OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Jak účinně bojovat proti vráskám!

Jak vznikají mračící vrásky? Proč se objevují tak brzy? A vrásky na čele? Co dělat, abychom se jich zbavili?

Tady jsou odpovědi na vaše otázky týkající se vrásek vzniklých v důsledku mračení.

Mračící vráska: jak vzniká?

Mračící vráska vzniká v místě mezi obočím. Kromě jiného bývá „způsobena kontrakcí obličejového svalu, který umožňuje mračení“, uvádí odbornice na problematiku pleti a dermatoložka Dr. Anny Cohen Letessier. Po vráskách v oblasti kohoutí stopy jde o první vrásky, které se na pleti objeví. Můžete kvůli nim působit smutně, i když se ve skutečnosti cítíte docela fajn. Dr. Anny Cohen Letessier přichází s vysvětlením: „Jakmile ženy dosáhnou věku kolem 30 let, hovoří spíše o svém výrazu než o vráskách. Mohou totiž vypadat smutně, naštvaně, znepokojeně či vystresovaně, a to i když jsou úplně v pohodě. Myslím, že jde v tomhle věku o hlavní věc, která je trápí. Za tímto smutným vzhledem stojí primárně vertikální vrásky jako právě mračící vráska.“ Tento pocit pak často ještě sílí po čtyřicítce, kdy se proces stárnutí zrychluje a ženy vynakládají veškeré své úsilí na to, aby stárnutí odvrátily.

Mračící vráska: jak zpomalit její vznik

Aby byla zajištěna elasticita pleti a omezil se vznik expresivních vrásek (jako je právě mračící vráska), je nezbytné pleť v každém věku hydratovat. V tomto ohledu se nic nevyrovná séru s obsahem kyseliny hyaluronové. Tato účinná látka navíc existuje ve dvou formách, rozlišujeme fragmentovanou kyselinu hyaluronovou a vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. Fragmentovaná kyselina hyaluronová má podobu menších částic a právě tato formulační vlastnost jí umožňuje lepší penetraci do živoucí vrstvy epidermis. Má to pro pleť nějaký přínos? Rozhodně ano, protože dochází k posílení anti-agingového účinku při korekci vrásek a také ke zlepšení elasticity pleti. Vysokomolekulární forma kyseliny hyaluronové je však ve složení séra také důležitá, protože má viditelný vyplňovací účinek. Pokud je vám třicet, může vám tento režim péče o pleť pomoci oddálit vznik vrásek na čele. Řekněte sbohem unavenému vzhledu, na který jste nebyla zvyklá, když vám bylo dvacet!

Mračící vráska: jak ji korigovat... jakmile se už na čele objeví

Když je vám čtyřicet, pleť se potýká s nevyhnutelným stárnutím a je pro ni stále těžší regenerovat se. Čísla hovoří za vše: „staré pleti“ trvá regenerace pětkrát déle než mladší pleti*. To se na našem obličeji večer projeví znatelnějšími známkami stárnutí, než je tomu ráno po probuzení, a na konci dne pak pozorujeme hlubší vrásky. „Mračící vráska na čele může být pro ženy nepříjemná, když se již nevyhladí ani v případě, že je obličej v klidu. Tento jev je spojen s opakovánými svalovými kontrakcemi, které souvisejísí s progresivní ztrátou hutnosti pleti a se zplošťováním dermo-epidermální junkce,“ upozorňuje Anny Cohen Letessier. Dobrou zprávou je, že tento neodbytný problém může účinně zmírnit cílená kosmetická péče. Sáhněte po opravdovém koktejlu anti-agingových látek, které pomohou kožním vrstvám regenerovat se. V anti-agingových přípravcích hledejte vyplňující a vyhlazující složky se schopností korigovat účinky stárnutí pleti, mezi které se řadí i mračící vráska. Ideální rutina péče: Začněte den osvěžením pleti pomocí tonika. Poté pleti dopřejte sérum s anti-agingovým účinkem, které má schopnost cílit na 10 hlavních projevů stárnutí. A péči samozřejmě zakončete nanesením denního krému.

Tip odborníka proti mračícím vráskám: 3minutová obličejová gymnastika každý den.

INSIDE-IMG-WHAT-CAN-BE-DONE-TO-FIGHT-AGAINST-FROWN-AND-FOREHEAD-LINES Postupně se pomocí palce a ukazováčku štípejte (velmi jemně!). Postupujte od oblasti nosu směrem vzhůru ke středu čela. Následně pokračujte klouzavými pohyby a pleť vypínejte. Začněte na čele a postupujte směrem ke spánku. Šestkrát zopakujte, klouzavé a vyhlazující pohyby proveďte třikrát na každou stranu.

* Skin Knowledge Study by L'Oréal Research, 2015.

Redakce

go to top