Nejlepší techniky pro líčení pleti se sklonem k akné

Trápí vás akné? A nevíte, jak ho zamaskovat? Seznamte se s tipy našich expertů, kteří vám poradí, jak docílit sjednocené pleti se sklonem k akné!

Vědecké studie ukazují, že mezi 12. a 24. rokem života s akné bojuje až neuvěřitelných 85 % z nás. Čtvrtině osob trpících akné navíc zůstávají jizvičky.[1] I když nebyla dokázána žádná spojitost vzniku akné s užíváním některých kosmetických přípravků, je důležité věnovat složení make-upu náležitou pozornost. Můžete tím předejít nežádoucímu začervenání a podráždění pleti. 


85% z násbojuje s akné
mezi 12. a 24. rokem života


Příprava pleti se sklonem k akné


Vše pěkně popořádku. Před nanesením make-upu je důležité důkladně vyčistit vaší pleť. Obličej si proto nejprve umyjte speciálním čisticím přípravkem určeným pro aknózní pleť, který by měl v ideálním případě obsahovat vysušující látky (takzvané adstringenty) jako je kyselina salicylová. 
Zmatňující primer následně pomůže snížit viditelnost pórů a připravit pleť na samotnou aplikaci make-upu. Čistýma rukama primer jemně vklepejte na pleť a zaměřte se zejména na oblast T-zóny.

Štětce, houbičky nebo prsty: přehled technik aplikace make-upu


Nejprve je důležité si uvědomit, co vás na pleti nejvíce trápí. Make-up s obsahem pudru a s bohatší krémovou texturou nejlépe pomůže zakrýt pupínky a nerovnosti. Na pleti vydrží celý den. Pokud toužíte po sjednoceném vzhledu a přejete si zalíčit především zarudlá místa a jizvičky, zkuste používat štětec. Ten Vám zajistí rovnoměrné nanášení make-upu. Dejte si však pozor na oblast kolem spánků a na linii čelisti. Zde musí být make-up perfektně rozetřen.

Pleť se sklonem k akné často trpí nadměrnou produkcí kožního mazu, čímž se může na pohled jevit jako lesklá či mastná. V tomto případě na aplikaci make-upu použijte houbičku. Lépe se vstřebá a na pleti vytvoří sjednocený, zmatněný finiš. Pokud make-up raději nanášíte prsty, ujistěte se, že máte čisté ruce, abyste si na obličeji neroznesli bakterie a nezhoršili tak stav již existujících nedokonalostí.

Sources:
[1] https://www.aad.org/media/stats-numbers, https://www.nuskin.com/en_US/corporate/company/science/personal_care_science/acne.html
[2] Hayashi N, Imori M, Yanagisawa M, Seto Y, Nagata O, Kawashima M., ‘Make-up improves the quality of life of acne patients without aggravating acne eruptions during treatments’, in Eur J Dermatol. 2005 Jul-Aug; 15(4), pp. 284-7. [https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16048760]

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERMABLEND

Fixační pudr

Pudr - Fixační pudr

NORMADERM

Normaderm Phytosolution - Intenzivní čisticí gel pro pleť se sklonem k akné

Přípravky na čištění pleti - Čištění s oplachováním

Důkladně vyčištěná pleť. Bez vysoušení. Jemnější textura pleti.

Nejčtenější