Sladká úleva pro vaši citlivou pleť

Jak to udělat, aby vaše citlivá pleť vypadala dobře a vy jste se cítili skvěle? Naši odborníci přinášejí pár dobrých tipů, jak dát citlivé pleti to, co potřebuje.

Zažíváte pocity pnutí a svědění? Je vaše pleť podrážděná? Citlivá pleť v 9 z 10 případů způsobuje diskomfort. Naši odborníci vám představí několik skvělých tipů, jak pečovat o citlivou pleť, aby byla svěží, vláčná a překypovala vitalitou. Jen proto, že máte citlivou pleť, nemusíte žít s pocity suchosti a napjatosti.

Co způsobuje diskomfort pleti?

Není nic horšího, než když je pleť suchá a napjatá. „Můžete mít pocit, jako když na sobě máte masku nebo příliš těsné oblečení,“ popisuje Florence Benech, ředitelka mezinárodní sekce pro vývoj péče divize aktivní kosmetiky. Kde se tento pocit pnutí bere? Nervová zakončení jsou v případě citlivé pleti vnímavější k podnětům, což vysvětluje pocity bolesti. Přirozená ochranná kožní bariéra je narušena, proto v průběhu dne dochází k úniku vlhkosti z pleti, což vede k dehydrataci.

Nechte zářit svou přirozenou krásu

Důsledky citlivé pleti mohou mít skutečně vliv na to, jak vypadáte. Tak pro začátek – pleť prahnoucí po hydrataci může být drsná, mohou se na ní objevovat vrásky, může se olupovat a být začervenalá. Mikroreliéf pleti je navíc viditelnější, a pleť proto působí méně hladce. Neschopnost správně odrážet světlo s sebou přináší mdlý, zašedlý vzhled. A co víc, pokud se ve své kůži necítíte dobře, změní si i výraz vašeho obličeje. „Je to jako když máte popraskané rty – je pro vás složitější usmívat se,“ vysvětluje Florence Benech. „Nemůžete v obličeji vyjádřit tolik emocí, když máte suchou a napjatou pleť.“

Jak pleti vykompenzovat ztrátu

Všechny orgány ve vašem těle potřebují minerály, které přijímáme ve formě jídla. Kůže ale v tomto řetězci přichází na řadu jako poslední, a proto potřebuje podpořit i přímou výživou. Skvělým tipem, jak zklidnit pleť a obnovit její přirozenou bariéru, je pokožku pravidelně sprejovat termální vodou s vysokým obsahem minerálů. „Nenechávejte ale termální vodu na pleti zcela zaschnout,“ vysvětluje odbornice na pleť a ředitelka Institutu Vichy Annic Lefol-Malosse. Vlhký obličej jemně poklepejte papírovým ubrouskem, aby se do pleti minerály vsákly. „Pro dosažení optimální hydratace bych doporučila před samotným sprejováním termální vody na obličej přiložit kousek gázy. Tato technika pleti umožní po dobu několika minut absorbovat vodu, aniž by byl obličej vystaven vzduchu, což by mohlo vést k následnému vysušení pleti.“

Co udělat, aby vám ve vaší kůži zase bylo příjemně

Látky obsažené ve vašem hydratačním přípravku mohou mít na vaši pleť zásadní vliv. Některé krémy obsahují velké množství hydratačních látek a na povrchu pleti vytvářejí ochranný film, čímž posilují přirozenou kožní bariéru, jiné naopak svrchní vrstvě pleti dodávají látky potřebné k tomu, aby nedocházelo k vysušování pokožky. Výborná je například kyselina hyaluronová, která vlastně dělá obojí. „Krém v rukách zahřejte, aby se aktivní látky snadněji vstřebaly do pleti,“ doporučuje Annic Lefol-Malosse. „Pak prsty lehce přejeďte po celém obličeji a jemným poklepáváním oživte a stimulujte mikrocirkulaci. Vaše pleť tak bude vláčná a zářivá, úžasně vypnutá a dobře hydratovaná.“

Redakce

Náš ikonický přípravek

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více