OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Resveratrol, další účinný anti-agingový antioxidant?

Antioxidanty, známé svými anti-agingovými účinky, jsou ve světě kosmetiky velkou novinkou. Zjistěte s námi víc o resveratrolu, který je odborníky oslavován pro svou schopnost zmírňovat vliv stresu projevující se na pleti.

Co je resveratrol a kde ho najdeme?


Resveratrol patří mezi skupinu antioxidantů, kterým se říká polyfenoly. I když si polyfenoly obvykle spojujeme s čokoládou, červeným vínem a hrozny, vyskytují se v celé řadě přírodních ingrediencí, zejména pak v syrové zelenině, ovoci, bylinkách a koření. Antioxidanty pomáhají zmírňovat viditelné známky stárnutí pleti, nejvíce tím, že pomáhají bojovat proti stresu v důsledku UV záření.[1]V případě resveratrolu pak vědci tvrí, že „pleť je pro použití této látky ideální oblastí, protože antioxidační vlastnosti resveratrolu dobře fungují proti velkému oxidativnímu stresu, kterým buňky často procházejí."[2] Nejen, že je resveratrol zcela přírodní[3], ale také u něj bylo prokázáno, že pomáhá stimulovat mitochondrie, jež napomáhají buněčnému dýchání (in vitro test).

Jak resveratrol pomáhá pleti

Bylo prokázáno, že resveratrol pleti pomáhá v mnoha klíčových oblastech.  Antioxidační účinky reveratrolu se ukázaly jako velmi efektivní v boji proti dopadům fotoznečištění (in vitro test), což je jeden z hlavních poškozovatelů pleti v městském prostředí. Nedávný výzkum vedený společností L´Oréal odhalil, že resveratrol podporuje již existující ochranu pleti před antioxidanty, zlepšuje její schopnost reagovat na známky fotopoškození související s fotoznečištěním (a napravovat je).

Resveratrol bývá spojován se zmírněním problémů s pigmentací a také se zvýšenou produkcí kolagenu.[4] Přes 80 % předčasného stárnutí pleti je spojováno s vnějšími faktory, jako je poškození vlivem UV záření. Tento fakt naznačuje, že resveratrol by mohl mít pozitivní vliv na zachování mladistvého vzhledu. 

Výzkum nicméně ukázal, že perorálně podávaný resveratrol je k léčbě kožních onemocnění nedostačující.[5] Topická aplikace umožňuje resveratrolu proniknout přímo do kůže, aniž by byl metabolizován jinde v těle, čímž může přímo stimulovat existující antioxidační obranyschopnost pleti.

[1] https://www.netdoctor.co.uk/healthy-eating/a10835/antioxidants-and-oxidative-stress/

[2] Ndiaye, M. et al, ‘The Grape Antioxidant Resveratrol for Skin Disorders: Promise, Prospects, and Challenges’ in Archives of biochemistry and biophysics508.2 (2011) pp. 160-174 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3060966/]

[3] extracted from the root polygonum cuspinadum
[4] Soeur, J. et al, ‘Skin resistance to oxidative stress induced by resveratrol: from Nrf2 activation to GSH biosynthesis’ in Free Radical Biology and Medicine78 (2015) pp. 213-223

[5] Hung, C.F. ‘Delivery of resveratrol, a red wine polyphenol, from solutions and hydrogels via the skin’ inBiological & pharmaceutical bulletin 31.5 (2008) pp. 955-962 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18451526/]

Redakce

Náš ikonický přípravek

Vichy COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ - obrázek produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÍ
Komplexní noční péče proti vráskám a snižování kvality kolagenu v pleti

50 ml

( 3 recenzí )

go to top