Studie Aminexil Clinical 5: až o 20 % více vlasů za 8 týdnů!

Dermatovenerologická klinika Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze testovala kúru proti vypadávání vlasů Dercos Aminexil Clinical 5. Přečtěte si, jak testování dopadlo i jak probíhalo.

Dercos Vmag

Skvělé výsledky pro Dercos

Studie prokázala pozitivní výsledky proti vypadávání vlasů a na zlepšení hustoty vlasů za velmi dobrých bezpečnostních podmínek. Ideálně je vhodné aplikaci dodržet 12 týdnů anebo ji zopakovat. U jednoho zpacientů došlo knárůstu až 20 % vlasů (u dalších například o 15 % nebo 18 %) za dobu 8 týdnů používání kúry Dercos Aminexil Clinical 5 a Dercos Posilujícího šamponu.

Do studie bylo zahrnuto 8 pacientů (3 muži a 5 žen) se zvýšeným výpadkem vlasů zmetabolických, hormonálních nebo neznámých příčin. Průměrný věk žen byl 40 let  a průměrný věk mužů 31 let.

U pacientů proběhlo při první návštěvě klinické vyšetření, odběr krve a trichoskopické skenování pro zjištění hustoty vlasů před počátkem léčby. Odběr krve vyloučil u všech pacientů odchylky v počtu červených krvinek, železa a zinku.

8 týdnů testování a sledování výsledků

Pacienti si pak po dobu 8 týdnů umývali vlasy Dercos posilujícím šamponem a zároveň si na místa sprořídlými vlasy aplikovali 1x denně kúru Aminexil Clinical 5. Po 8 týdnech všichni absolvovali kontrolní vyšetření kposouzení efektu léčby a monitorování nežádoucích účinků.

Při klinickém vyšetření před započetím léčby byl trakční (vytrhávací) test pozitivní u všech pacientů. Po 8 týdnech se stav u 2 pacientů mírně zlepšil a u 6 zcela znormalizoval. Vprůměru došlo k zahuštění sledovaných míst o 13,3 %. U žádného pacienta se hustota vlasů nesnížila.

Jak byli spokojeni samotní pacienti?

Pacienti byli spokojeni s aplikačním nástavcem Aminexilu, který umožňuje snadné a cílené ošetřování prořídlých míst a umožňuje stimulovat pokožku během aplikace. Stejně tak ocenili Posilující šampon pro jeho příjemné kosmetické vlastnosti. Pro lepší účinek je doporučeno šampon při mytí v mokrých vlasech ponechat po dobu 2-3 minut.

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERCOS

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

Péče o vlasy - Péče proti vypadávání vlasů

DERCOS

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro muže

Péče o vlasy - Péče proti vypadávání vlasů

DERCOS

Energizující šampon

Šampon - Šampon proti vypadávání vlasů

DERCOS

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

Péče o vlasy - Posilující kondicionér

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více