NOVINKA  Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací  klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Zavřít

getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

Je příčinou akné nezdravá strava?

Je příčinou akné nezdravá strava?
 • favoris

Možná vás překvapí, že navzdory všeobecně rozšířenému přesvědčení nebývá nezdravá strava důvodem vzniku akné. Čtěte dál a zjistěte pravdu o tom, jaký vliv může mít váš jídelníček na pleť.

Jaký vliv má náš jídelníček na akné


Na symptomy spojené s akné může mít vliv mnoho vnějších faktorů včetně znečištění, teploty a - ano, špatné stravy. To ale neznamená, že občasné mlsání vaší oblíbené čokolády stojí za zhoršením akné. I když vám nejspíš kdysi vaše babička tvrdila opak, mezi nezdravým jídlem a výsevem akné neexistuje žádná prokázaná spojitost. Závažný vliv na pleť má nicméně nedostatečná výživa, která může způsobit vše od vitiliga až po dermatitidu. Neexistuje však důkaz, který by potvrzoval, že konzumace některých druhů potravin souvisí specificky se vznikem akné.[1] Nevyvážená strava bez dostatečného přísunu ovoce a zeleniny však rozhodně bude mít dopad na stav vaší pleti. Proto je důležité pohlídat si, že denně sníte alespoň 5 kousků ovoce a zeleniny.


Lifestylové tipy, jak mít akné pod kontrolou

Jen správně hydratovaná pleť může být vyvážená. Pokud tedy chcete zlepšit celkový stav své pleti, měl by pro vás být prioritou příjem tekutin, a to především vody. Jak jsme již uvedli výše, neexistuje žádná souvislost mezi mastným jídlem nebo čokoládou a negativním dopadem na akné. Vyvážená strava je však to nejlepší, co své pleti můžete dopřát. Zajistíte si tak dlouhodobě její zdraví.

Pokud trpíte obzvlášť viditelnými projevy akné, je důležité naučit se zvládat stres. Akné totiž může výrazně ovlivnit naše sebevědomí a velký stres symptomy spojené s akné zhoršuje [2], není to sice snadné, ale pokud se naučíte mít stres spojený s akné pod kontrolou, z dlouhodobého hlediska to stavu vaší pleti prospěje.


Sources:
[1] K H Basavaraj, C Seemanthini, and R Rashmi, ‘Diet in Dermatology: Present Perspectives’ in Indian Journal of Dermatology (2010) 55 (3) : pp. 205–210
[2] G. Yosipovitch, M. Tang, A.G. Dawn, M. Chen, C.L. Goh, Y. Huak, L. Seng, ‘Study of psychological stress, sebum production and acne vulgaris in adolescents’ in Acta Derm Venereol (2007) 87 (2), pp. 135-9. Accessible at https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17340019

Náš ikonický přípravek

 • 6503PŘÍPRAVEK PRO ČIŠTĚNÍ PLETI 3V14.65NORMADERMFACE CAREPřípravky na čištění pletiČisticí a odličovací péče
  PŘÍPRAVEK PRO ČIŠTĚNÍ PLETI 3V1
 • 6444ČISTICÍ MICELÁRNÍ VODA 3V151Best SellerNORMADERMFACE CAREMicelární vodyČisticí a odličovací péče
  ČISTICÍ MICELÁRNÍ VODA 3V1
 • 6376HLOUBKOVÝ ČISTICÍ GEL515NORMADERMFACE CAREPřípravky na čištění pletiČisticí a odličovací péče
  HLOUBKOVÝ ČISTICÍ GEL

  NORMADERM

  HLOUBKOVÝ ČISTICÍ GEL

  Přípravky na čištění pleti

 • Nejčtenější

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top