OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Vrásky od smíchu: jak zmírnit vrásky okolo úst?

Tyto vrásky mohou být známkou radosti ze života, jsou však také synonymem pro stárnutí pleti.

40 je dnes nových 30. Je to vrchol našich tužeb a energie. Vyjít si s přáteli, užít si hodinu jógy, najít zalíbení v běhání, mít radost z rodiny nebo z povýšení… Přesto ale někdy před zrcadlem můžete kvůli malým vráskám, které se vám pokradmu objevují kolem úst, působit poněkud přísněji. Dermatologové tyto vrásky navíc označují jako „vrásky lítosti“. Proč byste ale měla ztratit kontrolu nad svou pletí nebo svým úsměvem, když můžete projevy stárnutí odrazit pomocí vhodné kosmetické rutiny péče zaměřené proti vráskám – takže proč se nesmát jako poslední?

Smějte se beze strachu z vrásek

Úsměv znamená chvilku štěstí, je ale také jedním z důvodů vzniku výrazových vrásek, obzvlášť kolem očí a úst. Tento rozkošný výraz obličeje, známka dobré nálady, vytváří prohlubně a záhyby podél rtů. A protože máte asi 1000 důvodů, proč se každý den smát, nikdy byste si toto potěšení neměli odpírat. Tip šéfredaktora: abyste pleť každý den vyplnili, dodržujte režim dokonalé hydratace pleti. A co dělat a jaké přípravky zvolit, abyste zmírnili výrazové vrásky kolem úst? Efektivní strategií je zaměřit se na formule s obsahem kyseliny hyaluronové. Jedná se o aktivní látku, kterou pro vyplnění a hydrataci pleti doporučují lékaři, a není náhodou, že po botoxu jde o novou hvězdu injekcí. Právě tyto zákroky u lékařů vzrostly o 30 %*. Ve vašem séru její účinek „vodního senzoru“ umožňuje pleti zachovat si flexibilitu a elasticitu, což zpomaluje vznik vrásek od smíchu. Skvělé anti-agingové formule jsou také inspirovány přírodou: v složení hledejte látky jako rhamnóza – monosacharidový rostlinný cukr vybraný mezi 50 jinými molekulami pro své unikátní anti-agingové vlastnosti pro posílení struktury pleti a zmírnění projevů stárnutí.

Vrásky od smíchu: omezení dopadu vlivů na pleť

Pachatelé: slunce v létě, chladno v zimě, celoroční znečištění, kouření, stres – existuje mnoho vlivů, které vašemu úsměvu škodí. Pleť den za dnem postupně ztrácí svou elasticitu a flexibilitu a objevují se na ní vrásky. Jakmile je vám 40, je třeba více než kdy jindy investovat do anti-agingové péče o pleť, protože 24 hodin (a kvalitní noční spánek) již pro nápravu vzniklých škod nestačí. Podle transkriptomické** studie trvá stárnoucí pleti 5krát déle, než se zotaví (v porovnání s mladou pletí). Této biologické realitě můžete čelit zavedením expertních kroků ve vaší rutině péče o pleť, například určitě zařaďte koncentrované sérum.

Vrásky od smíchu: řešení jejich korekce, když už se na pleti objevily

Po 45. roce života, kdy se vrásky vokolí úst stávají ještě viditelnějšími, je načase zavést účinnou rutinu péče proti vráskám: sérum + denní krém ráno a sérum + noční péče večer. Nezapomeňte ani na citlivé oční okolí, které ošetřete cíleným přípravkem se speciálním aplikátorem. Tyto aktivní vyhlazující, vypínající a tonizační látky, které vyplňují vrásky, pomohou pleť podpořit zevnitř. V tomto ohledu není nic lepšího než kyselina hyaluronová (star anti-agingu) a rhamnóza (její účinnost byla testována sedmi klinickými studiemi a 1 500 ženami). Vysoká koncentrace těchto dvou látek je obsažena v séru Liftactiv H.A. Epidermic Filler. Po čtyřech týdnech každodenní aplikace 71 % žen zaznamenává, že vrásky jsou viditelně zmírněny. Jde o silný důkaz.

Každodenní 3minutová obličejová gymnastika pro minimalizování vrásek v okolí úst

Kromě jiného se pro dosažení co nejlepšího výsledku naučte také správný způsob aplikace anti-agingových přípravků.

INSIDE-IMG--LAUGHTER-LINESProti nosoretním záhybům. Uchopte pleť kolem záhybu (na úrovni koutku rtů) a držte ji třemi prsty, palec je umístěn vespod záhybu. Postupujte podél záhybu, jako byste se štípali. Jakmile dosáhnete úrovně nosu, sevřete prsty k sobě a klouzejte jimi směrem ke stranám obličeje – od středu obličeje k uším. Na každé straně třikrát zopakujte.

INSIDE-IMG--LAUGHTER-LINES-2

*Zdroj: ASAPS 2014, vývoj v roce 2013 v porovnání s rokem 2012 ** Skin Knowledge Study by L'Oréal Research, 2015 *** Samohodnotící dotazník (52 žen) na kosmetoklinických platformách (40 žen).

Redakce

go to top