OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Tipy, jak v zimě ochránit pleť před poškozením v důsledku UV záření

 • Oblíbené

Věděli jste, že může slunce poškodit vaši pleť i v zimě? Je to tak – UV záření působí během celého roku, je proto důležité pleť chránit 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Tipy, jak v zimě ochránit pleť před poškozením v důsledku UV záření

Jak v zimě paprsky UV záření ovlivňují pleť?

Lidé se často mylně domnívají, že slunce nemůže pleť během zimy nijak poškodit. Pravdou je, že škodlivé UV záření je přítomno po celý rok – liší se pouze jeho množství.

Paprsky UVA záření jsou rovněž delší než paprsky UVB záření, což znamená, že mohou proniknout hlouběji do epidermis.

UV záření můžeme rozdělit do tří kategorií: UVA, UVB a UVC záření, přičemž paprsky UVC záření jsou pohlceny atmosférou, ještě než dopadnou na zem.[1]
UVB záření – tedy to, které stojí za vaším opálením (nebo spálením) – dosahuje svého vrcholu v létě a UVA záření se ve stejné míře objevuje během celého roku, ať už jste v lednu v New Yorku nebo v červenci třeba v Nairobi. Paprsky UVA záření jsou rovněž delší než paprsky UVB záření, což znamená, že mohou proniknout hlouběji do epidermis. A právě to z nich dělá hlavní příčinu fotostárnutí.[2]

Studie prokázaly, že UVA záření proniká přes mraky a mlhu, stejně jako skrz sklo a další povrchy odrážející světlo. Příkladem mohou být okna či veřejná doprava.[3]Ve zkratce lze tedy říci, že tam, kde se vyskytuje denní světlo, je vždy i UVA záření. I když v zimě svítí slunce o něco méně než během léta, je stále důležité pleť chránit.

Ochrana pokožky před zimním sluncem

Bydlení ve městě si často vybírá svou daň. Pleť je ohrožena fotoznečištěním  i oxidativním stresem  V zimě navíc mohou sníh, vítr a chladné teploty vést k tomu, že pleť bude sušší a citlivější než v létě. Pro správnou ochranu pleti v zimě je zcela klíčová důkladná pleťové péče. Víme, jak nejlépe pleť vyčistit a odstranit z ní nadměrné znečištění Pro důkladné odlíčení volte přípravky na bázi krému či vody. Sáhněte rovněž po hutnějším denním krému nebo tónovaném hydratačním přípravku, ujistěte se však, že již obsahují ochranný SPF faktor (a to alespoň SPF 25).

Pokud letos míříte na zimní dovolenou, nezapomeňte, že paprsky UV záření se mohou odrážet od lesklých povrchů, například od sněhu nebo vody. Nezapomeňte si proto přibalit fotoprotekci bez ohledu na to, jaké počasí očekáváte.

Sources:

[1] D’Orazio, J. et al, ‘UV Radiation and the skin’ in International Journal of Molecular Science 14.6 (2013) pp. 12222–12248 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3709783/]
[2] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). ‘Ultraviolets: état de connaissances sur l'exposition et les risques sanitaires’ (2005) pp. 41
[3] Robert Kandel, directeur de recherche honoraire du CNRS, Laboratoire de météorologie dynamique (LMD/IPSL), Palaiseau.


Náš ikonický přípravek

 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranný krém.

 • Best-seller

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti. - obrázek výrobku

  SLOW ÂGE

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranná fluidní péče.

 • Osvěžující sprej na obličej SPF 50 - obrázek produktu
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top