, co tahle účinná ingredience může skutečně udělat pro vaši pleť!

Benefity Vitamínu C pro vaši pleť

Vnější faktory jako znečištění a poškození pleti vlivem slunce mohou zapříčinit, že vaše pleť bude vypadat unaveně, mdle a bude mít šedavý nádech. Oxidativní stres spojený s okolním prostředím (a životním stylem) může navíc urychlit také vznik známek předčasného stárnutí pleti. Vitamín C, který je důležitou součástí zdravé stravy, naštěstí může vzhled naší pleti významně zlepšit - má totiž výrazné antioxidační vlastnosti, jež jsou zásadní pro nápravu poškození kůže v důsledku působení volných radikálů.

Tím však benefity Vitamínu C nekončí. Bylo totiž prokázáno, že zvyšuje produkci kolagenu[1] (ten dodává pleti mladistvý a plný vzhled) a zmírňuje viditelné známky fotostárnutí.[2] Některé produkty s obsahem tohoto vitamínu navíc prokazatelně a viditelně zlepšují vzhled vrásek, což bylo klinicky ověřeno.[3]

Nové produkty na trhu jsou v tomto ohledu dokonce ještě zajímavější. Inovace ve světě péče o pleť - pleťové kúry, obohacené právě Vitamínem C, poskytují pleti koncentrovanou vzpruhu se všemi benefity, které může tato úctyhodná ingredience nabídnout. Antioxidační kúra proti známkám únavy z řady Liftactiv od Vichy zanechává pleť viditelně pevnější již po deseti dnech používání, zmírňuje známky únavy a vyhlazuje jemné linky pro svěžejší a zářivější vzhled pleti.[4]


Jak pomáhá Vitamín C bojovat proti unavenému vzhledu pleti?

Slušný seznam benefitů – ale co vlastně Vitamín C pod povrchem pokožky dělá? O vysvětlení jsme požádali dermatoložku Dr. Ninu Roos: „Vitamín C urychluje obnovu buněk, jinými slovy podporuje buněčný metabolismus. To znamená, že pleť je schopná se lépe zotavit a vyrovnat se s viditelnými známkami únavy. Vitamín C také stimuluje syntézu kolagenu, pomáhá pleti udržet si elasticitu a bojovat s poškozením způsobeným vlivem oxidativního stresu.“ Pomáhá tedy zlepšit vzhled mdlé či unavené pleti, jež bývá často připisována nahromadění odumřelých buněk. Celkově vzato, prostě vynikající recept na zářivou pleť!

Sources:
[1] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. ‘Effect of vitamin C and its derivatives on collagen synthesis and cross-linking by normal human fibroblasts’ in Internet Journal of Cosmetic Science 20.3 (1998) pp. 151-158 [Accessible at:  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18505499/]
[2] P. Telang, ‘Vitamin C in dermatology’ in Indian Dermatology Online Journal (2013) 4.2, pp. 143-146. [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/]
[3] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. (Cited above)
[4] Vichy LiftActiv Fresh Shot, tested on 40 women in clinical conditions. 15% pure vitamin C.

Náš ikonický přípravek

 • Antioxidační intenzivní kúra proti únavě pleti - obrázek výrobku

  LIFTACTIV SUPREME

  Antioxidační intenzivní kúra proti únavě pleti

  Séra na obličej

  Bojuje proti známkám stárnutí & únavy. Tonizuje a zlepšuje jas pleti.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4