Klíčové ingredience pro zlepšení jemných vlasů v období po menopauze

Máte teď, když je vám 50, jemnější vlasy? Máme pro vás tipy na top ingredience, díky nimž se kvalita vašich jemných vlasů v období postmenopauzy zlepší.

Mnoho žen po menopauze uvádí, že si dělají starosti o kvalitu nebo texturu svých vlasů. Naštěstí existuje několik inovativních řešení! Podívejme se na 3 ingrediences potenciálem zlepšit vzhled vlasů v období po menopauze - od přírodní rhamnózy až po Filoxan, jednu z nejinovativnějších molekul společnosti L´Oréal.

Mineralizující voda Vichy vulkanického původu – zklidňuje suchou, svědivou vlasovou pokožku

V období po menopauze má mnoho žen sušší a olupující se vlasovou pokožku, jde o důsledek kolísajících hormonálních hladin. To může vést k tendenci škrábat se a přehnaně vlasy kartáčovat, což může řídnoucí vlasy ještě více poškodit. Mineralizující voda zklidňuje a posiluje pokožku u kořínků a bylo prokázáno, že zmírňuje také pocity svědění a/nebo píchání.[1]

[1] Studie, provedené na 26 dobrovolnících používajících Mineralizující vodu Vichy vulkanického původu vs. obyčejnou vodu, ukázaly výrazné zlepšení pocitů svědění a/píchání.

Filloxan – váže se na vlasy a dodává jim objem

Tato revoluční molekula, vyvinutá společností L’Oréal po 17 letech výzkumu, se váže na vlasové vlákno díky inovativní 3D síti, obaluje každý pramínek tak, aby vlasy vypadaly plnější a objemnější. Bonus: tento zhušťující efekt přetrvá až po dobu 10 umytí!

Rhamnóza – zlepšuje zdraví vlasové pokožky

Rhamnóza je přirozeně se vyskytující cukr. Jde o klíčovou ingredienci pro zlepšení kvality vlasů. Testy na rekonstruované kůži ukazují, že rhamnóza podporuje tvorbu buněčných vláken, in-vitro studie pak prokázaly pozitivní účinek na růst vlasových folikulů. A právě to je po menopauze pro růst často jemnějších vlasů zásadní.

Redakce

Náš ikonický přípravek

DERCOS

Densi-Solutions - Šampon pro hustší vlasy

Šampon - Šampon pro hustotu vlasů

Zvyšte hustotu svých vlasů

DERCOS

Densi-Solutions - Kúra podporující hustotu vlasů

Péče o vlasy - Péče

Zvyšte množství svých vlasů

DERCOS

Densi-Solutions - Obnovující balzám pro hustší vlasy

Péče o vlasy - Péče

Zvyšte odolnost svých vlasů

Nejčtenější

PEPTIDY: SEZNAMTE SE S ANTI-AGINGOVOU INGREDIENCÍ, KTERÁ MĚNÍ VŠE

Peptidy jsou novou anti-agingovou ingrediencí, po které byste se rozhodně měli poohlédnout.
Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamin C – všechny tyto složky jsou na seznamu požívaných kosmetických ingrediencí. Skoro by se zdálo, že k nim každý měsíc přibude nová superaktivní látka. Nejnovější senzací, o které se teď v kosmetice mluví, jsou peptidy – krátké řetězce aminokyselin, z nichž mají některé schopnost opětovně obnovit produkci kolagenu a zpomalit tak proces stárnutí. Vysvětlíme vám, proč byste tuto anti-agingovou ingredienci měli znát.

Přečtěte si více