OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Co se během menopauzy děje s vitaminem E?

  • Oblíbené

Hodně! Není to sice zrovna ideální, ale neděste se - jako vždy pro vás máme řešení.

Co se během menopauzy děje s vitaminem E?

Většina vitaminů se z těla v období menopauzy vytrácí, ani v případě vitaminu E tomu není jinak. Jeho množství v těle klesá poměrně rychle. Dobrá zpráva je, že spousta potravin obsahuje poměrně dobrou koncentraci vitaminu E, nemusíte se tedy bát.

Benefity vitaminu E pro vaše tělo v období menopauzy

Vitamin E je uznáván pro své antioxidační účinky. Jeho množství v krvi se však s věkem snižuje. Orální užívání vitaminu E má v průběhu menopauzy prokazatelné přínosy: pomáhá zlepšit stav kostí v případě osteoporózy, bojuje proti riziku kardiovaskulárních onemocnění (díky pozitivnímu lipidovému profilu, nízkému cholesterolu, faktorům
pro srážení krve…) (1). V nedávné době se začal používat rovněž ve formě čípků k léčbě vaginální suchosti. Po menopauze se vitamin E předepisuje poměrně standardně a využívá se také v lokálně aplikovaných anti-ageingových sérech a krémech.

Tady je několik potravin obsahujících vitamin E, které by vám během menopauzy mohly pomoct

Představujeme několik šampionů s obsahem vitaminu E:
Olej z pšeničných klíčků
Slunečnicová semínka
Mandle
Lískové ořechy
Arašídy
Avokádo
Červená paprika
Mango
Kiwi

K zapamatování

• Množství vitaminu E v těle klesá, podobné je to i s dalšími vitaminy.
• Vitamin E najdete v různých potravinách jako např. mandlích, arašídech, mangu, ale také v anti-ageingových pleťových krémech a sérech.

ZDROJE:

1. Comparison of the antioxidant effects of equine estrogens, red wine components, vitamin E, and probucol on low-density lipoprotein oxidation in postmenopausal women.
Bhavnani BR, Cecutti A, Gerulath A, Woolever AC, Berco M.
Menopause. 2018 Nov;25(11):1214-1223

Nejčtenější

Menopauza: jak bych se měla stravovat v 50?

PLEŤ & VÝŽIVA

Menopauza: jak bych se měla stravovat v 50?

Váš jídelníček vždy ovlivní vaši pleť i celkové zdraví, a to bez ohledu na věk nebo menopauzu. Pokud budete mít něčeho nedostatek, případně zbytečný nadbytek, odrazí se to na nerovnováze živin, které jsou pro váš organismus zásadní.

Přečíst článek

Nákupní seznam pro období menopauzy: přehled vyvážených jídel a vhodných potravin

Slow life

Nákupní seznam pro období menopauzy: přehled vyvážených jídel a vhodných potravin

Během menopauzy mohou některé potraviny zmírnit symptomy jako třeba návaly horka, jiné pokrmy je naopak ještě zhoršují. Vhodné potraviny pomáhají také při obnově pleti a chrání ji před stárnutím. Tento nákupní seznam vytvořený právě pro období menopauzy zahrnuje chutné, zdravé potraviny z celého světa, díky nimž budete vypadat a cítit se skvěle.

Přečíst článek

go to top