OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Top 5 látek proti stárnutí: plní to, co slibují?

Pro-xylane, retinol, kyselina hyaluronová, rhamnóza a adenosin v sobě nejspíš skrývají tajemství věčného mládí.

Top 5 látek proti stárnutí: plní to, co slibují?

Co je aktivní látka proti stárnutí pleti?

Jde o seskupení molekul bojujících proti buněčnému stárnutí tak, že podporují syntézu buněk, která se postupem času zpomaluje. „V ideálním případě by se přípravky péče proti stárnutí měly nanášet dvakrát denně, ráno a také večer, protože během noci pleť tyto látky lépe vstřebává,“ doporučuje Mora.

Kyselina hyaluronová: výplň vrásek na povrchu pleti


Tato aktivní látka je makromolekula, která se přirozeně vyskytuje v pleti. „Přitahuje a zadržuje vodu ve vnitřních vrstvách kůže a vytváří vyhlazený, naducaný efekt,“ vysvětluje Mora. Je účinná zejména proti vráskám, nejednotné textuře a drsném povrchu pleti.

Retinol: hloubková péče proti vráskám


Retinol je derivát vitaminu A, který je také přirozeně obsažen v kůži. Posiluje buněčnou regeneraci v nejspodnějších vrstvách epidermis a zabraňuje těmto novým buňkám, aby při cestě na povrch pleti stárly příliš rychle. „Vyhlazením ‚živoucí’ vrstvy epidermis retinol vyplňuje vrásky hluboko vevnitř kůže,“ říká Mora. A nezapomeňte: „Retinol může způsobit větší citlivost pleti na slunce, takže rozhodně používejte alespoň nějakou sluneční ochranu (SPF 15 a vyšší).“

Rhamnóza: zpevňující, liftingové účinky a působení proti vráskám

Rhamnóza je cukr získávaný z břízy bělokoré. Ve všech vrstvách kůže způsobuje sérii reakcí – od nejhlubší dermis, směrem k dermoepidermální junkci až ke svrchním vrstvám epidermis. Působí proti vráskám a posiluje pevnost pleti – můžeme tedy předpokládat, že je stejný jako vitamin C? „Ne tak úplně,“ vysvětluje Mora. „I když oba působí na hluboké vrstvy kůže, rhamnóza má mnohem širší záběr účinků a působí na více molekul v kůži.“

Pro-xylane: působí na objem a pevnost pleti

Pro-xylane je látka pocházející z výzkumu L'Oréal Research. Získává se z přirozené xylózy, která hraje zásadní roli při iniciaci syntézy GAG (glykosaminoglykanů). Zvyšuje tloušťku pokožky, dodává jí objem, posiluje soudržnost mezi dermis a epidermis. Působí na biochemické vlastnosti kůže, viditelnost vrásek, pigmentové skvrny a texturu kůže.

Adenosin: dermorelaxační účinek

Adenosin má dermorelaxační účinek, což znamená, že je schopen působit proti zdůraznění výrazových vrásek během dne. Nové výsledky L´Oréal Research navíc vyzdvihují jeho roli v ochraně metabolismu buněčné energie.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Pro období peri a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pro období peri a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 61 recenzí )

Peri-Menopause<br />Vyplňující liftingový denní krém pro období perimenopauzy

Peri-Menopause
Vyplňující liftingový denní krém pro období perimenopauzy

( 7 recenzí )

go to top