OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

SKINCONSULTAI

Vaše osobní diagnostika stárnutí pleti vyvinutá s dermatology s využitím umělé inteligence.

Vyzkoušet nyní
Skinconsult

Pleť v období menopauzy: Jak o ni pečovat, aby netrpěla

Zralá pleť je křehčí, sušší, méně elastická, má větší sklon k tvorbě vrásek a barevným nerovnostem. Vzhledem k tomu, že se stárnutím snižuje tvorba kolagenu a schopnost buněk absorbovat kyslík, je dobré o ni pořádně pečovat. Jak?

Buďte důsledná

„Zdravého a pěstěného vzhledu pleti se dá dosáhnout jen pravidelnou denní péčí s kvalitními přípravky,“ říká make-up artistka Romana Gašová, která v oblasti péče o pleť pracuje už dvanáct let. Vzhledem k tomu, že každá pleť vyžaduje jiné přípravky, několik jednoduchých kroků a doporučení platí pro zralou pleť bez rozdílu.

Odličování je základ

Každá žena bez ohledu na věk by měla věnovat správnou péči čištění pleti. Základní chybou je používat jen micelární vodu. „Je to stejné, jako byste si při čištění zubů jen vypláchla ústa a už nevyčistila zuby,“ říká Romana Gašová. Samotná micelární voda ji neumyje dostatečně. Pleť potřebujete řádně odlíčit a vyčistit. Starat se o ni je potřeba jak ráno, tak večer. „U zralejší pleti už by ženy neměly používat přípravky na mastnou pleť, spíš by měly volit přípravky hydratující, povzbuzující a takové, které pleť očistí do hloubky.“ V současné době je na trhu spousta přípravků 3v1. Je to spíš komerční tah, ženy pak mají pocit, že už nemusí pleť mýt ničím jiným, že jim jeden přípravek stačí. Nejvhodnější je na odlíčení použít přípravky na bázi olejů nebo odličovací oleje samotné. Ty pleť opravdu důkladně zbaví make-upu.

Pleť je potřeba dočistit

Na odstranění mastnoty z odličovacích olejů a dočištění pleti po odlíčení použijte ještě micelární vodu, tonikum, čisticí balzám, gel nebo pěnu. Se dvěma posledními ale opatrně. Některou pleť totiž mohou vysušovat. Metodu dvojího čištění je pak dobré používat i v případě, že se nelíčíte. „I když nebudete nalíčená, stejně se na pleť nachytá prach a další nečistoty z ovzduší, zvlášť ve městech. V poslední fázi odličování bychom měly pleť opláchnout čistou vodou. A to i v případě, že výrobce uvádí, že to není potřeba. Pokud je ta možnost, určitě to udělejte,“ radí specialistka.

Kolagen je hit

Stárnoucí pleti pomůže také čistý kolagen. Kromě toho, že je nedílnou součástí organismu, podporuje soudržnost tkání, lépe zpevňuje ochablejší pokožku. Používá se i pro začervenalou a namáhanou pleť. Nanášejte ho aspoň jednou denně, po očištění a odlíčení. Stačí jen jedna kapička na celý obličej. Pleť si kolagen „natáhne“ podle potřeby a ta je po jeho použití vyhlazenější.

Krém je základ

Denní a noční krém by měla používat v tomto věku už každá žena. Výhodou je jakýkoli protivráskový intenzivní regenerační denní krém, který chrání i před UV zářením. Pomůže i proti rozšiřování žilek. Působí do hloubky a zpravidla na kůži nezanechává mastný film. Kapka kolagenu nanesená na obličej před použitím krému je také super způsob, jak podpořit stávající krém, pokud jste s ním spokojená a nechcete ho měnit za jiný.

Oční krém

Měl by se používat od 20. roku života. Ne jako anti aging krém, ale na rozjasnění pokožky. Po 40. roce života pak pomáhá eliminovat vrásky, někdy také popraskané žilky, otoky, tmavé kruhy pod očima, padající víčka. Oční krém by bylo dobré používat ráno i večer, protože oční okolí stárne z celého obličeje nejrychleji. Má totiž desetkrát tenčí kůžičku než třeba pokožka ostatních částí obličeje. Krém nanášejte lehkým klepáním, díky kterému se dá do pohybu i lymfa a pomůže odvést z organismu škodliviny. První den nebude účinek tak viditelný, ale po čtrnácti dnech už výsledek zaznamenáte. Oční krém pak můžete použít stejným způsobem i do kontur rtů, kde bude také pomáhat při vyhlazení vrásek.

Jeden krém na celý obličej?

Na to pozor, můžete si totiž koupit přípravek, který bude obsahovat intenzivnější ingredience, které můžou být natolik silné, že by vám mohly oční okolí spálit. Můžou být prostě v takové koncentraci, kterou nemusí dobře snášet kůže pod a okolo vašich očí. Proto mějte vždy krém na pleť a krém na oční okolí.

Detox je móda

Zralý organismus už hůře odbourává věci, které nabíráme do těla, trendy jsou teď detoxikační přípravky nejen na tělo, ale i na obličej. Hodně oblíbená je například maska na bázi uhlí z černého bambusu. Maska na obličej je dobrý tip a rychlá pomoc pro ženu, která se nevzbudí v té nejlepší kondici. Maska do očního okolí s okamžitým liftingovým účinkem s infuzí z čaje zase pomůže odbourávání otoků a tmavých kruhů pod očima.

Zdroj: www.dama.cz

Náš ikonický přípravek

 • Phytosculpt - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  Phytosculpt

  Denní krémy

  Zpevňující a remodelační péče o krk & kontury obličeje

 • Pokroková remodelační péče pro zralou pleť - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  COMPENSATING COMPLEX  - Pokroková remodelační péče pro zralou pleť

  Séra na obličej

  Zlepšuje hutnost, objem a jas pleti pro mladistvější vzhled.

 • Nejčtenější

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Péče o pleť

  Buďte během menopauzy v pohodě

  Menopauza je důležitý předěl v životě každé ženy. Je to období, kdy dochází k poklesu tvorby hormonů, což může mít u každé ženy jiný důsledek. Ohledně menopauzy existuje řada mýtů a falešných pověr, které mohou mít negativní dopad na vnímání této životní fáze i na samotnou psychiku žen. Proto vám přinášíme rozhovor s psycholožkou a mentální koučkou Kamilou Velkovou, která vám objasní, že není důvod se menopauzy bát.

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4