Problematická pleť a její vliv na sebevědomí

Rozšířené póry, pupínky, jizvy po akné a nerovnosti. Problematická pleť nemá jen fyzické důsledky, ale především psychické. Jak s nimi bojovat? Přečtěte si inspirativní „doporučení“ životní koučky Kamily Jetmarové, jak si zvednout a udržet sebevědomí.

Problémy s pletí většinou začínají v pubertě, tedy v důležitém období, během kterého si lidé budují osobnost. Chtějí se líbit, ale pleť pokrytá pupínky, jim v tom často brání. Mají utkvělý pocit, že jediné, co okolí při komunikaci s nimi zajímá, je jejich aknózní tvář. V těchto případech není dobré se uzavírat do sebe a přestat komunikovat. Je třeba jednat, navštívit dermatologa a především si budovat sebedůvěru.

Tipy, jak se vyrovnat s nízkým sebevědomím

Sebevědomí

Kamila Jetmarová se jako mentorka věnuje duševnímu rozvoji, meditačním a relaxačním technikám, které lidem pomáhají k duševnímu klidu. Co doporučuje lidem, které trápí problematická pleť a nízké sebevědomí?

1) Buďte k sobě hodní a chvalte se. Napište si každý večer 3 pozitivní věci, které se vám ten den povedly. Díky tomu se budete cítit šťastnější.

2) Buďte laskaví. Dobré skutky nedělají radost jen vašemu okolí, ale i vám. Dokonce miliardář Bill Gates často tvrdí, že toho pravého štěstí dosáhl, až když začal své miliony „rozdávat“.

3) Přijměte se takoví, jací jste. Můžete začít jednoduchým ranním rituálem, kdy se podíváte do zrcadla a přestanete si všímat toho, co je na vás „špatně“. Soustřeďte se na vaše přednosti a chvalte se!

Redakce

Náš ikonický přípravek

NORMADERM

Intenzivní čisticí gel pro pleť se sklonem k akné

Přípravky na čištění pleti - Default

Důkladně vyčištěná pleť. Bez vysoušení. Jemnější textura pleti.

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Přečtěte si více