Proč je potřeba denně používat opalovací krém s spf faktorem?

Věděli jste, že faktory vnějšího prostředí (UV záření a znečištění) jsou zodpovědné až za 80 % stárnutí pleti?* Zjistěte, proč je každodenní ochrana pomocí SPF faktoru pro vzhled pleti tak důležitá.

*Poškození způsobené vlivem UV záření je zodpovědné až za 80 % předčasného stárnutí pleti.

UVA vs UVB záření: jak pleti škodí?

UV záření je společně se znečištěním a špatnou kvalitou ovzduší jedním zmnoha vnějších faktorů, jimž je naše pleť denně vystavena. Tyto faktory pleť mohou z dlouhodobého hlediska potenciálně poškodit. 35 % případů rakoviny kůže je připisováno UVA záření[1], stejně jako většina viditelných známek stárnutí pleti. To je poměrně znepokojující, uvážíme-li, že 95 % UV záření spadá právě do této první kategorie. 
Přestože paprsky UVB záření jsou více než 100krát silnější v červenci než v prosinci a bývají hlavní příčinou slunečních spálenin a vyrážek ze slunce při opalování bez ochrany nebo s nízkou ochranou, již zmíněné paprsky UVA záření se vyskytují během celého roku. Dokonce i během zimy sníh odráží až 85% slunečního záření.
Abychom se vyhnuli problémům s předčasným stárnutím pokožky, je proto zásadní pleť před UV zářením chránit 365 dní v roce. Poškození vlivem slunce se totiž neomezuje pouze na letní období.

Péče s SPF faktorem by měla být součástí naší rutiny během celého roku

Oba typy UV záření mají potenciál poškozovat pokožku během celého roku, proto se ujistěte, že váš krém na obličej chrání před UVA i UVB zářením. Váš denní péče o pleť by pak měla obsahovat minimálně SPF 25, aby byla garantována alespoň základní ochrana. Narozdíl od všeobecného přesvědčení, produkty sluneční ochrany i přes svou strukturu nezatěžují pokožku.

Když přijde na pravidelnou péči o pleť, strávený čas v koupelně je často pro mnoho žen problémem - převážně pokud se jedná o brzká rána. Proto jsou vhodnou volbou krémy již obsahující SPF - ušetří to mnoho vzácných minut při ranní rutině a zároveň ochrání pleť proti poškození od slunečního záření.

Vhodným řešením je Vichy UV Daily s SPF ochranou 50+, který chrání a koriguje známky fotostárnutí pleti. Vybrat si můžete z tónované či netónované varianty s příjemnou fluidní texturou na bázi vody. Nabízí 24h ochranu a zároveň i hydrataci. Vše, co od denního i "opalovacího" krému na obličej potřebujete.

Sources:
[1] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). Ultraviolets - état des connaissances sur l’exposition et les risques sanitaires..Mau 2005. pp. 36, 41

Redakce

Náš ikonický přípravek

CAPITAL SOLEIL

UV-AGE DAILY

Ochranné krémy - Default

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí SPF 50+ 40 ml

CAPITAL SOLEIL

UV-AGE DAILY TÓNOVANÉ PROVEDENÍ

Ochranné krémy - Default

Fluid na bázi vody proti fotostárnutí 40ml

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více