Vaše spolehlivá rutina líčení, která nezabere víc než 5 minut

Potřebujete rychlé beauty řešení, když na sebe ráno máte jen pět minut? Naše jednoduchá rutina líčení ve čtyřech krocích vás zachrání!

Krok 1: Připravte pleť

Jakmile vstanete z postele, vaším prvním instinktem by mělo být vyčistění pleti. Odstranění nečistot a nadměrného množství mazu je zásadní proto, aby se vám snadno nanášel make-up, tento krok tedy nepřeskakujte. Pokud trpíte akné a vaše pleť se opakovaně potýká s nedokonalostmi, sáhněte po svěžím gelovém přípravku čistění s obsahem aktivních látek působících proti pupínkům, jako je například kyselina salicylová. Následně naneste denní krém (ideálně s SPF 25) a nechejte jej vstřebat – nikdo totiž nechce mít na obličeji po nanesení make-upu nestejnoměrné pruhy. Poté přejděte ke kroku 2.

Krok 2: Bezchybný podklad

Nyní je na čase pleť připravit na nanesení make-upu. Zmatňující báze vám pomůže vyhladit póry a nedokonalosti a zároveň vytvoří rovnoměrný povrch pro make-up. Používáte-li make-up s tekutou či gelovou texturou, vklepejte malé množství přípravku na líce, obličej a bradu. Následně rozetřete houbičkou, rychle tak docílíte sjednoceného vzhledu pleti.

Krok 3: Korekce nedokonalostí

Pokud bojujete se začervenáním a tmavými kruhy, zaměřte se na tyto specifické problémové oblasti a aplikujte zde přes make-up ještě korektor. Pro dosažení bezchybného finiše korektor rozetřete prsteníčkem nebo ukazováčkem, k zakrytí nedokonalostí a pupínků můžete pak použít také štěteček. Volte krémový korektor s voskovým finišem, který se ke konci dne nebude drolit. 

Krok 4: Pudr, pudr

Nakonec make-up zafixujte pomocí pudru, díky tomu totiž pak vydrží po celý den. Lisované pudry jsou skvělé na ty části obličeje, které se často mastí, zatímco minerální pudry můžete nanést na celou tvář, make-up tak bude lépe držet. Tento krok nevynechávejte, jestliže nechcete svůj make-up během dne upravovat. Vyzkoušet můžete i lisované pudry, které nabízejí celodenní krytí. Na závěr rty přetřete rtěnkou a naneste řasenku. Hotovo – dokonalá za pět minut!

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERMABLEND

Fixační pudr

Pudr - Fixační pudr

Nejčtenější