OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Jak účinně bojovat proti vráskám!

Jak vznikají mračící vrásky? Proč se objevují tak brzy? A vrásky na čele? Co dělat, abychom se jich zbavili?

Tady jsou odpovědi na vaše otázky týkající se vrásek vzniklých v důsledku mračení.

Mračící vráska: jak vzniká?

Mračící vráska vzniká v místě mezi obočím. Kromě jiného bývá „způsobena kontrakcí obličejového svalu, který umožňuje mračení“, uvádí odbornice na problematiku pleti a dermatoložka Dr. Anny Cohen Letessier. Po vráskách v oblasti kohoutí stopy jde o první vrásky, které se na pleti objeví. Můžete kvůli nim působit smutně, i když se ve skutečnosti cítíte docela fajn. Dr. Anny Cohen Letessier přichází s vysvětlením: „Jakmile ženy dosáhnou věku kolem 30 let, hovoří spíše o svém výrazu než o vráskách. Mohou totiž vypadat smutně, naštvaně, znepokojeně či vystresovaně, a to i když jsou úplně v pohodě. Myslím, že jde v tomhle věku o hlavní věc, která je trápí. Za tímto smutným vzhledem stojí primárně vertikální vrásky jako právě mračící vráska.“ Tento pocit pak často ještě sílí po čtyřicítce, kdy se proces stárnutí zrychluje a ženy vynakládají veškeré své úsilí na to, aby stárnutí odvrátily.

Mračící vráska: jak zpomalit její vznik

Aby byla zajištěna elasticita pleti a omezil se vznik expresivních vrásek (jako je právě mračící vráska), je nezbytné pleť v každém věku hydratovat. V tomto ohledu se nic nevyrovná séru s obsahem kyseliny hyaluronové. Tato účinná látka navíc existuje ve dvou formách, rozlišujeme fragmentovanou kyselinu hyaluronovou a vysokomolekulární kyselinu hyaluronovou. Fragmentovaná kyselina hyaluronová má podobu menších částic a právě tato formulační vlastnost jí umožňuje lepší penetraci do živoucí vrstvy epidermis. Má to pro pleť nějaký přínos? Rozhodně ano, protože dochází k posílení anti-agingového účinku při korekci vrásek a také ke zlepšení elasticity pleti. Vysokomolekulární forma kyseliny hyaluronové je však ve složení séra také důležitá, protože má viditelný vyplňovací účinek. Pokud je vám třicet, může vám tento režim péče o pleť pomoci oddálit vznik vrásek na čele. Řekněte sbohem unavenému vzhledu, na který jste nebyla zvyklá, když vám bylo dvacet!

Mračící vráska: jak ji korigovat... jakmile se už na čele objeví

Když je vám čtyřicet, pleť se potýká s nevyhnutelným stárnutím a je pro ni stále těžší regenerovat se. Čísla hovoří za vše: „staré pleti“ trvá regenerace pětkrát déle než mladší pleti*. To se na našem obličeji večer projeví znatelnějšími známkami stárnutí, než je tomu ráno po probuzení, a na konci dne pak pozorujeme hlubší vrásky. „Mračící vráska na čele může být pro ženy nepříjemná, když se již nevyhladí ani v případě, že je obličej v klidu. Tento jev je spojen s opakovánými svalovými kontrakcemi, které souvisejísí s progresivní ztrátou hutnosti pleti a se zplošťováním dermo-epidermální junkce,“ upozorňuje Anny Cohen Letessier. Dobrou zprávou je, že tento neodbytný problém může účinně zmírnit cílená kosmetická péče. Sáhněte po opravdovém koktejlu anti-agingových látek, které pomohou kožním vrstvám regenerovat se. V anti-agingových přípravcích hledejte vyplňující a vyhlazující složky se schopností korigovat účinky stárnutí pleti, mezi které se řadí i mračící vráska. Ideální rutina péče: Začněte den osvěžením pleti pomocí tonika. Poté pleti dopřejte sérum s anti-agingovým účinkem, které má schopnost cílit na 10 hlavních projevů stárnutí. A péči samozřejmě zakončete nanesením denního krému.

Tip odborníka proti mračícím vráskám: 3minutová obličejová gymnastika každý den.

INSIDE-IMG-WHAT-CAN-BE-DONE-TO-FIGHT-AGAINST-FROWN-AND-FOREHEAD-LINES Postupně se pomocí palce a ukazováčku štípejte (velmi jemně!). Postupujte od oblasti nosu směrem vzhůru ke středu čela. Následně pokračujte klouzavými pohyby a pleť vypínejte. Začněte na čele a postupujte směrem ke spánku. Šestkrát zopakujte, klouzavé a vyhlazující pohyby proveďte třikrát na každou stranu.

* Skin Knowledge Study by L'Oréal Research, 2015.

Náš ikonický přípravek

 • SUPREME OČNÍ - obrázek výrobku
 • SUPREME - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4