Vitamín c – váš bojovník proti unavené pleti a předčasnému stárnutí!

Odborníci na pleť a influenceři po celém světě neustále hovoří o benefitech, které Vitamín C přináší pleti. Zjistěte, co tato účinná ingredience může skutečně udělat pro vaši pleť!

Benefity Vitamínu C pro vaši pleť

Vnější faktory jako znečištění a poškození pleti vlivem volných radikálů; slunečního záření mohou zapříčinit, že vaše pleť vypadá unaveně, mdle a má šedavý nádech. Oxidativní stres spojený s okolním prostředím a životním stylem může navíc urychlit také vznik známek předčasného stárnutí pleti.

Vitamín C naštěstí může vzhled naší pleti významně zlepšit - má totiž významné antioxidační vlastnosti, které jsou zásadní pro nápravu poškozené kůže v důsledku působení volných radikálů. Pomáhá pleť rozjasnit a sjednotit její tón.

Tím však benefity Vitamínu C nekončí. Bylo totiž prokázáno, že vitamín C také zvyšuje produkci kolagenu[1] (ten dodává pleti mladistvý a plný vzhled) a zmírňuje viditelné známky stárnutí způsobeným UV zářením (fotostárnutím).[2] Některé produkty s obsahem tohoto vitamínu navíc prokazatelně a viditelně zlepšují vzhled vrásek, což bylo i klinicky potvrzeno.[3]

Důležité je však vybrat si správnou péči o pleť s dostatečnou koncentrací a formou Vitamínu C.

Speciálně inovovaná séra a kúry, obohacené právě Vitamínem C, poskytují pleti koncentrovanou vzpruhu se všemi benefity, které může tato úctyhodná ingredience nabídnout.

Vyzkoušejte rozjasňující sérum s antioxidačními složkami z řady Liftactiv od Vichy obsahuje vysokou koncentrací 15% vitaminu C, díky které vytváří viditelně jasnější a pevnější pleť, vyhlazuje texturu pleti a redukuje vzhled jemných linek za pouhých 10 dní.*

Jak pomáhá Vitamín C bojovat proti unavené pleti?

Slušný seznam benefitů – ale co vlastně Vitamín C pod povrchem pokožky dělá? O vysvětlení jsme požádali dermatoložku Dr. Ninu Roos: „Vitamín C urychluje obnovu buněk, jinými slovy podporuje buněčný metabolismus. To znamená, že pleť je schopná se lépe zotavit a vyrovnat se s viditelnými známkami únavy. Vitamín C také stimuluje syntézu kolagenu, pomáhá pleti udržet si elasticitu a bojovat s poškozením způsobeným vlivem oxidativního stresu. Pomáhá tedy zlepšit vzhled mdlé či unavené pleti, jež bývá často připisována nahromadění odumřelých buněk."

Sources:
[1] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. ‘Effect of vitamin C and its derivatives on collagen synthesis and cross-linking by normal human fibroblasts’ in Internet Journal of Cosmetic Science 20.3 (1998) pp. 151-158 [Accessible at: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18505499/]
[2] P. Telang, ‘Vitamin C in dermatology’ in Indian Dermatology Online Journal (2013) 4.2, pp. 143-146. [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/]
[3] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. (Cited above)
[4] Vichy LiftActiv Fresh Shot, tested on 40 women in clinical conditions. 15% pure vitamin C.

Redakce

Náš ikonický přípravek

LIFTACTIV

VITAMIN C Rozjasňující SÉRUM

Séra na obličej - Default

S antioxidačními složkami pro zářivější pleť 20 ml

LIFTACTIV

Collagen Specialist Denní krém

Denní krémy - Default

Koriguje viditelné známky ztráty kolagenu 50ml

Nejčtenější

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečtěte si více

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečtěte si více