NOVINKA  Procházením této stránky dáváte souhlas s využíváním souborů Cookies. Pro více informací  klikněte zde..

Pokud neoznačíte jinak, počítáme s tím, že s cookies souhlasíte.

Zavřít

getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = CZ Test : 'CZ/'

Značka Vichy je zavázána zachovat důvěrnost osobních údajů, které jste uvedli při vyplňování tohoto formuláře. Získaná osobní data podléhají protokolu, který byl navržen exkluzivně pro Vichy za účelem správy registrací a zákaznické podpory. V rámci tohoto protokolu souhlasíte, že vaše data mohou být použita dceřinými firmami mimo EU, mezi kterými jsou i takové, které nemají odpovídající stupeň ochrany ve smyslu zákona o ochraně dat.

Máte právo zobrazit, upravovat a odstranit data, která se vás týkají. Toto právo můžete uplatnit zde

Podívejte se na naše  Zásady ochrany osobních údajů a Právní oznámení.

OK

OKZrušit

Děkujeme

Zavřít

Co jsou antioxidanty a jak pomáhají pleti?

Co jsou antioxidanty a jak pomáhají pleti?
 • favoris

Už jste určitě o antioxidantech slyšeli. Víte ale, jak přesně pomáhají pleti? Přečtěte si více o souvislosti mezi pletí a takzvanými superpotravinami.

Co jsou antioxidanty a jak pomáhají bojovat proti poškození způsobenému volnými radikály?

Antioxidanty - všeobecný pojem, jímž označujeme několik skupin organických molekul - jsou jakousi první obrannou linií před poškozením, které na pleti způsobují volné radikály. Antioxidanty jsou obsaženy v potravinách (obsahují je například bobule či listová zelenina) a přirozeně se vyskytují také v pokožce. Co se však skutečně děje pod povrchem kůže, když do hry vstoupí antioxidanty?

Externí faktory způsobují až
80%předčasného stárnutí pleti

Obecně lze říci, že antioxidanty pomáhají bojovat proti poškození pleti spojenému s vnějšími faktory našeho prostředí, jako je například UV záření. Tyto vnější faktory totiž způsobují až 80 % předčasného stárnutí pleti. Antioxidanty tedy zabraňují fenoménu, který známe pod názvem poškození pleti volnými radikály – k tomu dochází právě vlivem vnějších faktorů a bylo prokázáno, že volné radikály urychlují vznik viditelných projevů stárnutí. Potraviny bohaté na antioxidanty zpomalují šíření oxidačních volných radikálů, posilují antioxidanty již obsažené v pleti, a tím bojují proti volným radikálům.

V jakých potravinách jsou antioxidanty obsaženy?

Péče o pleť na bázi antioxidantů je rostoucím trendem.  Je však důležité také zajistit, abychom antioxidanty přijímali i v potravě. Potraviny s vysokým podílem antioxidantů jsou známé svými anti-ageingovými účinky, především pak působením proti dopadům stresu v důsledku UV záření.[1] Mrkev například obsahuje velké množství antioxidantu betakarotenu. Tento pigment se během trávení mění na vitamin A, který je důležitý rovněž pro tvorbu kolagenu.[2]

U jiného antioxidantu – lykopenu, obsaženého v rajčatech, bylo prokázáno, že pomáhá zmírňovat zánět v souvislosti se spálením od slunce.[3] Výzkum také potvrdil, že další typy antioxidantů, polyfenoly (obsažené mimo jiné v hořké čokoládě a hroznovém vínu), mohou pomoci zlepšit fungování kardiovaskulárního systému a podpořit krevní oběh.[4]

Sources:
[1] http://www.netdoctor.co.uk/healthy-eating/a10835/antioxidants-and-oxidative-stress/
[2] Novo, R., Azevedo, P., Minicucci, M. et al, ‘Effect of Beta-Carotene on Oxidative Stress and Expression of Cardiac Connexin 43’ in Arquivos brasileiros de cardiologia 101.3 (2013), pp. 233-239 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4032303/]
[3] Story, E., Kopec, R. et al, ‘An Update on the Health Effects of Tomato Lycopene’ in Annual Review of Food Science and Technology (2010) [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3850026/]
[4] Huang WY, Davidge ST, Wu J. ‘Bioactive natural constituents from food sources-potential use in hypertension prevention and treatment’ in Crit Rev Food Sci Nutr 53.6 (2013)  pp. 615-30. doi: 10.1080/10408398.2010.550071.

Náš ikonický přípravek

 • 23532Antioxidační intenzivní kúra proti únavě pleti4.814LIFTACTIVFACE CARESéra na obličejPéče proti stárnutí pleti
  Antioxidační  intenzivní kúra proti únavě pleti

  LIFTACTIV

  Antioxidační intenzivní kúra proti únavě pleti

  Séra na obličej

  BOJUJE PROTI ZNÁMKÁM STÁRNUTÍ & ÚNAVY. TONIZUJE PLEŤ. ZLEPŠUJE JAS PLETI.

 • Nejčtenější

  Antioxidační síla zlatých kořenů

  Ingredience

  Antioxidační síla zlatých kořenů

  Baicalin je bylina, která roste v čínském regionu Šen-si, a je vystavena velmi chladnému počasí a intenzivnímu UV záření. Kvůli extrémním podmínkám se Baicalin stal velmi odolný, aby dokázal přežít. Díky tomu si jeho kořeny vyvinuly neuvěřitelnou sílu a jsou přezdívány 'zlatými kořeny'.

  Přečíst článek

  Posilující Bifidus získaný z probiotik

  Ingredience

  Posilující Bifidus získaný z probiotik

  Probiotika jsou živé organismy, které byly dlouho studovány pro jejich blahodárné účinky na naše zdraví a především na střevní mikroflóru. Bifidus je látka získaná kvašením bakterie Bifidobacterium Longum. Vichy inovovalo tuto neživou aktivní látku z probiotik, aby využilo její prospěšné účinky na pleť.

  Přečíst článek

  go to top