OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Rozhovor s dermatologem – Projevy menopauzy a jak s nimi bojovat

Menopauza patří k významným milníkům života každé z nás. Jde o přirozený stav, kdy dochází k útlumu funkce vaječníků, v jehož důsledku se snižuje tvorba hormonů estrogenu a progesteronu, které mají vliv na celou řadu procesů v ženském těle. Mezi nejvýraznější projevy patří ztráta pevnosti a pružnosti pokožky, v jejímž důsledku může vypadat oslabená a povadlá, a tedy starší, než ve skutečnosti je. O těchto a dalších projevech menopauzy a jak s nimi bojovat, jsme se zeptali dermatoložky MUDr. Ivy Obstové.

mudr_iva_obstova

Co způsobuje případné povadnutí kůže během menopauzy a jak tomu lze předejít?

S věkem se mění struktura i fyziologické funkce kůže. Snižuje se pevnost a množství kolagenních i elastických vláken, ubývá mezibuněčného pojiva a kyseliny hyaluronové, snižuje se tvorba ceramidů a tuků a zpomaluje se obnova kožních buněk. Výsledkem je sušší a méně pružná kůže a objevují se rozšířené žilky a pigmentace. Protože tyto změny nastávají pozvolna už od zhruba 30. roku věku, lze je zpomalit pravidelnou péčí o pleť.

Jaké vlivy působí na pleť? A jak je možné ji udržovat v nejlepší kondici?

Jednak je tu určitá genetická dispozice, která určuje nástup období všech uvedených změn. Ještě důležitější jsou ale faktory životosprávy, tj. strava, kouření, chronický stres, pobyt ve znečištěném ovzduší, nadměrná expozice UV záření apod. To vše ovlivňuje výsledný vzhled pleti. Optimální je tedy upravit tyto vnější vlivy a přidat vhodnou kosmetickou péči, která uspokojí všechny potřeby vaší pleti.

Jak připravit pleť na menopauzu?

Samotnou menopauzu předchází tzv. premenopauzální fáze, kdy již dochází v celém organismu k určitým mikroskopickým změnám ve struktuře a funkcích tkání. Na menopauzu se tedy nemusíme nijak zvlášť připravovat, stačí si jen všímat určitých signálů těla. Co se týká pleti, doporučujeme postupně přejít na krémy s hutnější texturou, s obsahem antioxidantů, kyseliny hyaluronové atd. Je vhodné vyvarovat se agresivnějších forem péče o pleť, například aplikace silnějších peelingů nebo tzv. dermarolerů.

Náš ikonický přípravek

 • Phytosculpt - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  Phytosculpt

  Denní krémy

  Zpevňující a remodelační péče o krk & kontury obličeje

 • Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Best-seller

  Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - Normální až smíšená pleť - obrázek výrobku
 • Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX - Noční pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Noční krémy

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4