OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

4 známky citlivé vlasové pokožky

Vše, co potřebujete vědět o tom, jak se projevuje podrážděná vlasová pokožka. Pocity štípání a pálení, pnutí a svědění: zaměřme se na tyto čtyři příznaky citlivé vlasové pokožky.

4 známky citlivé vlasové pokožky

Velké množství lidí trápí pocity svědění a/nebo pálení či pnutí vlasové pokožky. Jen málo z nich si však uvědomuje, že tyto pocity jsou příznakem citlivé pokožky hlavy. Není nicméně překvapením, že vlasová pokožka s 230 receptory na cm² je centrem cév a nervových zakončení, a tudíž může být hypersenzitivní. Zde jsou čtyři nejčastější symptomy citlivé vlasové pokožky.

Pocity štípání a mravenčení

Hlavní známkou citlivé vlasové pokožky je svědění po celé pokožce hlavy. To může být zapříčiněno mnoha důvody - mezi nejčastější patří okolní znečištění nebo reakce na přípravek vlasové péče. Vlasovou péčí pak rozumíme nikoli pouze šampon, kondicionér, stylingové produkty, ale také (a to především) barvu na vlasy, kterou byste měli vždy nejprve otestovat na malém kousku kůže (obvykle vzadu na krku) předtím, než ji nanesete na celou plochu hlavy.

Pocity pálení

Bolestivá, horká vlasová pokožka je známkou nezdravé kůže. Přirozený proces olupování odumřelých buněk lze rychle destabilizovat nešetrným kartáčováním, používáním ostrého hřebenu nebo vlasových doplňků, jež škrábou povrch pokožky hlavy, což pak vede k pálení a pulsujícímu pocitu bolesti.

Pnutí

Vlasovou pokožku mohou podobně jako pleť na obličeji trápit pocity pnutí, jako by kůže byla natahována. Často se jedná o známku suchosti: pokožka postrádá hydrataci a je méně vláčná. Avšak na rozdíl od obličeje na vlasovou pokožku nemůžete pro obnovu elasticity jednoduše nanést hydratační krém. Řešením jsou právě přípravky vlasové péče určené pro citlivou vlasovou pokožku.

Svědění

Svědění hlavy je nepříjemné, rozptylující a otravné. Jedná se o nejčastější příznak citlivé vlasové pokožky. Společně s pocity štípání může být svědění vlasové pokožky známkou alergické reakce na přípravek vlasové péče či barvu na vlasy. Svědění může být způsobeno také nadměrným používáním stylingových přípravků, žehličky na vlasy, fénu, ostrých kartáčů a hřebenů.

Pokud u sebe objevíte jeden nebo více z těchto čtyř symptomů, pokuste se upravit svou rutinu péče o vlasy a používejte šampon navržený přímo pro citlivou vlasovou pokožku.

4 známky citlivé vlasové pokožky

Náš ikonický přípravek

DS dermokosmetický šampon proti lupům - lupy & svědící vlasová pokožka - normální až mastné vlasy

DS dermokosmetický šampon proti lupům - lupy & svědící vlasová pokožka - normální až mastné vlasy

( 9 recenzí )

DS šampon proti lupům - lupy a svědící vlasová pokožka - suché vlasy

DS šampon proti lupům - lupy a svědící vlasová pokožka - suché vlasy

( 4 recenzí )

go to top