OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Zeptali jsme se MUDr. Michaely Havlíčkové na nejnovější estetické trendy dermokosmetiky.

Zeptali jsme se MUDr. Michaely Havlíčkové, jedné z předních estetických dermatoložek v České republice, na nejnovější estetické trendy.
MUDr. Michaela Havlíčková

"Nejnovějším trendem moderní dermokosmetiky jsou tzv. neinvazivní estetické procedury, které stimulují biologické procesy přirozeně probíhající v pleti za účelem udržení mladistvého vzhledu. Tyto estetické procedury také inspirovaly červenou řadu péče o pleť Vichy Liftactiv Specialist, která nabízí komplexní řešení každodenní péče o pleť v boji proti známkám stárnutí - podporuje v pleti tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové. Snižuje viditelnost vrásek, zvyšuje pevnost, dochází ke sjednocení barvy pleti a vypnutí kontur obličeje. Dále obsahuje ingredience jako Peptidy, Vitamin C nebo Kyselinu Hyaluronovou, jejichž účinnost v boji proti stárnutí pleti je v dermatologii dobře známa velmi dlouho. Řadu Vichy Liftactiv Specialist proto doporučuji těm ženám, které chtějí účinné a zároveň přirozené řešení posílení pleti proti stárnutí z pohodlí domova, a to i pro velmi citlivou pleť."

LIFTACTIV Collagen Specialist byl inspirován expertízou neinvazivní estetické dermatologie, a napomáhá přirozenému fungování pokožky.

POČÁTEK STÁRNUTÍ PLETI: ZTRÁTA KOLAGENU

„Kolagen je jednou z hlavních složek dermis a je klíčový pro mladistvý vzhled pleti. S přibývajícím věkem klesá produkce kolagenu v pleti a známky stárnutí jsou více viditelné – tvoří se vrásky, dochází ke ztrátě pevnosti pleti a povadání kontur obličeje. Tón pleti se může zdát mdlý a nejednotný, se světlými pigmentovými skvrnami.“

LIFTACTIV Collagen Specialist byl inspirován expertízou neinvazivní estetické dermatologie, a napomáhá přirozenému fungování pokožky.
LIFTACTIV Collagen Specialist obsahuje Peptidy, což jsou biologicky aktivní látky složené z aminokyselin. Peptidy pomáhají zvýšit přirozenou produkci kolagenu v pleti a redukovat vrásky, pleť se proto stává pružnější a pevnější. Kromě Peptidů obsahuje krém také Vitamin CG, aktivní ingredienci s velkým významem v oboru dermatologie a v boji proti pigmentaci; a Mineralizující termální vodu Vichy, která díky obsahu vzácných minerálů pomáhá posilovat funkci kožní bariéry.“

„Jako dermatoložka a vytížená žena vyžaduji od pleťové péče účinnost a bezpečnost, a to i pro citlivou pleť. LIFTACTIV Collagen Specialist tyto požadavky splňuje a představuje významnou inovaci v domácí antiage péči o pleť.“


Estetická dermatologie. Mnoho lidí tento pojem děsí kvůli asociaci s bolestí a dlouhým procesem hojení. Jaká je však pravda?

Kdepak, dnes vyznáváme pravý opak velkých invazivních zákroků, důraz se klade na prevenci. Estetická dermatologie prošla v posledních letech s příchodem neinvazivních estetických procedur výraznou změnou. Není třeba obávat se velkých jehel a skalpelů, protože podle nové filozofie (což také uznávám) musíme pracovat v souladu s kůží. To znamená, že usilujeme o přirozeně vypadající výsledek, přizpůsobujeme zákaznicím ošetření na míru.

Co přesně znamená „pracovat v souladu s kůží“? Jak funguje nová generace estetických procedur?

Proces stárnutí je z velké části ovlivňován snižujícím se množstvím kolagenu a elastických vláken, které poskytují pleti elasticitu. Postupem času, přibližně od věku 25-30 let, ztrácí naše pleť každý rok 1% kolagenu! To za sebou samozřejmě nechává stopy: objevují se jemné vrásky, dochází ke znatelné ztrátě pevnosti, vytrácí se kontury a vznikají pigmentové skvrny. Neinvazivní procedury nové generace proto obsahují látky, které povzbuzují pleť, aby produkovala potřebné množství a kvalitu kolagenu pro pevnější, plnější a hladší pokožku.

Pro ty, kteří stále váhají, zda tento typ procedury využít, co byste doporučila ke zpomalení nebo zastavení procesu stárnutí pleti?

Kromě genetiky je stárnutí pleti do značné míry ovlivněno také vnějšími agresory jako je kouření, konzumace alkoholu, stres, nedostatek spánku nebo špatné stravovací návyky. Doporučuji směřovat k vyváženému, zdravému životnímu stylu a věnovat pozornost kvalitě spánku. Mnoho mých pacientů se po zákroku ptá, jaké jsou další kroky? Vrátit se na další zákrok za rok? Moje odpověď zní ano,ale pro udržení zdravě vypadající pleti je zapotřebí správná rutina péče o pleť.

Jaký druh péče o pleť tedy doporučujete? Jaké ingredience bychom měli vyhledávat?

"Pokud je Vaším cílem omlazení pleti, rozhodně doporučuji přípravky s vysoce účinnými aktivními ingrediencemi.
Peptidy (stavební kameny proteinů) jsou v dermatologii známy pro své anti-agingové účinky.
Pokud je složení obohaceno právě o Peptidy, stimuluje produkci kolagenu a zajišťuje plnější, pevnější pleť. Dále například Vitamin C, který je velmi známým anti-oxidantem a přípravky s jeho obsahem rozjasňují pleť. Také dehydratovaná pleť může vypadat starší a unavená, proto doporučuji  zahrnout do každodenní péče produkty s kyselinou hyaluronovou. Ve vyšších koncentracích funguje i jako nouzová péče po náročném a stresujícím dni."

Je vhodné používat anti-age krémy i na citlivou pleť? Na co je nutné dávat pozor?

Jistě! V tomto případě je vhodná dermokosmetika z lékárny, která je podpořena klinickými studiemi a při správném použití je velmi efektivní. Tyto přípravky jsou vyvíjeny ve spolupráci s experty, dermatology, tak, aby byly vhodné právě pro spotřebitele s citlivou pletí.

Nejčtenější

Buďte během menopauzy v pohodě

Péče o pleť

Buďte během menopauzy v pohodě

Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

Přečíst článek

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Péče o pleť

Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

Přečíst článek

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4