OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Masáží proti napuchlým a unaveným očím? Zkuste ji!

 • Oblíbené

Věděli jste, že necelých 5 minut denně může stačit k tomu, aby pleť pod vašima očima vypadala lépe? Pokud vás také trápí pravidelně oteklé a napuchlé oči, je na čase do svého každodenního rituálu zařadit krátkou a jednoduchou masáž.

Masáží proti napuchlým a unaveným očím? Zkuste ji!

Řekneme vám, jak na to!

Masáž obličeje: jak to funguje?

Ať už vás trápí či nikoliv, je dobré vědět, že váčky pod očima, otoky a začervenání očního okolí může ovlivnit kombinace různých faktorů. Patří mezi ně genetika, životní styl, ale i unikátní tvar našeho obličeje. Navzdory těmto faktorům je ale možné díky speciálním masážním technikám stav očního okolí trochu vylepšit.
Stejně jako tomu je u ostatních masáží obličeje, jsou i masážní techniky pro kontury očí skvělé k tonizaci a stimulaci. Právě oční okolí má totiž velký sklon k otokům a napuchnutí důsledkem vysoce elastické kůže, která je zde navíc tenčí než na zbytku obličeje
.*

Cílem masáže v okolí očí je stimulovat jeho mikrocirkulaci. To pomáhá zlepšit průtok krve, roztáhnout krevní cévy a bojovat proti zadržování tekutin, které bývá u mnoha z nás příčinou po ránu opuchlých očí. Masážní techniky pro rozzářenější a otevřenější pohled jsou snadné a navíc je zvládnete z pohodlí svého domova!


Jak na to?

Nejprve na obou stranách obličeje najděte lymfatické žlázy – právě ty totiž z těla odvádějí přebytečnou tekutinu. Masáž začněte jemným tlakem konečky prstů na linii čelisti, následně postupujte směrem vzhůru, až se dostanete ke spánkům. To vám pomůže účinně odstranit přebytek vody, která se mohla nahromadit pod tenkou kůží kontur očí.

Na prsteníček poté naneste malé množství přípravku (množstevně asi tak 1,5 krát až 2 krát tolik, co byste použili obvykle). Oční krém nanášíme vždy raději prsteníčkem, protože v porovnání s ukazováčkem či prostředníčkem vyvíjí na oční okolí podstatně menší tlak. Malými krouživými pohyby pak přípravek jemně vklepávejte do pleti kolem kontur očí – postupujte od vnitřní části oka (okolí slzného kanálku) směrem k vnější části obočí. Pokud budete tuto techniku provádět opakovaně, pleť očního okolí bude tonizována a minimalizuje se tak i prostor pro hromadění tekutiny. Výsledek? Oči budou ráno méně napuchlé, méně oteklé a bez váčků. Nejenže se vzbudíte odpočatá – ale budete svěže i vypadat!

* Dhanalaxmi UR, Pralhad SP. Evaluation of clinical efficacy and safety of under eye cream in the treatment of under eye dark circle and pigmentation. J Indian Med. 2009;103:115–20.

Náš ikonický přípravek

 • Cosmopolitan beauty awards 2018
  Oční péče zaměřená na zpomalení projevů stárnutí pleti v očním okolí. - obrázek výrobku
 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  go to top