OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Každodenní stres a jeho podíl na vypadávání vlasů

Může se zdát, že stres je nevyhnutelnou součástí našeho života – máme pracovní starosti a stresuje nás spousta drobných nepříjemnosti, které s sebou nese život ve městě. Jak může stres ovlivnit vaše vlasy?

Každodenní stres a jeho podíl na vypadávání vlasů

Co způsobuje vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů má několik příčin a jednou z nich (které jsme vystaveni všichni) je právě stres. American Institute of Stress jako obvyklé symptomy nadměrného stresu uvádí problémy se spánkem, úzkost a zvýšenou chuť k jídlu. Tyto faktory si pak vybírají svou daň na celém organismu – vlasy nevyjímaje. Zcela zásadní je kvalitní noční odpočinek, kdy během spánku dochází k přirozené regeneraci pleti. Nedostatek spánku společně s nadbytkem kortizolu oslabuje obranyschopnost pokožky. Podle Trichologické společnosti může být vypadávání vlasů známkou nedostatku vitaminů – pro zdraví vlasů je tudíž vyvážený jídelníček zcela nezbytný.

Zvládání stresu pro zdravější vlasy

Odborníci se shodují, že zlepšení schopnosti zvládat stres je v případě vypadávání vlasů velmi důležité a problém v podstatě řeší. Kromě lepšího jídelníčku si tedy najděte techniku odbourávání stresu, která bude sedět vaší osobnosti – skvělou volbou je třeba jóga, která kombinuje fyzické cvičení a meditaci. Nebo vyzkoušejte třeba box - dostanete tak ze sebe zbytky stresu a navíc si dopřejete účinné kardiovaskulární cvičení! Lifestylové a sportovní časopisy často doporučují druh cvičení pravidelně měnit, abyste se vyhnuli stagnaci. Pro extra účinek do svého tréninku klidně zařaďte i zvedání činek. Výbornou alternativou jsou rovněž týmové sporty, můžete tak trávit čas s přáteli a stresu se zbavíte společně. Techniky dýchání založené na metodě mindfulness (všímavost) vám mohou také pomoci oprostit se od zdroje stresu a zmírnit jeho dopad na vaši fyzickou a mentální pohodu. Můžete začít tím, že si prohlédnete internetové stránky věnující se tematice mindfulness. Pokud zlepšíte svou odolnost vůči stresu, porazíte nejen vypadávání vlasů, ale zlepšíte i svůj celkový zdravotní stav a budete spokojenější!

Nejčtenější

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

1 minuta
k analýze
Vaší pleti

Udělejte si selfie

Vyplňte informace o svém profilu

Získejte doporučení
pro Vaši pleť na míru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaše silná stránka
Vrásky pod očimaVaše priorita
Ztráta pevnosti
pleti

Objevte
skinconsultai

circle1circle2circle3circle4