OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít


ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI
VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

Zdraví pokožky je významně ovlivňováno mnoha vnějšími a vnitřními faktory expozomu, stav pleti se rovněž zhoršuje v důsledku jejich působení.

Začněte teď

7Známek stárnutí scanuji…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Masáží proti napuchlým a unaveným očím? Zkuste ji!

Věděli jste, že necelých 5 minut denně může stačit k tomu, aby pleť pod vašima očima vypadala lépe? Pokud vás také trápí pravidelně oteklé a napuchlé oči, je na čase do svého každodenního rituálu zařadit krátkou a jednoduchou masáž.

Masáží proti napuchlým a unaveným očím? Zkuste ji!

Řekneme vám, jak na to!

Masáž obličeje: jak to funguje?

Ať už vás trápí či nikoliv, je dobré vědět, že váčky pod očima, otoky a začervenání očního okolí může ovlivnit kombinace různých faktorů. Patří mezi ně genetika, životní styl, ale i unikátní tvar našeho obličeje. Navzdory těmto faktorům je ale možné díky speciálním masážním technikám stav očního okolí trochu vylepšit.
Stejně jako tomu je u ostatních masáží obličeje, jsou i masážní techniky pro kontury očí skvělé k tonizaci a stimulaci. Právě oční okolí má totiž velký sklon k otokům a napuchnutí důsledkem vysoce elastické kůže, která je zde navíc tenčí než na zbytku obličeje
.*

Cílem masáže v okolí očí je stimulovat jeho mikrocirkulaci. To pomáhá zlepšit průtok krve, roztáhnout krevní cévy a bojovat proti zadržování tekutin, které bývá u mnoha z nás příčinou po ránu opuchlých očí. Masážní techniky pro rozzářenější a otevřenější pohled jsou snadné a navíc je zvládnete z pohodlí svého domova!


Jak na to?

Nejprve na obou stranách obličeje najděte lymfatické žlázy – právě ty totiž z těla odvádějí přebytečnou tekutinu. Masáž začněte jemným tlakem konečky prstů na linii čelisti, následně postupujte směrem vzhůru, až se dostanete ke spánkům. To vám pomůže účinně odstranit přebytek vody, která se mohla nahromadit pod tenkou kůží kontur očí.

Na prsteníček poté naneste malé množství přípravku (množstevně asi tak 1,5 krát až 2 krát tolik, co byste použili obvykle). Oční krém nanášíme vždy raději prsteníčkem, protože v porovnání s ukazováčkem či prostředníčkem vyvíjí na oční okolí podstatně menší tlak. Malými krouživými pohyby pak přípravek jemně vklepávejte do pleti kolem kontur očí – postupujte od vnitřní části oka (okolí slzného kanálku) směrem k vnější části obočí. Pokud budete tuto techniku provádět opakovaně, pleť očního okolí bude tonizována a minimalizuje se tak i prostor pro hromadění tekutiny. Výsledek? Oči budou ráno méně napuchlé, méně oteklé a bez váčků. Nejenže se vzbudíte odpočatá – ale budete svěže i vypadat!

* Dhanalaxmi UR, Pralhad SP. Evaluation of clinical efficacy and safety of under eye cream in the treatment of under eye dark circle and pigmentation. J Indian Med. 2009;103:115–20.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Hyaluron-Booster Oční 15 ml - obrázek výrobku

Hyaluron-Booster Oční 15 ml

Každodenní dávka síly pro oční okolí

( 7 recenzí )

go to top