OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Jak můžu své pleti během menopauzy pomoci? Nejlepší rady, jak správně pečovat o pleť

Menopauza je velmi osobní cesta, která je úzce spojena s geny a rodinným dědictvím. Přesto na nás však působí i série vnějších faktorů. Tyto vnější faktory je možné ovlivnit prostřednictvím vhodné pečující rutiny.

Jak můžu své pleti během menopauzy pomoci? Nejlepší rady, jak správně pečovat o pleť

Menopauze nečelíte sama - jsme tady pro vás a chceme vám pomoci porozumět tomu, co se ve vašem těle děje, abyste se mohla patřičně bránit.

Stárnutí pleti je výsledkem genetických a vnějších faktorů

V období perimenopauzy se můžete setkat s několika negativními změnami jako např. nadměrná suchost, ztenčování pleti, poruchy mikrocirkulace, degradace kolagenových a elastinových vláken, glykace. Všimnout si můžete i snížené produkce kožního mazu a přiznejme si, to je docela nefér!

Dobrá zpráva je, že tyto symptomy spojené s menopauzou můžete zmírnit pomocí vhodné rutiny péče o pleť doporučené dermatologem. My pro vás máme pár všeobecných pravidel:

 1. Obličej čistěte jemnou micelární vodou. Doporučujeme třeba Micelární vodu Pureté Thermale 3-v-1 od Vichy, je bez parfému a můžete ji bez obav používat pro suchou a citlivou pleť.
 2. Kdykoliv budete mít pocit, že máte suchou pokožku naneste na obličej i tělo hydratační přípravek s obsahem kyseliny hyaluronové a zvlhčovací složky (glycerinu). Krém naneste vždy alespoň dvakrát denně. Skvělou volbou je Neovadiol od Vichy.

Dobrý rytmus: jemně čistěte a dopřejte si velkorysou porci hydratace

Svou pozornost zaměřte na produkty péče o pleť s obsahem ceramidů či omega 3 a 6 mastných kyselin (máslo z karité, olej z rýžových otrub, olej ze světlice barvířské), které pomáhají obnovit snížené množství mastných kyselin v pleti odpovědných za pružnost pleti a správné fungování kožní bariéry.

Budete nejspíš potřebovat i jemný peeling pro lepší hydrataci pleti, podporu obnovy buněk a uvolnění pórů. V závislosti na stavu pleti se doporučují enzymatické peelingy, exfoliační přípravky nebo přípravky na bázi kyseliny glykolové.

Pravidelně používejte produkty péče o pleť (krémy, séra), které obsahují retinol, růstové faktory, fytohormony, aminokyseliny, vitaminy C, E a A, peptidy a další molekuly bojující proti známkám stárnutí pleti.

Je také nezbytné každý den předtím, než vyjdete ven, nanést přípravek se širokospektrálními filtry, zejména s ochranou proti UVA záření. Tento neocenitelný návyk vaši pleť ochrání před poškozením vlivem slunce, progresivním ztenčováním pleti a fotostárnutím. Tak už na nic nečekejme, prosím.

K zapamatování o vhodné rutině péče o pleť v období menopauzy

Správná rutina péče o pleť dokáže předejít a pomoci změnám na pleti, k nimž dochází v období menopauzy. V přípravcích byste měli hledat tyto ingredience:
 • Hydratační přípravky: kyselina hyaluronová, glycerin či další zvlhčující složky.
 • Krémy, séra a další přípravky péče o pleť: omega oleje, retinol, fytohormony, aminokyseliny, vitaminy C, E a A, peptidy.
 • Exfoliační přípravky: kyselina glykolová.

Náš ikonický přípravek

 • Minerální micelární voda - citlivá pleť - obrázek výrobku
 • MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej

  Séra na obličej

  Revitalizační olej posiluje pleť již od 1. hodiny, navrací jí mladistvý vzhled.

 • Nejčtenější

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4