Zdravé návyky: proč podpora hydratace prospívá vaší pleti

Pokud jste si také na Nový rok slíbili, že budete pít více vody, máme pro vás potřebnou dávku motivace! Čtěte dál a zjistěte pár důležitých informací o tom, jakým způsobem vaší pleti pomáhá optimální hydratace. Tohle jste možná ještě nevěděli.

Proč je hydratace tolik zásadní pro zdravou pleť?

Všichni jsme už nejspíš slyšeli, že pití dostatečného množství vody pleti dodá zdravý jas. Co se ale skutečně děje pod povrchem, pokud se snažíme tělo hydratovat? Pleť je každodenně vystavována poškození vlivem expozomu (vnější faktory jako znečištění a UV záření mají tendenci pleť poškozovat), který narušuje funkci bariéry epidermis. Již víme, jaký dopad může mít dehydratace na celkový stav naší pokožky - pleť působí mdle, může být suchá či dokonce popraskaná. Pokud pleti dodáváme dostatek hydratace zevnitř, dochází k posílení této bariéry, prevenci vzniku poškození v důsledku expozomu a snižování schopnosti některých bakterií a alergenů proniknout do pokožky. Co to v praxi znamená? Pleť nejen lépe vypadá, ale také se lépe cítí a je schopna účinněji vykonávat svou úlohu ochrany.

Jak své tělo lépe hydratovat: tipy pro každý den

Již jsme zjistili, jak pokožce pomáhá správná hydratace zevnitř. Je tedy načase podívat se na to, co můžeme udělat proto, abychom maximalizovali účinek hydratace na pleti zvenčí. Hydratace pleti zevnitř jde ruku v ruce s hydratací pleti zvnějšku, proto hledejte přípravky péče o pleť s obsahem ingrediencí, jež maximalizují zadržování vody jako glycerin a kyselina hyaluronová.   Pomohou totiž v pleti uzamknout potřebnou vlhkost - zejména v době, kdy je venku příliš teplo, nebo naopak zima. 

Abyste svůj ranní rituál péče o pleť začali správně, je důležité nejprve použít booster nebo sérum – jejich jemnější textura je navržena tak, aby pronikla hluboko do epidermálních vrstev.   Boosterové sérum Minéral 89 od Vichy s obsahem pouze 11 ultrahydratačních ingrediencí získalo svůj název díky své neuvěřitelně vysoké koncentraci Mineralizující vody Vichy, přesně 89 % (tedy o závratných 69 % více než v jakémkoliv jiném složení). Následně doporučujeme použít hutnější denní krém, například Vichy Aqualia Thermal, který podpoří předchozí krok a pleti poskytne ochrannou a intenzivně zvlhčující vrstvu. 
Nezapomeňte pleť hydratovat pravidelně. Důležité je to především po cvičení, kde dochází nejen k dehydrataci, ale rovněž ke ztrátě minerálů. Během období, kdy by se pleť mohla dehydratovat, jí dopřejte také osvěžení v podobě Mineralizující vody Vichy. 

Redakce

Náš ikonický přípravek

AQUALIA THERMAL

Hydratační krém - výživná textura

Denní krémy - Péče pro suchou a velmi suchou pokožku

Hydratuje suchou pleť až po dobu 48 hodin. Složení s obsahem 97 % látek přírodního původu, včetně kyseliny hyaluronové.

MINÉRALBLEND

Přirozeně krycí hydratační make-up

Make-up - Rozjasňující make-up

Hydratační make-up pro zářivou pleť

AQUALIA THERMAL

Hydratační krém - lehká textura

Denní krémy - Péče pro normální a smíšenou pleť

Hydratuje suchou pleť až po dobu 48 hodin. Složení s obsahem 97 % látek přírodního původu, včetně kyseliny hyaluronové

AQUALIA THERMAL

Hydratační sérum

Séra na obličej - Sérum

Hydratuje suchou pleť až po dobu 48 hodin. Složení s obsahem 97 % látek přírodního původu, včetně kyseliny hyaluronové.

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více