OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

 • Oblíbené

Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

Příprava před dovolenou: jak se bezpečně opálit

Letenky zabookovány, téměř zabaleno, hlídání psa zařízeno – máte před sebou posledních pár dní, než vyrazíte někam, kde je horko a slunce! Pokud si plánujete, že hodně času strávíte na pláži, je důležité na to pokožku před odjezdem patřičně připravit. U správně hydratované pleti je totiž mnohem menší riziko vzniku symptomů spojených se slunečními spáleninami[1], včetně zanícené či popraskané pokožky. A důvod? Čím více vody je pleť schopna zadržet, tím lépe je pak schopna odolávat poškození v důsledku expozomu (UV záření či znečištění). Bez hydratace trpí elasticita pokožky i správné fungování kožní bariéry, proto své pokožce po sprchování dopřejte porci tělového mléka. Pupínky spojené se sluneční expozicí (známé jako rebound efekt) vznikají v důsledku ztluštění epidermis po nadměrné sluneční expozici. Pleť proto pravidelně ošetřujte také peelingem, abyste zamezili nahromadění mazu, který by následně mohl vést ke vzniku dalších pupínků. 


Jak se starat o pleť během dovolené

Vezměme to popořádku – zaměřme se nejprve na hydrataci! Pokud vás čeká dlouhá cesta letadlem, nezapomeňte během letu doplňovat hydrataci třeba tak, že obličej přestříknete jemným pleťovým hydratačním sprejem. Tlak v kabině má totiž tendenci pleť vysušovat. Po příletu pleť vyčistěte, a to podle toho, jaký typ pleti máte. Pokud má vaše pleť sklon mastit se, může vám pomoci čistění s obsahem adstringentních složek, které vysuší přebytek séba. V případě suché pleti sáhněte spíše po krémových přípravcích čistění, které po namáhavé cestě obnoví hladinu vlhkosti v pleti.  

Na ochranu před sluncem myslete raději hned, jakmile přistanete. Zejména pak v případě, že přilétáte během poledních hodin, kdy je slunce nejsilnější (mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne). Jemný sprej Capital Soleil obsahuje nejen ochranný faktor SPF 50, ale je zároveň obohacen také antioxidanty, které pomáhají v boji proti negativním dopadům znečištění způsobeným UV zářením. To se hodí, pokud v cestě dále pokračujete vlakem či autem. A nakonec nezapomeňte pít dostatečné množství vody. Během léta je dobré vyprahlou pokožku hydratovat i zevnitř. Na pokožku také naneste výživné tělové máslo či hutný krém s obsahem hydratačních složek, abyste předešli suché a šupinaté pokožce a posílili ji před potenciálním poškozením vlivem UV záření.

[1] Etude expérimentale sur les effets des UV sur la peau. L’Oréal Research & Development, mars 2007 (19 sujets), Etude UV et couche cornée Cunliffe, W. J.; Burton, J. L.; Shuster, S. The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. Br. J. Dermatol. 1970, 83, 650-654.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  go to top