OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Top 5 látek proti stárnutí: plní to, co slibují?

 • Oblíbené

Pro-xylane, retinol, kyselina hyaluronová, rhamnóza a adenosin v sobě nejspíš skrývají tajemství věčného mládí.

Top 5 látek proti stárnutí: plní to, co slibují?

Co je aktivní látka proti stárnutí pleti?

Jde o seskupení molekul bojujících proti buněčnému stárnutí tak, že podporují syntézu buněk, která se postupem času zpomaluje. „V ideálním případě by se přípravky péče proti stárnutí měly nanášet dvakrát denně, ráno a také večer, protože během noci pleť tyto látky lépe vstřebává,“ doporučuje Mora.

Kyselina hyaluronová: výplň vrásek na povrchu pleti


Tato aktivní látka je makromolekula, která se přirozeně vyskytuje v pleti. „Přitahuje a zadržuje vodu ve vnitřních vrstvách kůže a vytváří vyhlazený, naducaný efekt,“ vysvětluje Mora. Je účinná zejména proti vráskám, nejednotné textuře a drsném povrchu pleti.

Retinol: hloubková péče proti vráskám


Retinol je derivát vitaminu A, který je také přirozeně obsažen v kůži. Posiluje buněčnou regeneraci v nejspodnějších vrstvách epidermis a zabraňuje těmto novým buňkám, aby při cestě na povrch pleti stárly příliš rychle. „Vyhlazením ‚živoucí’ vrstvy epidermis retinol vyplňuje vrásky hluboko vevnitř kůže,“ říká Mora. A nezapomeňte: „Retinol může způsobit větší citlivost pleti na slunce, takže rozhodně používejte alespoň nějakou sluneční ochranu (SPF 15 a vyšší).“

Rhamnóza: zpevňující, liftingové účinky a působení proti vráskám

Rhamnóza je cukr získávaný z břízy bělokoré. Ve všech vrstvách kůže způsobuje sérii reakcí – od nejhlubší dermis, směrem k dermoepidermální junkci až ke svrchním vrstvám epidermis. Působí proti vráskám a posiluje pevnost pleti – můžeme tedy předpokládat, že je stejný jako vitamin C? „Ne tak úplně,“ vysvětluje Mora. „I když oba působí na hluboké vrstvy kůže, rhamnóza má mnohem širší záběr účinků a působí na více molekul v kůži.“

Pro-xylane: působí na objem a pevnost pleti

Pro-xylane je látka pocházející z výzkumu L'Oréal Research. Získává se z přirozené xylózy, která hraje zásadní roli při iniciaci syntézy GAG (glykosaminoglykanů). Zvyšuje tloušťku pokožky, dodává jí objem, posiluje soudržnost mezi dermis a epidermis. Působí na biochemické vlastnosti kůže, viditelnost vrásek, pigmentové skvrny a texturu kůže.

Adenosin: dermorelaxační účinek

Adenosin má dermorelaxační účinek, což znamená, že je schopen působit proti zdůraznění výrazových vrásek během dne. Nové výsledky L´Oréal Research navíc vyzdvihují jeho roli v ochraně metabolismu buněčné energie.

Náš ikonický přípravek

 • SUPREME
 • Best-seller

  COMPENSATING COMPLEX  -  Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - Normální až smíšená pleť
 • Nejčtenější

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Ingredience

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka. Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

  Přečíst článek

  KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Ingredience

  KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Co jste slyšeli, je pravda. Vaše pleť je na něm závislá.
  Pamatujete si dobu, kdy jste vůbec netušili, že je kolagen pro pleť důležitý? Bylo vám nejspíš kolem dvaceti a produkce kolagenu u vás byla tak vysoká (přibližně o 75 %  vyšší než s nynějším postupujícím věkem), že jste o něm zrovna dvakrát nepřemýšleli. Slovo kolagen jste někde letmo zaslechli, věděli jste, že jde o protein a že nějakým způsobem souvisí se strukturou pleti.

  Přečíst článek

  go to top