4 tipy, jak bojovat proti vypadávání vlasů u mužů

K dědičnému vypadávání vlasů může docházet v různém rozsahu a v jakémkoli věku. Vypadávání vlasů může dramaticky ovlivnit vaše sebevědomí, a to zejména pokud jste mladý nebo pokud jste zrovna pod velkým stresem.

„Vzorec mužské plešatosti“ je spojen shormony a začíná řídnutím kštice v přední linii vlasů a na temeni, mohou jím trpět také ženy*. Další příčiny vypadávání vlasů mohou být sezónního charakteru, mohou souviset s extrémním stresem či s vaším celkovým zdravotním stavem. Než tedy začnete hledat různé kúry proti vypadávání vlasů, je dobré zjistit konkrétní příčinu, jež stojí za vypadáváním vlasů. Dobré je poradit se nejprve například v lékárně. Tady jsou čtyři tipy pro všechny druhy vypadávání vlasů, které mohou pomoci tento znepokojující problém zmírnit:

1. Vyživujte své folikuly

Správná výživa a správné fungování žláz s vnitřní sekrecí jsou pro zdraví vlasových folikulů zcela zásadní. Expert na zdraví vlasů, Dr. Bergfeld**, poukazuje na to, že k růstu vlasů přispívají bílkoviny, stejně jako je tomu v případě svalů po cvičení. Výborným zdrojem čistých bílkovin a důležitých vitaminů B jsou vejce. Pro zdraví vlasové pokožky je důležitý také zinek a železo, takže zvažte jejich užívání ve formě potravinových doplňků.

2. Buďte šetrní k vlasové pokožce

Časté mytí a barvení vlasů může vést k poškození vlasových folikulů – vlasy tak budou oslabené, křehké a lámavé. Vlasy nikdy nekartáčujte, pokud jsou mokré, a nikdy je netahejte. Pokud si vlasy foukáte, raději fén nastavte na nižší teplotu, abyste zamezili jejich poškození. Vlasovou pokožku také nevystavujte silnému slunci, které by ji mohlo vysušit.

3. Více spěte

Mnoho klinických studií (včetně studie vedené Belgravia Centre) se shoduje na tom, že vypadávání vlasů může způsobit či urychlit nedostatek spánku. Spánek totiž regeneruje celé tělo a je nezbytný pro podporu imunitního systému, hormonální rovnováhu, výdrž a odolnost proti stresu.

4. Méně se stresujte

Čím více se stresujete, tím horší to má dopad na vaše zdraví a také vlasovou pokožku. Lidé, kteří trpí problémem vypadávání vlasů, si často pokládají otázku, zda je jejich partner bude stále milovat, jiní se dokonce straní společnosti. Netrpte mlčky – mluvte o tom, co vás trápí, se svými nejbližšími, nebo vyhledejte podporu on-line a zapojte se do skupiny, kde se řeší vypadávání vlasů.


*The Institute of Trichologists.
**published in Medical Daily

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERCOS

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů

Péče o vlasy - Péče

Zvyšte množství svých vlasů

DERCOS

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pro muže

Péče o vlasy - Péče proti vypadávání vlasů

DERCOS

Energizující šampon

Šampon - Šampon proti vypadávání vlasů

DERCOS

ENERGIZUJÍCÍ POSILUJÍCÍ KONDICIONÉR

Péče o vlasy - Posilující kondicionér

DERCOS

Densi-Solutions - Šampon pro hustší vlasy

Šampon - Šampon pro hustotu vlasů

Zvyšte hustotu svých vlasů

Nejčtenější

Densi-Solutions: 3 kroky pro obnovu hustoty vlasů

Na vlasy působí v dnešní době stále více negativních faktorů. UV záření, znečistění, fénování, barvení atd. To vše má za následek poškození struktury vlasu, který je pak slabý, unavený a má větší sklon k vypadávání. Laboratoře Vichy a DERCOS proto vyvinuly kompletní regenerační řadu 3 přípravků DENSI-SOLUTIONS!

Přečtěte si více