OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Jak menopauza ovlivňuje vaši pleť? Ztráta pevnosti, suchá pleť

Jak se během menopauzy mění vaše pleť? Menopauza má vliv nejen na vaše tělo – vaječníky totiž přestávají produkovat hormony estrogen a progesteron – ale také na vaši pleť.

V období před menopauzou, během menopauzy a po menopauze ženy uvádějí změny struktury svého obličeje a celkovou ztrátu pevnosti pleti. Svrchní vrstva pleti se ztenčuje a objevuje se na ní viditelně více vrásek. Pleť může být sušší, citlivá, někdy se můžeme setkat také se svěděním či menopauzálním akné. Vysvětlíme vám, proč se stárnutí pleti během menopauzy zrychluje a jak tento proces zpomalit.

Dopad menopauzy

Díky pozorování a analýze změn na pleti u tisíců žen odborníci Vichy nyní velmi dobře chápou, že pokles estrogenu není ani zdaleka jedinou příčinou potíží s pletí v období menopauzy. Během tohoto turbulentního období dochází rovněž k poklesu ostatních hormonů, například DHEA. Bylo zjištěno, že právě prohormon DHEA, celým názvem dehydroepiandrosteron, který je tělu vlastní, se stárnutím pleti úzce souvisí. Značka Vichy navíc odhalila, že na DHEA závisí až 38 procesů v kůži na úrovni dermis či epidermis – tento hormon tak pro mladistvost pleti hraje opravdu zásadní roli. V době, kdy žena prochází menopauzou, ale až 90 % DHEA z těla mizí. Výzkum ukazuje, že DHEA při topické aplikaci působí na kolagen, tloušťku epidermis, hydrataci a produkci séba, čímž bojuje s nejvýraznějšími změnami, s nimiž se ženy v období menopauzy potýkají: ztráta hutnosti a suchost pleti (1).

How-does-menopause-affect-the-skin

Proč je pleť během menopauzy suchá a svědí?

Za suchou pletí v období menopauzy stojí pokles DHEA a estrogenu. Pleť, která byla doposud zvlhčována vlastním kožním mazem, je nyní postupně sušší z důvodu nižší produkce lipidů a séba, důsledkem může být svědění. Pokožka v období menopauzy obsahuje až o 57 % méně lipidů nezbytných pro její výživu než kůže před menopauzou. Dermatologové proto radí dodržovat rutinu péče o pleť, jež bude tento specifický úbytek kompenzovat: „Nejprve je třeba obnovit funkci kožní bariéry, která zajistí správnou hydrataci pokožky,“ říká Dr. Shannon Humphrey.  Je tak na čase sáhnout po hutnějších krémech pro intenzivní výživu, ochranu a obnovu funkce kožní bariéry.

Jak pečovat o pleť během menopauzy?

Pleti dodejte aktivní látky napodobující působení DHEA, zpomalíte tak zběsilou rychlost stárnutí pleti v průběhu menopauzy. V přípravcích péče o pleť pak hledejte výživné aktivní látky, které mohou pomoci v boji se ztenčováním epidermis a papírovým vzhledem pleti, na něž ženy v menopauze poukazují. Průlomová aktivní látka ProxylaneTM stimuluje syntézu molekul a epidermis, působí na pevnost pleti a zmírňuje vrásky. Látky jako Hedione pak podporují produkci lipidů a působí proti poklesu množství séba. Jako v každé životní etapě, (stejně tak i během menopauzy) využívá suchá pleť benefitů dermatologické referenční aktivní látky – kyseliny hyaluronové – a glycerinu, ty působí proti suchosti a svědění.

Co je menopauzální akné?

I když jsou v období menopauzy největšími strašáky suchá pleť a ztráta pevnosti, u některých žen v perimenopauze dochází k opětovnému propuknutí akné, s nímž se rozloučily v mládí. Jaké jsou příčiny akné v menopauze? Zásadní roli zde sehrává estrogen a progesteron, které ovlivňují produkci androgenů, tedy mužských hormonů regulujících kožní maz. Při poklesu ženských hormonů může nadprodukce androgenů způsobit nahromadění séba na povrchu epidermis a vzniká akné. Menopauzální akné je většinou pouze mírné a dočasné, řešením může být cílená péče o pleť. Zkombinujte čisticí gel a masku a jednou či dvakrát týdně své pleti dopřejte peeling – odstraníte tak přebytek kožního mazu. Volte také hydratační přípravek s SPF faktorem (slunce může akné zhoršit) a noční péči speciálně vyvinutou pro pleť procházející obdobím. Pokud menopauzální akné neodezní, navštivte dermatologa.

Holistický přístup k menopauze

Dermatolog Dr. Humphrey radí, abyste k menopauze a postmenopauze přistupovali holisticky. „Důležité je zohlednit svou celkovou pohodu: fyzický vzhled a zdravá pleť jsou pouze malou součástí této celkové pohody. Zdravá strava, fyzická aktivita, méně stresu, lepší kvalita života – to vše je potřeba zohlednit, abyste menopauzou snadno propluly.“

1.      Studie DHEAge: Baulieu and al. 2000. Studie, jejímž spoluautorem je výzkumné oddělení společnosti L’Oréal

Náš ikonický přípravek

MENOPAUSE<br />VYPLŇUJÍCÍ LIFTINGOVÝ DENNÍ KRÉM PRO OBDOBÍ MENOPAUZY -NORMÁLNÍ AŽ SMÍŠENÁ PLEŤ

MENOPAUSE
VYPLŇUJÍCÍ LIFTINGOVÝ DENNÍ KRÉM PRO OBDOBÍ MENOPAUZY -NORMÁLNÍ AŽ SMÍŠENÁ PLEŤ

( 7 recenzí )

Menopause<br />Vyplňující revitalizační noční krém pro období perimenopauzy

Menopause
Vyplňující revitalizační noční krém pro období perimenopauzy

Pro období peri a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pro období peri a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 62 recenzí )

go to top