OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Glycerin - vše o této zásadní aktivní látce v péči o pleť

 • Oblíbené

O glycerinu jste nejspíš již slyšeli… Věděli jste ale, že tato ingredience má zcela ojedinělou schopnost hydratovat pleť? Pojďte se s námi podívat blíže, kde můžeme glycerin najít a proč je tak důležitý pro hydratovanou pleť.

Glycerin - vše o této zásadní aktivní látce v péči o pleť

Kde ho najdeme?

Glycerin můžeme najít v široké škále přípravků péče o pleť od denních krémů až po pleťová séra, jde totiž o nejčastější hydratační složku. Mezi jeho hlavní účinky řadíme hydrataci a zamezení ztráty vody – je tedy ideální pro suchou pleť či pleť se sklonem k tvorbě šupinek. Výsledky některých výzkumů naznačují, že glycerin může pomoci také s přetrvávajícími kožními problémy jako například psoriáza tím, že dokáže regulovat cyklus dozrávání kožních buněk.[1]

Vichy využívá glycerin
100%přírodního původu

Aplikace glycerinu na pokožku je zcela bezpečná, a právě proto jej najdeme v takovém množství pleťových přípravků. Vichy využívá glycerin 100% přírodního původu získávaný ze dvou rostlin (řepky a palmy).

Co je glycerin a čím je pro pleť prospěšný?

Glycerin bývá někdy označován také pojmem glycerol. Jedná se o hygroskopickou molekulu podobnou jiné velmi populární hydratační složce – kyselině hyaluronové. Glycerin podněcuje zadržování vody v pleti tak, že na sebe váže molekuly vody.

Zajímavostí je, že glycerin podle studií funguje nejlépe ve spojení s dalšími ingrediencemi. Výzkum například prokázal, že glycerin v kombinaci s ureou (další přirozeně se vyskytující látka) zvyšuje propustnost pleti v podmínkách dehydratace a zlepšuje schopnost dalších hydratačních látek pronikat do pokožky.[2]
Jiné studie objevily, že jojobový olej a glycerin mohou zlepšit úroveň hydratace až po dobu 24 hodin a to tak, že zamezí transepidermální ztrátě vody.[3]

Náš ikonický přípravek

 • Best-seller

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

  SLOW ÂGE

  Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranná fluidní péče.

 • Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

  SLOW ÂGE

  Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

  Denní krémy

  Denní korekční & ochranný krém.

 • SPA NOČNÍ Intenzivní hydratační péče proti známkám únavy
 • Nejčtenější

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Ingredience

  PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

  Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka. Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

  Přečíst článek

  KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Ingredience

  KOLAGEN – VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Co jste slyšeli, je pravda. Vaše pleť je na něm závislá.
  Pamatujete si dobu, kdy jste vůbec netušili, že je kolagen pro pleť důležitý? Bylo vám nejspíš kolem dvaceti a produkce kolagenu u vás byla tak vysoká (přibližně o 75 %  vyšší než s nynějším postupujícím věkem), že jste o něm zrovna dvakrát nepřemýšleli. Slovo kolagen jste někde letmo zaslechli, věděli jste, že jde o protein a že nějakým způsobem souvisí se strukturou pleti.

  Přečíst článek

  go to top