OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Jak zvládnout vypadávání vlasů po porodu

Většina novopečených maminek pozoruje několik měsíců po porodu znatelný výpadek vlasů. K tomuto jevu se může navíc přidružit také obvyklé vypadávání vlasů, jež bylo během těhotenství zpomaleno.

Jak zvládnout vypadávání vlasů po porodu

Průměrně může ženě denně vypadnout asi 100 vlasů, a to zcelkového počtu přibližně 100000 folikulů. Po porodu ale možná máte pocit, že vám vlasů vypadává mnohem více. Jde o normální dočasný stav, kterému říkáme poporodní vypadávání vlasů a k němuž dochází vlivem poklesu hladiny estrogenu v těle. Navíc se přidává také normální výpadek vlasů (vlasy v telogenní fázi růstu), jež byl v důsledku těhotenství zpomalen. Ostatně, dejte si pozor na zaškrcovadla vzniklá právě z vlasů – vypadnutý vlas se může pevně omotat kolem prstů vašeho miminka. Vaše vlasy by se měly vrátit zcela do normálu do jednoho roku věku vašeho dítěte či dokonce o něco dříve. Do té doby se můžete podívat na několik účinných způsobů, jak se s tímto druhem vypadávání vlasů vypořádat:

Moudrá volba vlasové péče

Pro vaše vlasy je zásadní najít ten správný šampon a kondicionér. Šampony na objem jsou skvělé, ale přílišná aplikace kondicionéru může vlasy zatížit – a v důsledku toho pak budou vlasy působit řidší. Domácí kúry (jako třeba olivový olej pro výživu vlasové pokožky) zase mohou vlasy zbytečně zamastit. Kosmetické řešení? Pokud hledáte účinnější řešení, zeptejte se na možnosti léčby svého lékárníka. Jeden z přípravků, které vám může doporučit, je i Aminexil Clinical 5 – kúra proti vypadávání vlasů vytvořená značkou Vichy.

Jemný styling

Vyhněte se účesům, které vlasy tahají a stresují. Na pevné drdoly a vyplétané copánky proto zapomeňte. Pokud se fénujete, fén nastavte na chladnější režim a mokré vlasy také raději nekartáčujte – mají tak větší sklon se lámat. Trocha opatrnosti během stylingové rutiny dělá zázraky!

Výživa zevnitř

Jezte velké množství ovoce a zeleniny bohaté na vitaminy, flavonoidy a antioxidanty, aby vlasovým folikulům nechyběla výživa a vlasy rostly. Vitamin B, společně se zinkem a křemíkem, jsou ve vhodných dávkách známými doplňky pro podporu zdraví vlasů. Vlasům zároveň pomohou ke kýženému objemu.

Zbavte se stresu

Nedostatek spánku a emocionální vypětí související s miminkem bývá často velmi stresující, což může problémy s poporodním vypadáváním vlasů ještě zhoršit. Asi nemáte každý den čas na svou meditační jógu, ale podívejte se na YouTube na tutoriály technik dýchání do břicha, které můžete praktikovat kdykoli – dokonce i během kojení!

Redakce

Náš ikonický přípravek

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů - obrázek výrobku

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů

Zvyšte množství svých vlasů

( 4 recenzí )

Densi-Solutions - Šampon pro hustší vlasy - obrázek výrobku

Densi-Solutions - Šampon pro hustší vlasy

Zvyšte hustotu svých vlasů

( 9 recenzí )

go to top