OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Menopauza: důležité období, kdy je dobré zbavit se stresu

Menopauza může znamenat konec menstruace, je ale také časem velké změny.

Menopauza: důležité období, kdy je dobré zbavit se stresu

Přechod s sebou konec konců přináší celou řadu fyzických důsledků a má také znatelný dopad na psychiku, což může vést k úzkosti a stresu.
U jakékoliv změny je potřeba čas adaptovat se na ni. V případě menopauzy a jejího vlivu na psychiku je třeba se o sebe starat a zaujmout pozitivní přístup. A to nejdůležitější: zabránit stresu.

5 skvělých způsobů, jak si stres držet od těla

Meditujte!
Meditace výborně funguje na úrovni mysli i těla, díky ní snadněji znovu získáte vnitřní klid. Tým vědců nedávno prokázal, že pravidelná meditace mindfulness zmírňuje stres a zánět, reguluje expresi některých genů a zpomaluje buněčné stárnutí.
Díky pouhým patnácti minutám meditace denně budete mít více energie, zklidníte nervový systém a zmírníte úzkost.

Cvičte
Cvičení kromě fyzických benefitů uvolňuje „dobré“ hormony a tím bojuje proti stresu. Ideálně si tedy dvakrát týdně dopřejte nějaký vytrvalostní sport v délce 30 až 45 minut, abyste nejen budovali svaly, ale i spálili kalorie a posílili srdce. Pro rovnováhu, pružnost a tonizaci svalů pak dvě hodiny týdně věnujte cvičení jógy.

Vyzkoušejte sofrologii
Sofrologie je podobná hypnóze. Jde o rychlou a účinnou metodu pro obnovu sebevědomí a radosti ze života! Díky pozitivní vizualizaci a dechovým cvičením lze přeprogramovat mysl na pozitivitu. Skvělý způsob, jak bojovat proti úzkosti a následnému stresu!

Užijte si terapii smíchem
Výsledky přináší neuvěřitelně rychle a je to zábava! Co byste na tom nemilovali? Věděli jste, že lékaři tvrdí, že 10 až 15 minut smíchu denně zlepšuje naše celkové zdraví?
Na fyzické úrovni smích posiluje imunitní systém, přispívá k lepšímu okysličení buněk, snižuje krevní tlak, zlepšuje trávení díky kontrakcím břicha a zmírňuje bolest. Na mentální úrovni snižuje hladinu stresových hormonů a zvyšuje hormony ulevující od úzkosti jako např. endorfiny. Navíc posiluje sebevědomí. Zbavte se stresu díky smíchu, abyste se ve svém těle i mysli opět cítili dobře…

Spěte sladce
Deprese, stres a nedostatek spánku jdou často ruku v ruce. Nedostatek spánku mnohdy souvisí s nedostatkem motivace, entusiasmu a energie a způsobuje stres. Asociace amerických psychologů uvádí, že „dospělí, kteří v noci spí méně než osm hodin, se potýkají s vyšší mírou stresu než ti, kteří spí alespoň osm hodin“. Během menopauzy, kdy se tělo mění, je zcela zásadní odpočívat a plně využít regeneračních benefitů spánku.

Deprese a menopauza


Depresemi ve věku kolem padesáti let trpí tři ze čtyř žen, u mužů je to jeden ze čtyř. Známky deprese a určitá podrážděnost se často objevují právě v období perimenopauzy. Ženy mnohdy uvádí, že se necítí ve své kůži, mají sklon o všem přemýšlet a vše řešit, ztratily zájem o věci kolem sebe a cítí se nedoceněné. I když to vypadá, že spojitost mezi těmito pocity a menopauzou je zřejmá, mezi poklesem estrogenů, depresí, úzkostí a podrážděností neexistuje žádná vědecky prokázaná korelace. Samotný pokles estrogenů nejspíš za depresí nestojí, jde však o faktor zhoršující existující predispozice. Hormonální změny jednoduše odhalují a prohlubují neklid a nekomfort. Menopauza je pro ženy milník, kdy bilancují a hodnotí, čeho v životě dosáhly. V závislosti na jejich osobnosti pak i to může být zdrojem úzkosti.
Menopauza je zlom: jde o rozhodující okamžik vašeho příběhu. Je na každém, jak si svou kapitolu napíše.

Náš ikonický přípravek

 • MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej

  Séra na obličej

  Revitalizační olej posiluje pleť již od 1. hodiny, navrací jí mladistvý vzhled.

 • VYHLAZUJÍCÍ PÉČE OBNOVUJÍCÍ HUTNOST PLETI - Kontury rtu a očí - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  VYHLAZUJÍCÍ PÉČE OBNOVUJÍCÍ HUTNOST PLETI - Kontury rtu a očí

  Oční krémy

  Pleť se zdá více vypnutá, vyhlazená a vyplněná.

 • Nejčtenější

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai

  circle1circle2circle3circle4