getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít
mediacachable:1

Glycerin - vše o této zásadní aktivní látce v péči o pleť

  • Oblíbené

O glycerinu jste nejspíš již slyšeli… Věděli jste ale, že tato ingredience má zcela ojedinělou schopnost hydratovat pleť? Pojďte se s námi podívat blíže, kde můžeme glycerin najít a proč je tak důležitý pro hydratovanou pleť.

Glycerin - vše o této zásadní aktivní látce v péči o pleť

Kde ho najdeme?

Glycerin můžeme najít v široké škále přípravků péče o pleť od denních krémů až po pleťová séra, jde totiž o nejčastější hydratační složku. Mezi jeho hlavní účinky řadíme hydrataci a zamezení ztráty vody – je tedy ideální pro suchou pleť či pleť se sklonem k tvorbě šupinek. Výsledky některých výzkumů naznačují, že glycerin může pomoci také s přetrvávajícími kožními problémy jako například psoriáza tím, že dokáže regulovat cyklus dozrávání kožních buněk.[1]

Vichy využívá glycerin
100%přírodního původu

Aplikace glycerinu na pokožku je zcela bezpečná, a právě proto jej najdeme v takovém množství pleťových přípravků. Vichy využívá glycerin 100% přírodního původu získávaný ze dvou rostlin (řepky a palmy).

Co je glycerin a čím je pro pleť prospěšný?

Glycerin bývá někdy označován také pojmem glycerol. Jedná se o hygroskopickou molekulu podobnou jiné velmi populární hydratační složce – kyselině hyaluronové. Glycerin podněcuje zadržování vody v pleti tak, že na sebe váže molekuly vody.

Zajímavostí je, že glycerin podle studií funguje nejlépe ve spojení s dalšími ingrediencemi. Výzkum například prokázal, že glycerin v kombinaci s ureou (další přirozeně se vyskytující látka) zvyšuje propustnost pleti v podmínkách dehydratace a zlepšuje schopnost dalších hydratačních látek pronikat do pokožky.[2]
Jiné studie objevily, že jojobový olej a glycerin mohou zlepšit úroveň hydratace až po dobu 24 hodin a to tak, že zamezí transepidermální ztrátě vody.[3]

Náš ikonický přípravek

  • Best-seller

    Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

    SLOW ÂGE

    Denní fluidní péče zpomalující projevy stárnutí pleti.

    Denní krémy

    Denní korekční & ochranná fluidní péče.

  • Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

    SLOW ÂGE

    Denní péče zpomalující projevy stárnutí pleti

    Denní krémy

    Denní korekční & ochranný krém.

  • SPA NOČNÍ Intenzivní hydratační péče proti známkám únavy
  • Nejčtenější

    Antioxidační síla zlatých kořenů

    Ingredience

    Antioxidační síla zlatých kořenů

    Baicalin je bylina, která roste v čínském regionu Šen-si, a je vystavena velmi chladnému počasí a intenzivnímu UV záření. Kvůli extrémním podmínkám se Baicalin stal velmi odolný, aby dokázal přežít. Díky tomu si jeho kořeny vyvinuly neuvěřitelnou sílu a jsou přezdívány 'zlatými kořeny'.

    Přečíst článek

    Posilující Bifidus získaný z probiotik

    Ingredience

    Posilující Bifidus získaný z probiotik

    Probiotika jsou živé organismy, které byly dlouho studovány pro jejich blahodárné účinky na naše zdraví a především na střevní mikroflóru. Bifidus je látka získaná kvašením bakterie Bifidobacterium Longum. Vichy inovovalo tuto neživou aktivní látku z probiotik, aby využilo její prospěšné účinky na pleť.

    Přečíst článek

    go to top