Doporučení dermatologů: jak stárnout pomaleji?

Přední dermatologové doporučují, jak bojovat s jednotlivými problémy, které trápí různé věkové skupiny žen.

Mimo viditelných známek stárnutí, skryté úrovně hydratace, ztenčování pokožky nebo zcitlivění pleti jsou zde škodlivé vlivy vnějšího prostředí jako UV záření a znečištění, které se negativně podepisuje na naší pleti, proto je naprosto nezbytné důkladně chránit a čistit naši pleť.

Nezáleží na tom, kolik vám je let, hydratovaná pleť, hluboká výživa s antioxidanty a používání ochranných slunečních filtrů s SPF nejméně 25 může snížit poškození buněk. Tato neutralizace tichého stárnutí je daleko účinnější než napravování již vzniklých škod, které trápí jednotlivé věkové skupiny.

Když je vám 20

Pokud se vám stále dělají pupínky, hledejte nemastné přípravky bez obsahu olejů, ale za to s obsahem kyseliny salicylové. Vaše pleť vám v budoucnosti poděkuje. Také se snažte pít dostatek vody, pravidelně cvičit a dostatečně spát, alespoň 8 hodin denně.

Když je vám 30

Jemné linky se začínají objevovat, tón pleti je nevyvážený. Začněte používat protivráskové péče, hlavně v oblasti očního okolí. Měli byste se také používat péče s obsahem antioxidantů a také je zařadit do vašeho jídelníčku. Jezte dostatek kapusty, ostružin a kiwi, abyste se dokázali vnitřně bránit vnějším faktorům, které negativně ovlivňují pleť. Používejte šetrný odličovač s hydratačními složkami.

Když je vám 40

Vrásky a pigmentové skvrny se pravděpodobně dříve nebo později objeví na vaši vaší pleti, takže vaším cílem je sjednotit pleť a podpořit tvorbu kolagenu. Během tohoto období pleť začíná ztrácet svůj jas a hladkou texturu. Dlouhodobá hydratace je důležitější než kdy dřív. Používejte sérum s kyselinou hyaluronovou, a poté naneste protivráskovou péči.

Když je vám 50 a víc

Hormonální změny vedou k dehydratované pleti. Méně estrogenu zanechává pleť sušší a méně elastickou a pigmentové skvrny jsou stále problém. S těmito problémy bojujte pomocí protivráskových krémů s obsahem vyživujících olejů k podpoře hydratace a jednotného tónu pleti.

Redakce

Náš ikonický přípravek

LIFTACTIV

Collagen Specialist Denní krém

Denní krémy - Default

Koriguje viditelné známky ztráty kolagenu 50ml

MINÉRAL 89

DENNÍ BOOSTER

Booster - Denní péče

Hydratační péče pro posílení pokožky

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více