OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Postmenopauza: návrat ke klidu

Po roce bez menstruace nastává fáze postmenopauzy. Je to tedy konec? Ne hned! Ne úplně!

Postmenopauza: návrat ke klidu

Některé symptomy jako návaly horka či výkyvy nálad postupně mizí. Riziko osteoporózy, kardiovaskulárních chorob, ztráta sexuálního apetitu, potížes močením a změny postavy však přetrvávají. Co se pleti týče, i nadále dochází ke ztenčování a ztrátě hutnosti kůže, klesá množství lipidů, což vede ke ztrátě elasticity a vláčnosti, pleť je stále sušší, povadlejší, objevují se vrásky. Není pochyb o tom, že období postmenopauzy je prostě další životní fází.

Jak k postmenopauze přistupovat? Pokuste se tuto novou fázi přijmout, najít vnitřní klid a na budoucnost pohlížet s optimismem. To se sice snadno řekne, tady je ale pár vodítek, která by vám mohla pomoct soustředit se na klid po otřesech, kterými jste si prošli v období menopauzy.

Meditace: jak najít cestu ke klidu

Meditace nabízí celou řadu benefitů jak pro tělo, tak pro mysl. Je to přesně to pravé pro opětovné nastolení silného ducha, vnitřního klidu a ujasnění si toho, co v životě chcete.

Věděli jste, že vědci prokázali, že pravidelná meditace snižuje stres, zmírňuje zánět a zpomaluje stárnutí buněk? Po pouhých patnácti minutách každodenní meditace budete mít více energie, budete zrelaxovaní a méně náchylní k úzkosti?

Meditace se ukázala také jako velmi prospěšná pro zdravý stav mysli. Buddhistický mnich a oficiální překladatel Dalajlámy Ricard Matthieu je dnes jedním z hlavních zastánců těchto mentálních benefitů. Ve své knize a v mnoha rozhovorech vysvětluje, jak může meditace pomoci zvládat emoce, předcházet výkyvům nálad a jak lze díky ní najít větší pohodu a vnitřní klid. Meditace prý také pomáhá zmírňovat úzkosti a deprese.

Je jasné, že meditativního stavu buddhistického mnicha nedosáhnete přes noc. Naučit se meditovat může chvíli trvat! Pokud ale budete každý den meditovat po svém, může to váš každodenní život opravdu změnit k lepšímu.

Potřebujete více důvodů, abyste začali meditovat?

Tady jich máte rovnou 10!

1. Díky meditaci máte více energie, pociťujete méně únavy.
2. Meditace zklidňuje nervovou soustavu a zmírňuje ataky úzkosti.
3. Meditace může zmírnit neovladatelnou chuť na jídlo či cigarety.
4. Meditace zlepšuje fungování mozku, paměť a koncentraci.
5. Meditace tříbí myšlenky.
6. Meditace pomáhá zvládat emoce.
7. Meditace zmírňuje agresi a zvyšuje toleranci k ostatním i sobě sama.
8. Meditace vám dává pocit ukotvení.
9. Meditace vám dává příležitost vnímat svět jinak, pozitivněji.
10. Meditace obnovuje vnitřní mír, sebevědomí a pohodu.

Meditace: Praktický průvodce ve dvou krocích

Krok 1: Soustřeďte se na dýchání.

Posaďte se, zavřete oči, dýchejte přirozeně. Veškerou svou pozornost zaměřte na nádech a výdech, na to, co cítíte v nose, v plicích, v břiše. Soustřeďte se pouze na dýchání.

Krok 2. Soustřeďte se na své tělo.

Seďte, oči mějte stále zavřené, dýchejte přirozeně. Poté se soustřeďte 30 vteřin na svou hlavu, obličej, krk a postupně i další části těla až po prsty u nohou. Celou svou mysl zaměřte na své tělo.

Pamatujte, že meditace chce cvik, je to stejné jako s běháním. Pokud se vaše myšlenky toulají, je to normální. Každá lekce vám pomůže soustředit se o něco déle. Vše je pouze otázkou tréninku mysli.

Začněte každé ráno několika minutami a jednotlivé seance postupně prodlužujte. Meditace se brzy stane součástí vaší každodenní rutiny jako čištění zubů – v případě meditace však se zenovým výsledkem!

Náš ikonický přípravek

Post-Menopause<br />Relipidační remodelační denní krém pro období postmenopauzy

Post-Menopause
Relipidační remodelační denní krém pro období postmenopauzy

( 8 recenzí )

Pro období peri a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pro období peri a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 60 recenzí )

Post-menopause<br />Relipidační zpevňující noční krém pro období postmenopauzy

Post-menopause
Relipidační zpevňující noční krém pro období postmenopauzy

go to top