OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Mineralizující voda Vichy: historie francouzského přírodního zdroje

Mineralizující voda Vichy je po staletí ceněna díky svým příznivým účinkům pro pleť. Ohlédněme se zpět a podívejme se na historii této francouzské přírodní pramenité vody

Mineralizující voda Vichy: historie francouzského přírodního zdroje

Vše začalo před 2000 lety v srdci vulkánů ve francouzském regionu Auvergne. Voda uctívaná v době Keltů a období Římské říše Unikátní voda pramení ve Vichy, je čistá, léčivá a přirozeně bohatá na 15 minerálů. Tato voda je stejně mineralizovaná jako před tisíci lety a pochází z hlubin francouzské země. Keltové jí oslavovali a uctívali. Římané uznali její léčivé schopnosti a římské ženy ji velebily kvůli jejímu účinku na zjemnění pleti a zmírnění začervenalých míst na pokožce. Tento vzácný pramen zasvětili bohyni krásy. Od té doby již uběhla řádka let, ale tento pramen s přírodní vodou s vysokým obsahem minerálů přesto i nadále poutá pozornost.

Markýza de Sévigné: první ambasadorka Mineralizující vody Vichy

V sedmnáctém století se město Vichy stalo hlavním centrem pro zdraví. Členové aristokracie se zde pravidelně scházeli, a pramenu tak dodávali jak společenskou, tak i medicínskou prestiž. Do Vichy se uchylovala také Markýza de Sévigné a to tehdy, když byla unavená ze společenského života na dvoře Krále Slunce. Byla zde léčena kvůli revmatismu. Objevili jsme rovněž její písemnosti, kde vychvaluje účinky vody z pramene ve Vichy: „Pokožka je díky této vodě hebká a vyhlazená, ne vyprahlá a drsná.“ Kosmetická vizionářka, která předběhla čas.

Když se Vichy stalo prvními evropskými lázněmi

V roce 1861 byly prameny Mineralizující vody Vichy prohlášeny místem veřejného zájmu, a to dekretem podepsaným Napoleonem II., který sám trpěl revmatismem. V té době se „Vichy-les-Bains“ staly prvními lékařsky předepisovanými lázněmi v Evropě a přijímaly kolem 20,000 návštěvníků ročně.

Historie Mineralizující vody Vichy

Vichy a zrod dermokosmetiky

Až v roce 1931 Dr. Haller (francouzský lékař z města Vichy) objevil neuvěřitelnou schopnost vody hojit rány. Právě tato neobyčejná účinnost ho inspirovala a on začal studovat přínosy vody a jejích minerálů na pleť. Tím vytvořil značku Vichy. Železo, vápník, mangan… To jsou pouze některé z různorodých 15 minerálů, které voda Vichy obsahuje a které jí dodávají regenerační, zklidňující a posilující účinky. V roce 1996 Vichy poprvé představilo svou mineralizující vodu v lahvičce s rozprašovačem, což zákazníkům umožnilo vodu používat mimo město Vichy. Od té doby se Mineralizující voda Vichy stala opravdovým spojencem pleti při vlnách veder. Je ale také přírodním kosmetickým přípravkem pečujícím o pokožku celé rodiny. Je nyní základem celé řady pečujících přípravků Vichy pro posílenou a krásnější pleť.

Redakce

Náš ikonický přípravek

MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY - obrázek výrobku

MINERALIZUJÍCÍ TERMÁLNÍ VODA VICHY

( 11 recenzí )

go to top