OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

Pokud se chystáte na dovolenou, je důležité zajistit, aby byla pleť před horkem správně chráněna. Podívejte se na naše top tipy, které vám pomohou zajistit, abyste na slunci byli v bezpečí – a to ještě předtím, než nastoupíte do letadla.

Top tipy: připravte svou pleť na pobyt na slunci

Příprava před dovolenou: jak se bezpečně opálit

Letenky zabookovány, téměř zabaleno, hlídání psa zařízeno – máte před sebou posledních pár dní, než vyrazíte někam, kde je horko a slunce! Pokud si plánujete, že hodně času strávíte na pláži, je důležité na to pokožku před odjezdem patřičně připravit. U správně hydratované pleti je totiž mnohem menší riziko vzniku symptomů spojených se slunečními spáleninami[1], včetně zanícené či popraskané pokožky. A důvod? Čím více vody je pleť schopna zadržet, tím lépe je pak schopna odolávat poškození v důsledku expozomu (UV záření či znečištění). Bez hydratace trpí elasticita pokožky i správné fungování kožní bariéry, proto své pokožce po sprchování dopřejte porci tělového mléka. Pupínky spojené se sluneční expozicí (známé jako rebound efekt) vznikají v důsledku ztluštění epidermis po nadměrné sluneční expozici. Pleť proto pravidelně ošetřujte také peelingem, abyste zamezili nahromadění mazu, který by následně mohl vést ke vzniku dalších pupínků. 


Jak se starat o pleť během dovolené

Vezměme to popořádku – zaměřme se nejprve na hydrataci! Pokud vás čeká dlouhá cesta letadlem, nezapomeňte během letu doplňovat hydrataci třeba tak, že obličej přestříknete jemným pleťovým hydratačním sprejem. Tlak v kabině má totiž tendenci pleť vysušovat. Po příletu pleť vyčistěte, a to podle toho, jaký typ pleti máte. Pokud má vaše pleť sklon mastit se, může vám pomoci čistění s obsahem adstringentních složek, které vysuší přebytek séba. V případě suché pleti sáhněte spíše po krémových přípravcích čistění, které po namáhavé cestě obnoví hladinu vlhkosti v pleti.  

Na ochranu před sluncem myslete raději hned, jakmile přistanete. Zejména pak v případě, že přilétáte během poledních hodin, kdy je slunce nejsilnější (mezi jedenáctou a třetí hodinou odpoledne). Jemný sprej Capital Soleil obsahuje nejen ochranný faktor SPF 50, ale je zároveň obohacen také antioxidanty, které pomáhají v boji proti negativním dopadům znečištění způsobeným UV zářením. To se hodí, pokud v cestě dále pokračujete vlakem či autem. A nakonec nezapomeňte pít dostatečné množství vody. Během léta je dobré vyprahlou pokožku hydratovat i zevnitř. Na pokožku také naneste výživné tělové máslo či hutný krém s obsahem hydratačních složek, abyste předešli suché a šupinaté pokožce a posílili ji před potenciálním poškozením vlivem UV záření.

[1] Etude expérimentale sur les effets des UV sur la peau. L’Oréal Research & Development, mars 2007 (19 sujets), Etude UV et couche cornée Cunliffe, W. J.; Burton, J. L.; Shuster, S. The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. Br. J. Dermatol. 1970, 83, 650-654.

Náš ikonický přípravek

 • MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku
 • Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4