OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Jak pleťový krém ovlivňuje kolagen a rutinu proti stárnutí?


Tvořen pokožkou, ukrývající tajemství její pevnosti, přesto se z ní po 20. roce života postupně ztrácí. Jak získat zpět ztracený kolagen je jednou z nejpalčivějších otázek a nejprogresivnějších oblastí dermatologie: aktivní ingredience nyní dokáží tento protein, který působí proti vráskám a stárnutí pleti déle zachovat a obnovit.

Jak kolagen ovlivňuje vrásky?


Kolagen…, kolagen…, kolagen…??? Nejspíše víte, že stárnutí pokožky a kolagen jdou ruku v ruce, přesto můžete být překvapeni, že nenajdete kolagen v seznamu ingrediencí našich krémů. Kolagen dodává pokožce její pevnost a pružnost. A to až do doby, než není. S úderem 20. narozenin se množství kolagenu v naší pleti postupně snižuje, a to až tempem 1 % za rok. Ve chvíli, kdy se kolagen začne ztrácet, projevuje se jeho úbytek na pleti v podobě jemných linek, prvních vrásek a ztrátou pružnosti. V ten moment nastává čas na doplnění kolagenu do pleti pomocí kosmetických přípravků. Na rozdíl od třeba od kyseliny hyaluronové, ale nezbytné, aby byl kolagen obsažený přímo v krému.

hladina kolagenu
přirozeně klesá
minimálně o1 %ročně

Co se děje s kolagenem v naší pleti v průběhu času?


Dermatologové nyní vědí, že přirozená tvorba kolagenu v našich buňkách (fibroblastech) se v průběhu věku snižuje a v 80letech je o 75 % nižší než byla v našich 20. Nejzkoumanější kožní impaktory: UV záření, znečištění, tabák, stres a cukr, které patří mezi ty hlavní, mohou výrazně zrychlit ztrátu kolagenu nad 1 % ročně a rychleji tak ničit kolagenové zásoby v pokožce.

Co dělá z kolagenových krémů účinnou zbraň proti stárnutí?


V dřívějších dobách, mnohé kolagenové krémy obsahovaly přímo kolagen. Velikost kolagenových molekul ale často způsobovala, že kolagen zůstával na pokožce a nedostával se přímo do ní. Molekuly kolagenu tak byly na povrchu pokožky, kde napomáhaly pleť hydratovat, krém ale nedokázal podpořit přirozenou tvorbu kolagenu v pleti. Účinky na vrásky tak byly minimální.

Nejlepší aktivní látky pro stimulaci tvorby kolagenu


Pro podporu tvorby kolagenu v dermis, nejlepší krémy kombinují aktivní ingredience, které dokáží do pleti proniknout a podpořit tak přirozenou tvorbu kolagenu v pleti a tím bojují proti vráskám a povadání pleti, aniž by obsahovaly samotný kolagen. Tyto aktivní ingredience zaprvé působí na kolagen a zvýšení schopnosti jeho tvorby, a zadruhé současně snižují negativní rozsah, v jakém se vnější faktory podepisují na snižování kolagenu v pleti. Ke stimulaci přirozené produkce kolagenu působí aktivní látky na fibroblasty - kožní buňky, které tvoří kolagen. Jiné účinné látky zatím inhibují enzymy (kožní části) na počátku degradace kolagenu. Jedna ze skupin enzymů poškozujících kolagen, zvaná MMP, je nadměrně stimulována UV zářením, takže SPF hraje důležitou roli při ochraně před poškozením kolagenu.

Peptidy: Proteiny podobné kolagenu


Některé pleťové peptidy dokáží obojí - zvyšují produkci kolagenu proti stárnutí a zpomalují jeho pokles - díky svému specifickému složení bílkovin. Známé pro svou schopnost zaměřit se na syntézu kolagenu, peptidy, v podstatě malé fragmenty proteinů, fungují jako molekuly poslíčci: při aplikaci na naši pokožku přirozeně cílí na specifické buňky nebo buněčné složky (DNA) nebo mechanismy (enzymy) a ovlivňují jejich aktivitu s konkrétním účelem, aby pokožka vypadala a byla hladší. Peptidy jako přísady do kosmetiky mají dvě formy; buď se získávají hydrolýzou proteinových fragmentů, včetně samotného kolagenu (kolagen, elastin, pšenice nebo jiné fragmentované rostliny; nebo se syntetizují in vitro s přesnou aminokyselinovou sekvencí. Hledáte-li péči o pleť, která se zaměřuje na produkci kolagenu a chrání pokožku před jeho degradací, péči, která má za následek více kolagenu v pokožce - se všemi výhodami proti stárnutí, které přináší, je dobré hledat krémy, které peptidy obsahují. Snížené známky stárnutí, méně výrazné vrásky a méně viditelné povadání pokožky - to vše souvisí s přirozenou ztrátou bílkovin - které může správná péče o pleť pomoci nahradit.

Náš ikonický přípravek

Vichy COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ - obrázek produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ
Komplexní noční péče proti vráskám a snižování kvality kolagenu v pleti

50 ml

( 3 recenzí )

Best-seller

Collagen Specialist Denní krém

Collagen Specialist Denní krém

Koriguje viditelné známky ztráty kolagenu

50ml

( 406 recenzí )

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

Působí na všechny známky stárnutí pleti

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM,BEZ PARFEMACE

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM,BEZ PARFEMACE

KOREKCE JEMNÝCH LINEK A VRÁSEK

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM SUCHÁ PLEŤ

H.A. ZPEVŇUJÍCÍ PÉČE PROTI VRÁSKÁM SUCHÁ PLEŤ

KOREKCE JEMNÝCH LINEK A VRÁSEK

( 4 recenzí )

go to top