getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci
 • favoris

Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

Příprava před dovolenou: jak se bezpečně opálit

Letenky zabookovány, téměř zabaleno, hlídání psa zařízeno – máte před sebou posledních pár dní, než vyrazíte někam, kde je horko a slunce! Pokud si plánujete, že hodně času strávíte na pláži, je důležité na to pokožku před odjezdem patřičně připravit. U správně hydratované pleti je totiž mnohem menší riziko vzniku symptomů spojených se slunečními spáleninami[1], včetně zanícené či popraskané pokožky. A důvod? Čím více vody je pleť schopna zadržet, tím lépe je pak schopna odolávat poškození v důsledku expozomu (UV záření či znečištění). Bez hydratace trpí elasticita pokožky i správné fungování kožní bariéry, proto své pokožce po sprchování dopřejte porci tělového mléka. Pupínky spojené se sluneční expozicí (známé jako rebound efekt) vznikají v důsledku ztluštění epidermis po nadměrné sluneční expozici. Pleť proto pravidelně ošetřujte také peelingem, abyste zamezili nahromadění mazu, který by následně mohl vést ke vzniku dalších pupínků. 


Jak se starat o pleť během dovolené

Vezměme to popořádku – zaměřme se nejprve na hydrataci! Pokud vás čeká dlouhá cesta letadlem, nezapomeňte během letu doplňovat hydrataci třeba tak, že obličej přestříknete jemným pleťovým hydratačním sprejem. Tlak v kabině má totiž tendenci pleť vysušovat. Po příletu pleť vyčistěte, a to podle toho, jaký typ pleti máte. Pokud má vaše pleť sklon mastit se, může vám pomoci čistění s obsahem adstringentních složek, které vysuší přebytek séba. V případě suché pleti sáhněte spíše po krémových přípravcích čistění, které po namáhavé cestě obnoví hladinu vlhkosti v pleti.  

Na ochranu před sluncem myslete raději hned, jakmile přistanete. Zejména pak v případě, že přilétáte během poledních hodin, kdy je slunce nejsilnější (mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne). Jemný sprej Idéal Soleil obsahuje nejen ochranný faktor SPF 50, ale je zároveň obohacen také antioxidanty, které pomáhají v boji proti negativním dopadům znečištění způsobeným UV zářením. To se hodí, pokud v cestě dále pokračujete vlakem či autem. A nakonec nezapomeňte pít dostatečné množství vody. Během léta je dobré vyprahlou pokožku hydratovat i zevnitř. Na pokožku také naneste výživné tělové máslo či hutný krém s obsahem hydratačních složek, abyste předešli suché a šupinaté pokožce a posílili ji před potenciálním poškozením vlivem UV záření.

[1] Etude expérimentale sur les effets des UV sur la peau. L’Oréal Research & Development, mars 2007 (19 sujets), Etude UV et couche cornée Cunliffe, W. J.; Burton, J. L.; Shuster, S. The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. Br. J. Dermatol. 1970, 83, 650-654.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY
 • Osvěžující sprej na obličej SPF 50
 • Balzám

  IDÉAL BODY

  Balzám

  Tělová péče

  Pokožka je pevnější, vyhlazenější a zářivější.

 • Nejčtenější

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Mineralizující voda

  Novinka hyaluron-booster MINÉRAL 89: Každodenní dávka síly pro vaši pleť

  Pokožka je hlavní ochrannou bariérou mezi naším tělem a okolním světem. A právě proto bychom měli zajistit, aby byla zdravá a schopná odolávat okolnímu stresu a vlivu dnešního života (exposomu). Laboratoře Vichy v roce 2018 zdolaly další historický mezník a vytvořily péči MINÉRAL 89, která obsahuje 89 % Mineralizující termální vody, kyselinu hyaluronovou a 9 dalších aktivních látek, které posilují přirozenou obranyschopnost pleti.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top