OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Je příčinou akné nezdravá strava?

Možná vás překvapí, že navzdory všeobecně rozšířenému přesvědčení nebývá nezdravá strava důvodem vzniku akné. Čtěte dál a zjistěte pravdu o tom, jaký vliv může mít váš jídelníček na pleť.

Je příčinou akné nezdravá strava?

Jaký vliv má náš jídelníček na akné


Na symptomy spojené s akné může mít vliv mnoho vnějších faktorů včetně znečištění, teploty a - ano, špatné stravy. To ale neznamená, že občasné mlsání vaší oblíbené čokolády stojí za zhoršením akné. I když vám nejspíš kdysi vaše babička tvrdila opak, mezi nezdravým jídlem a výsevem akné neexistuje žádná prokázaná spojitost. Závažný vliv na pleť má nicméně nedostatečná výživa, která může způsobit vše od vitiliga až po dermatitidu. Neexistuje však důkaz, který by potvrzoval, že konzumace některých druhů potravin souvisí specificky se vznikem akné.[1] Nevyvážená strava bez dostatečného přísunu ovoce a zeleniny však rozhodně bude mít dopad na stav vaší pleti. Proto je důležité pohlídat si, že denně sníte alespoň 5 kousků ovoce a zeleniny.


Lifestylové tipy, jak mít akné pod kontrolou

Jen správně hydratovaná pleť může být vyvážená. Pokud tedy chcete zlepšit celkový stav své pleti, měl by pro vás být prioritou příjem tekutin, a to především vody. Jak jsme již uvedli výše, neexistuje žádná souvislost mezi mastným jídlem nebo čokoládou a negativním dopadem na akné. Vyvážená strava je však to nejlepší, co své pleti můžete dopřát. Zajistíte si tak dlouhodobě její zdraví.

Pokud trpíte obzvlášť viditelnými projevy akné, je důležité naučit se zvládat stres. Akné totiž může výrazně ovlivnit naše sebevědomí a velký stres symptomy spojené s akné zhoršuje [2], není to sice snadné, ale pokud se naučíte mít stres spojený s akné pod kontrolou, z dlouhodobého hlediska to stavu vaší pleti prospěje.


Sources:
[1] K H Basavaraj, C Seemanthini, and R Rashmi, ‘Diet in Dermatology: Present Perspectives’ in Indian Journal of Dermatology (2010) 55 (3) : pp. 205–210
[2] G. Yosipovitch, M. Tang, A.G. Dawn, M. Chen, C.L. Goh, Y. Huak, L. Seng, ‘Study of psychological stress, sebum production and acne vulgaris in adolescents’ in Acta Derm Venereol (2007) 87 (2), pp. 135-9. Accessible at https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17340019

Náš ikonický přípravek

 • PŘÍPRAVEK PRO ČIŠTĚNÍ PLETI 3V1 - obrázek výrobku
 • Best-seller

  Micelární voda 3v1 pro pleť s nedokonalostmi - obrázek výrobku
 • Novinka

  cba_1mistoPNGcba_PNG
  Normaderm Phytosolution  - Péče s dvojím účinkem pro korekci nedokonalostí  pleti se sklonem k akné - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4