Co vám o rodičovství nikdo neřekne!

Když se stanete rodičem, jde o úžasnou událost spojenou se spoustou radosti. Během prvních několika měsíců ale může rodičovství změnit některé vaše dosavadní rutiny.

Vstříc neznámému

S některými věcmi vám mohou pomoci knihy o rodičovství, ale je pravděpodobné, že se v nich nedozvíte vše! Připravte se na to být ve střehu a potýkat se s nečekaným. Každé dítě je jiné a je třeba ke svému potomkovi přistupovat tak, aby to co nejlépe odpovídalo jeho osobnosti.

Krátké noci

Potřeba nepřetržitého krmení vašeho miminka může u dospělých narušit spánkové fáze. Podívejte se proto na odborné rady, jak můžete svému drobečkovi pomoci usnout. Před spaním vyzkoušejte třeba jemnou kojeneckou masáž, ale nezapomínejte ani sami na sebe. Vaše rodina vás potřebuje, takže se v noci u miminka střídejte s manželem, nebo naberte sílu krátkým posilňujícím spánkem během dne, zatímco vaše dítě pohlídá partner!

Problémy s pletí

Školicí a výzkumné zařízení The International Dermal Institute uvádí, že u 10 -15 % těhotných žen se rozvine melasma – místa na obličeji s tmavší pigmentací. Melasma po porodu obvykle zmizí, ale vy se můžete potýkat s jinými kožními problémy: mohou se objevovat strie, akné, křečové žíly, suchost a zvýšená citlivost pleti způsobená vyrovnáváním rozkolísaných hormonálních hladin. Tyto potíže však naštěstí netrvají déle než několik měsíců. Vyhýbejte se přímému slunci, používejte ochranné krémy s vysokým SPF faktorem a pečující tělové přípravky proti striím.

Zvýšené vypadávání vlasů

Mezi třetím a šestým měsícem po porodu velmi často dochází k poporodnímu vypadávání vlasů. Pokud ve sprše nebo na svém kartáči na vlasy nacházíte chomáče vlasů, nepanikařte. Jde pouze o dočasný jev vyvolaný masivním poklesem estrogenu ve vašem těle. Kojení výpadek vlasů nezpůsobuje, takže odstavení dítěte není řešením. Můžete ale vyzkoušet šetrné přípravky na vlasy z lékárny a také změnu účesu. U dlouhých vlasů je totiž problém s padajícími vlasy o něco patrnější – změna účesu mladé mamince prospěje a zároveň pomůže bojovat s množstvím vlasů všude po bytě.

Za to trauma to stojí

Buď jak buď, rodičovství je vzrušující a na všechna malá překvapení, která se svým dítětem zažijete, budete určitě jednou rádi vzpomínat. Dopřejte si odpolední spánek, pusťte si nějakou hudbu, ponořte se do chaosu a dělejte to tak, jak nejlépe dovedete. S dětmi se zasmějete víc než kdy jindy!

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERCOS

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

Péče o vlasy - Péče proti vypadávání vlasů

DERCOS

Energizující šampon

Šampon - Šampon proti vypadávání vlasů

MINÉRAL 89

DENNÍ BOOSTER

Booster - Denní péče

Hydratační péče pro posílení pokožky

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

Přečtěte si více