OK

OK Zrušit

Děkujeme

Zavřít

Menopauza: důležité období, kdy je dobré zbavit se stresu

Menopauza může znamenat konec menstruace, je ale také časem velké změny.

Menopauza: důležité období, kdy je dobré zbavit se stresu

Přechod s sebou konec konců přináší celou řadu fyzických důsledků a má také znatelný dopad na psychiku, což může vést k úzkosti a stresu.
U jakékoliv změny je potřeba čas adaptovat se na ni. V případě menopauzy a jejího vlivu na psychiku je třeba se o sebe starat a zaujmout pozitivní přístup. A to nejdůležitější: zabránit stresu.

5 skvělých způsobů, jak si stres držet od těla

Meditujte!
Meditace výborně funguje na úrovni mysli i těla, díky ní snadněji znovu získáte vnitřní klid. Tým vědců nedávno prokázal, že pravidelná meditace mindfulness zmírňuje stres a zánět, reguluje expresi některých genů a zpomaluje buněčné stárnutí.
Díky pouhým patnácti minutám meditace denně budete mít více energie, zklidníte nervový systém a zmírníte úzkost.

Cvičte
Cvičení kromě fyzických benefitů uvolňuje „dobré“ hormony a tím bojuje proti stresu. Ideálně si tedy dvakrát týdně dopřejte nějaký vytrvalostní sport v délce 30 až 45 minut, abyste nejen budovali svaly, ale i spálili kalorie a posílili srdce. Pro rovnováhu, pružnost a tonizaci svalů pak dvě hodiny týdně věnujte cvičení jógy.

Vyzkoušejte sofrologii
Sofrologie je podobná hypnóze. Jde o rychlou a účinnou metodu pro obnovu sebevědomí a radosti ze života! Díky pozitivní vizualizaci a dechovým cvičením lze přeprogramovat mysl na pozitivitu. Skvělý způsob, jak bojovat proti úzkosti a následnému stresu!

Užijte si terapii smíchem
Výsledky přináší neuvěřitelně rychle a je to zábava! Co byste na tom nemilovali? Věděli jste, že lékaři tvrdí, že 10 až 15 minut smíchu denně zlepšuje naše celkové zdraví?
Na fyzické úrovni smích posiluje imunitní systém, přispívá k lepšímu okysličení buněk, snižuje krevní tlak, zlepšuje trávení díky kontrakcím břicha a zmírňuje bolest. Na mentální úrovni snižuje hladinu stresových hormonů a zvyšuje hormony ulevující od úzkosti jako např. endorfiny. Navíc posiluje sebevědomí. Zbavte se stresu díky smíchu, abyste se ve svém těle i mysli opět cítili dobře…

Spěte sladce
Deprese, stres a nedostatek spánku jdou často ruku v ruce. Nedostatek spánku mnohdy souvisí s nedostatkem motivace, entusiasmu a energie a způsobuje stres. Asociace amerických psychologů uvádí, že „dospělí, kteří v noci spí méně než osm hodin, se potýkají s vyšší mírou stresu než ti, kteří spí alespoň osm hodin“. Během menopauzy, kdy se tělo mění, je zcela zásadní odpočívat a plně využít regeneračních benefitů spánku.

Deprese a menopauza


Depresemi ve věku kolem padesáti let trpí tři ze čtyř žen, u mužů je to jeden ze čtyř. Známky deprese a určitá podrážděnost se často objevují právě v období perimenopauzy. Ženy mnohdy uvádí, že se necítí ve své kůži, mají sklon o všem přemýšlet a vše řešit, ztratily zájem o věci kolem sebe a cítí se nedoceněné. I když to vypadá, že spojitost mezi těmito pocity a menopauzou je zřejmá, mezi poklesem estrogenů, depresí, úzkostí a podrážděností neexistuje žádná vědecky prokázaná korelace. Samotný pokles estrogenů nejspíš za depresí nestojí, jde však o faktor zhoršující existující predispozice. Hormonální změny jednoduše odhalují a prohlubují neklid a nekomfort. Menopauza je pro ženy milník, kdy bilancují a hodnotí, čeho v životě dosáhly. V závislosti na jejich osobnosti pak i to může být zdrojem úzkosti.
Menopauza je zlom: jde o rozhodující okamžik vašeho příběhu. Je na každém, jak si svou kapitolu napíše.

Náš ikonický přípravek

 • MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  MAGISTRAL ELIXIR - Revitalizační olej

  Séra na obličej

  Revitalizační olej posiluje pleť již od 1. hodiny, navrací jí mladistvý vzhled.

 • Best-seller

  Vyživující balzám obnovující hutnost pleti - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  NEOVADIOL MAGISTRAL - Vyživující balzám obnovující hutnost pleti

  Denní krémy

  Neovadiol Magistral je navržen pro zklidnění a hydrataci pleti po menopauze.

 • VYHLAZUJÍCÍ PÉČE OBNOVUJÍCÍ HUTNOST PLETI - Kontury rtu a očí - obrázek výrobku

  NEOVADIOL

  VYHLAZUJÍCÍ PÉČE OBNOVUJÍCÍ HUTNOST PLETI - Kontury rtu a očí

  Oční krémy

  Pleť se zdá více vypnutá, vyhlazená a vyplněná.

 • Nejčtenější

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Péče o pleť

  Návaly při menopauze: Jak je zmírnit?

  Klimakterium působí na ženský organismus velice individuálně. Snad nejvíc ze všeho nás trápí psychické výkyvy, návaly horka, v zimních měsících paradoxně víc než v létě, kdy se potí vlastně všichni a rozdíl mezi teplotou organismu a venkovní teplotou není tak velký. Nové studie ukázaly, že návaly horka mohou u žen trvat až sedm let. Jak tyhle nepříjemné projevy snížit na nejmenší možnou míru?

  Přečíst článek

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Péče o pleť

  Menopauza: v jakém věku dochází k této „životní změně“?

  Menopauza se objevuje typicky mezi 45. a 55. rokem života. Její začátek se však u každé ženy liší - každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo zde neexistuje.
  Průměrná žena v menopauze dnes má 51 let. Jde nicméně o postupnou hormonální změnu, k níž nedochází přes noc, je to přechod začínající obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
  Je pravdou, že většinou na tuto změnu nejsme připravené. Obvykle nastupuje s celou řadou fyzických projevů, které může být obtížné zvládnout. Čím lépe se ale na tuto změnu připravíme, tím lépe jí dokážeme čelit.

  Přečíst článek

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STÁRNUTÍ PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLOGY

  1 minuta
  k analýze
  Vaší pleti

  Udělejte si selfie

  Vyplňte informace o svém profilu

  Získejte doporučení
  pro Vaši pleť na míru

  v_woman.jpg
  Jemné linkyVaše silná stránka
  Vrásky pod očimaVaše priorita
  Ztráta pevnosti
  pleti

  Objevte
  skinconsultai