OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Je příčinou akné nezdravá strava?

Možná vás překvapí, že navzdory všeobecně rozšířenému přesvědčení nebývá nezdravá strava důvodem vzniku akné. Čtěte dál a zjistěte pravdu o tom, jaký vliv může mít váš jídelníček na pleť.

Je příčinou akné nezdravá strava?

Jaký vliv má náš jídelníček na akné


Na symptomy spojené s akné může mít vliv mnoho vnějších faktorů včetně znečištění, teploty a - ano, špatné stravy. To ale neznamená, že občasné mlsání vaší oblíbené čokolády stojí za zhoršením akné. I když vám nejspíš kdysi vaše babička tvrdila opak, mezi nezdravým jídlem a výsevem akné neexistuje žádná prokázaná spojitost. Závažný vliv na pleť má nicméně nedostatečná výživa, která může způsobit vše od vitiliga až po dermatitidu. Neexistuje však důkaz, který by potvrzoval, že konzumace některých druhů potravin souvisí specificky se vznikem akné.[1] Nevyvážená strava bez dostatečného přísunu ovoce a zeleniny však rozhodně bude mít dopad na stav vaší pleti. Proto je důležité pohlídat si, že denně sníte alespoň 5 kousků ovoce a zeleniny.


Lifestylové tipy, jak mít akné pod kontrolou

Jen správně hydratovaná pleť může být vyvážená. Pokud tedy chcete zlepšit celkový stav své pleti, měl by pro vás být prioritou příjem tekutin, a to především vody. Jak jsme již uvedli výše, neexistuje žádná souvislost mezi mastným jídlem nebo čokoládou a negativním dopadem na akné. Vyvážená strava je však to nejlepší, co své pleti můžete dopřát. Zajistíte si tak dlouhodobě její zdraví.

Pokud trpíte obzvlášť viditelnými projevy akné, je důležité naučit se zvládat stres. Akné totiž může výrazně ovlivnit naše sebevědomí a velký stres symptomy spojené s akné zhoršuje [2], není to sice snadné, ale pokud se naučíte mít stres spojený s akné pod kontrolou, z dlouhodobého hlediska to stavu vaší pleti prospěje.


Sources:
[1] K H Basavaraj, C Seemanthini, and R Rashmi, ‘Diet in Dermatology: Present Perspectives’ in Indian Journal of Dermatology (2010) 55 (3) : pp. 205–210
[2] G. Yosipovitch, M. Tang, A.G. Dawn, M. Chen, C.L. Goh, Y. Huak, L. Seng, ‘Study of psychological stress, sebum production and acne vulgaris in adolescents’ in Acta Derm Venereol (2007) 87 (2), pp. 135-9. Accessible at https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17340019

Náš ikonický přípravek

PŘÍPRAVEK PRO ČIŠTĚNÍ PLETI 3V1 - obrázek výrobku

PŘÍPRAVEK PRO ČIŠTĚNÍ PLETI 3V1

( 6 recenzí )

Best-seller

Micelární voda 3v1 pro pleť s nedokonalostmi - obrázek výrobku

Micelární voda 3v1 pro pleť s nedokonalostmi

( 1 recenzí )

go to top