OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

MUDr. Anna Jiráková, Ph.D. radí: jak bojovat proti vypadávání vlasů

Nacházíte na svém kartáči na vlasy více vlasů než obvykle? Nepanikařte! Přečtěte si naše top tipy, jak proti vypadávání vlasů bojovat.

MUDr. Anna Jiráková, Ph.D. radí: jak bojovat proti vypadávání vlasů
MUDr. Anna Jiráková, Ph. D.

Dostaňte se k jádru problému

Zatímco vypadávání vlasů může být zapříčiněno nespočtem různých faktorů, samotný fenomén vypadávání vlasů lze vysvětlit relativně snadno. Vlasy vypadávají více v případě, že jsou špatně „ukotveny“ v pokožce hlavy: jinými slovy, jde o důsledek oslabeného vlasového folikulu v prostředí nezdravé vlasové pokožky. To znamená, že pokud hledáte přípravky pro zpomalení vypadávání vlasů nebo proti vypadávání vlasů, je nejlepší zvolit ty, které cílí na problém již u kořínků. Sáhněte tedy po těch, které posilují vlasovou cibulku, zároveň působí i na prostředí vlasové pokožky a posilují růst silnějších vlasů na zdravé pokožce hlavy!

Zvolte správný šampón

Jako doplněk kúry proti vypadávání vlasů zvažte také pořízení šampónu pro vlasy se sklonem k vypadávání. V ideálním případě volte takový, který nebude obsahovat sulfáty, aby dále nedocházelo k dráždění již tak choulostivých vlasových kořínků. Při oplachování vlasů pak buďte obzvlášť opatrní – ujistěte se, že jste důkladně smyli veškerou pěnu, aby vlasová pokožka nebyla zatížena zbytky přípravků.

Chovejte se k vlasům šetrně

Pokud máte pocit, že vám vlasy vypadávají více než obvykle, stojí za to dávat si extra pozor při jejich stylingu. Vlasy příliš nekartáčujte, abyste je zbytečně netahali a nevytrhávali, používejte posilující kondicionér, který vám pomůže při rozčesávání vlasů a posílí vlasové vlákno, aby nedocházelo k lámání vlasů. Zkuste si vlasy čas od času nestahovat do culíku – nechejte je nejlépe rozpuštěné! Pokuste se vypustit barvení – barvy na vlasy často obsahují nešetrné chemikálie, které mohou být příčinou zvýšeného výpadku vlasů. Pokud si vlasy foukáte nebo žehlíte, minimalizujte teplotu, aby bylo poškození vlasů co nejmenší – doporučili bychom vám používat fén a žehličku na vlasy co nejméně.

Dopřejte svým vlasům masáž

Pomocí špiček prstů krouživými pohyby pevně masírujte pokožku po stranách hlavy a na temeni, abyste stimulovali vlasy od kořínků. Zlepší se tím cirkulace vlasové pokožky a vaše vlasové folikuly budou mít prostor dýchat, což přispěje ke zdravému růstu vlasů.

Změňte svůj jídelníček

Pokud chcete o své vlasy pečovat od kořínků ke konečkům, je důležité, abyste konzumovali dostatek těch správných potravin.

Nejčtenější

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Péče o vlasy

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Na vlasy působí v dnešní době stále více negativních faktorů. UV záření, znečistění, fénování, barvení atd. To vše má za následek poškození struktury vlasu, který je pak slabý, unavený a má větší sklon k vypadávání. Laboratoře Vichy a DERCOS proto vyvinuly kompletní regenerační řadu 3 přípravků DENSI-SOLUTIONS!

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4