OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Vitamín C – váš bojovník proti unavené pleti!

Odborníci na pleť a beauty blogeři po celém světě neustále hovoří o benefitech, které Vitamín C přináší pleti. Čtěte dál a zjistěte, co tahle účinná ingredience může skutečně udělat pro vaši pleť!

Benefity Vitamínu C pro vaši pleť

Vnější faktory jako znečištění a poškození pleti vlivem slunce mohou zapříčinit, že vaše pleť bude vypadat unaveně, mdle a bude mít šedavý nádech. Oxidativní stres spojený s okolním prostředím (a životním stylem) může navíc urychlit také vznik známek předčasného stárnutí pleti. Vitamín C, který je důležitou součástí zdravé stravy, naštěstí může vzhled naší pleti významně zlepšit - má totiž výrazné antioxidační vlastnosti, jež jsou zásadní pro nápravu poškození kůže v důsledku působení volných radikálů.

Tím však benefity Vitamínu C nekončí. Bylo totiž prokázáno, že zvyšuje produkci kolagenu[1] (ten dodává pleti mladistvý a plný vzhled) a zmírňuje viditelné známky fotostárnutí.[2] Některé produkty s obsahem tohoto vitamínu navíc prokazatelně a viditelně zlepšují vzhled vrásek, což bylo klinicky ověřeno.[3]

Nové produkty na trhu jsou v tomto ohledu dokonce ještě zajímavější. Inovace ve světě péče o pleť - pleťové kúry, obohacené právě Vitamínem C, poskytují pleti koncentrovanou vzpruhu se všemi benefity, které může tato úctyhodná ingredience nabídnout. Antioxidační kúra proti známkám únavy z řady Liftactiv od Vichy zanechává pleť viditelně pevnější již po deseti dnech používání, zmírňuje známky únavy a vyhlazuje jemné linky pro svěžejší a zářivější vzhled pleti.[4]


Jak pomáhá Vitamín C bojovat proti unavenému vzhledu pleti?

Slušný seznam benefitů – ale co vlastně Vitamín C pod povrchem pokožky dělá? O vysvětlení jsme požádali dermatoložku Dr. Ninu Roos: „Vitamín C urychluje obnovu buněk, jinými slovy podporuje buněčný metabolismus. To znamená, že pleť je schopná se lépe zotavit a vyrovnat se s viditelnými známkami únavy. Vitamín C také stimuluje syntézu kolagenu, pomáhá pleti udržet si elasticitu a bojovat s poškozením způsobeným vlivem oxidativního stresu.“ Pomáhá tedy zlepšit vzhled mdlé či unavené pleti, jež bývá často připisována nahromadění odumřelých buněk. Celkově vzato, prostě vynikající recept na zářivou pleť!

Sources:
[1] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. ‘Effect of vitamin C and its derivatives on collagen synthesis and cross-linking by normal human fibroblasts’ in Internet Journal of Cosmetic Science 20.3 (1998) pp. 151-158 [Accessible at:  https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18505499/]
[2] P. Telang, ‘Vitamin C in dermatology’ in Indian Dermatology Online Journal (2013) 4.2, pp. 143-146. [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/]
[3] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. (Cited above)
[4] Vichy LiftActiv Fresh Shot, tested on 40 women in clinical conditions. 15% pure vitamin C.

Náš ikonický přípravek

 • Antioxidační intenzivní kúra proti únavě pleti - obrázek výrobku

  LIFTACTIV SUPREME

  Antioxidační intenzivní kúra proti únavě pleti

  Séra na obličej

  Bojuje proti známkám stárnutí & únavy. Tonizuje a zlepšuje jas pleti.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top