Každodenní stres a jeho podíl na vypadávání vlasů

Může se zdát, že stres je nevyhnutelnou součástí našeho života – máme pracovní starosti a stresuje nás spousta drobných nepříjemnosti, které s sebou nese život ve městě. Jak může stres ovlivnit vaše vlasy?

Co způsobuje vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů má několik příčin a jednou z nich (které jsme vystaveni všichni) je právě stres. American Institute of Stress jako obvyklé symptomy nadměrného stresu uvádí problémy se spánkem, úzkost a zvýšenou chuť k jídlu. Tyto faktory si pak vybírají svou daň na celém organismu – vlasy nevyjímaje. Zcela zásadní je kvalitní noční odpočinek, kdy během spánku dochází k přirozené regeneraci pleti. Nedostatek spánku společně s nadbytkem kortizolu oslabuje obranyschopnost pokožky. Podle Trichologické společnosti může být vypadávání vlasů známkou nedostatku vitaminů – pro zdraví vlasů je tudíž vyvážený jídelníček zcela nezbytný.

Zvládání stresu pro zdravější vlasy

Odborníci se shodují, že zlepšení schopnosti zvládat stres je v případě vypadávání vlasů velmi důležité a problém v podstatě řeší. Kromě lepšího jídelníčku si tedy najděte techniku odbourávání stresu, která bude sedět vaší osobnosti – skvělou volbou je třeba jóga, která kombinuje fyzické cvičení a meditaci. Nebo vyzkoušejte třeba box - dostanete tak ze sebe zbytky stresu a navíc si dopřejete účinné kardiovaskulární cvičení! Lifestylové a sportovní časopisy často doporučují druh cvičení pravidelně měnit, abyste se vyhnuli stagnaci. Pro extra účinek do svého tréninku klidně zařaďte i zvedání činek. Výbornou alternativou jsou rovněž týmové sporty, můžete tak trávit čas s přáteli a stresu se zbavíte společně. Techniky dýchání založené na metodě mindfulness (všímavost) vám mohou také pomoci oprostit se od zdroje stresu a zmírnit jeho dopad na vaši fyzickou a mentální pohodu. Můžete začít tím, že si prohlédnete internetové stránky věnující se tematice mindfulness. Pokud zlepšíte svou odolnost vůči stresu, porazíte nejen vypadávání vlasů, ale zlepšíte i svůj celkový zdravotní stav a budete spokojenější!

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERCOS

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro ženy

Péče o vlasy - Péče proti vypadávání vlasů

DERCOS

Energizující šampon

Šampon - Šampon proti vypadávání vlasů

DERCOS

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

Péče o vlasy - Posilující kondicionér

DERCOS

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro muže

Péče o vlasy - Péče proti vypadávání vlasů

DERCOS

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů

Péče o vlasy - Péče

Zvyšte množství svých vlasů

Nejčtenější