Jak můžu své pleti během menopauzy pomoci? Nejlepší rady, jak správně pečovat o pleť

Menopauza je velmi osobní cesta, která je úzce spojena s geny a rodinným dědictvím. Přesto na nás však působí i série vnějších faktorů. Tyto vnější faktory je možné ovlivnit prostřednictvím vhodné pečující rutiny.

Vichy-Neovadiol-Photo-Model-Susan-2652-RBV copy.jpg

Menopauze nečelíte sama - jsme tady pro vás a chceme vám pomoci porozumět tomu, co se ve vašem těle děje, abyste se mohla patřičně bránit.

Stárnutí pleti je výsledkem genetických a vnějších faktorů

V období perimenopauzy se můžete setkat s několika negativními změnami jako např. nadměrná suchost, ztenčování pleti, poruchy mikrocirkulace, degradace kolagenových a elastinových vláken, glykace. Všimnout si můžete i snížené produkce kožního mazu a přiznejme si, to je docela nefér!

Dobrá zpráva je, že tyto symptomy spojené s menopauzou můžete zmírnit pomocí vhodné rutiny péče o pleť doporučené dermatologem. My pro vás máme pár všeobecných pravidel:

  1. Obličej čistěte jemnou micelární vodou. Doporučujeme třeba Micelární vodu Pureté Thermale 3-v-1 od Vichy, je bez parfému a můžete ji bez obav používat pro suchou a citlivou pleť.
  2. Kdykoliv budete mít pocit, že máte suchou pokožku naneste na obličej i tělo hydratační přípravek s obsahem kyseliny hyaluronové a zvlhčovací složky (glycerinu). Krém naneste vždy alespoň dvakrát denně. Skvělou volbou je Neovadiol od Vichy.

Redakce

Náš ikonický přípravek

Nejčtenější